УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 52 відвідувачів

Теги
милосердя Археологія та реставрація розкол в Україні шляхи єднання іконопис постать у Церкві секти Патріарх Алексій II автокефалія конфлікти Мазепа краєзнавство Католицька Церква Церква і влада Митрополит Володимир (Сабодан) Києво-Печерська Лавра українська християнська культура молодь церква та політика вибори Голодомор 1020-річчя Хрещення Русі УПЦ КП Священний Синод УПЦ Вселенський Патріархат Приїзд Патріарха Кирила в Україну Доброчинність церковна журналістика Церква і політика Президент Віктор Ющенко Церква і медицина діаспора УГКЦ комуністи та Церква педагогіка церква і суспільство Предстоятелі Помісних Церков Ющенко забобони монастирі та храми України


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. У Державному інституті розвитку сім’ї та молоді пройшов круглий стіл, присвячений проблемам ігрової та комп’ютерної залежності

  27 листопада 2008У четвер, 20 листопада, Державний інститут розвитку сім'ї та молоді провів круглий стіл на тему «Профілактика поширення нехімічних залежностей (ігроманії, комп'ютерної залежності та ін.) серед молодого покоління України».

Захід відбувався у рамках курсів підвищення кваліфікації спеціалістів районних управлінь у справах молоді.

Психолог-методист Лариса Єргієва розповіла присутнім про сутність та небезпечні наслідки комп'ютерної залежності. Зокрема вона презентувала семінар-практикум для батьків «Профілактика кіберадикції (залежності від комп'ютерних ігор - Авт.)».    

Під час круглого столу наголошувалось, що ігрова залежність останнім часом набуває форми епідемії. Наприклад, у Голландії на 10 тисяч наркозалежних вже зараз припадає 40 тисяч Інтернет-залежних. Психологи стверджують, що пристрастю до гри «уражено» близько 10% людей у світі. Стає очевидним, що лікування ігрової залежності потребує професійного підходу. Проте по допомогу звертаються лише 7-12% хворих на лудоманію (ігрову залежність - Авт.).

В Україні з кожним роком все більше людей проводить вільний час вдома за комп'ютером, телевізором або у комп'ютерному клубі, чи біля ігрових автоматів.

За даними Державного інституту розвитку сім'ї та молоді, тільки у Києві спортивних шкіл і клубів діє у півтора рази менше, ніж комп'ютерних клубів та Інтернет-кафе. А кількість залів ігрових автоматів узагалі не піддається порівнянню, їх набагато більше, ніж усіх закладів культурного дозвілля разом узятих.

Все більше дітей та молоді в Україні долучається до гри на автоматах. За даними соціологічних досліджень, 5,3% міської молоді щодня проводять свій вільний час біля ігрових автоматів.

На думку Лариси Єргієвої, наслідками лудоманії є небажання та невміння приймати рішення у реальному житті та брати на себе відповідальність, невміння долати конфліктні та стресові ситуації конструктивними засобами, безсоння, кошмари, депресивний стан, схильність до суїциду.

Вчені встановили головні ознаки залежності, які поділяються на 2 категорії: психічні та соматичні. До психічних ознак належать: поява почуття радості, ейфорії під час гри, відсутність контролю над часом, бажання збільшити час гри, поява почуття роздратованості, гнівливості або пригнічення, використання гри для зняття напруження, депресії тощо, виникнення проблем у стосунках з оточуючими (батьки, співробітники, друзі). До соматичних ознак відносяться: сухість очей, запори, відсутність апетиту, неохайність.

Для запобігання ігровій залежності психолог Лариса Єргієва радить батькам більше цікавитися проблемами та інтересами дитини, організовувати активне дозвілля, вчитися разом із дитиною правильно користуватися новими медіа.

На круглому столі виступили Світлана Бабарика, керівник Всеукраїнської дитячої лінії «Телефон довіри», та Оксана Пацелюк, координатор проекту «Екран - для нас!» міжнародного родинного фестивалю «Як намалювати птаха...»

З метою протидії поширенню в Україні нехімічних залежностей Державний інститут розвитку сім'ї та молоді запропонував прийняти загальнодержавну програму боротьби з нехімічними залежностями, розпочати фінансування ґрунтовних досліджень із цієї тематики, готувати фахівців та розробляти навчальні посібники з питань профілактики кіберадикції, створювати реабілітаційні центри хворих на нехімічні залежності.

Олег Карпенко, Київ