УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Соціальне служіння  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 140 відвідувачів


Рейтинг@Mail.ru


ДНІПРОПЕТРОВСЬК. У рамках благодійної акції «Живемо всупереч!» було зібрано частину необхідної суми для лікування онкохворих дітей

  24 лютого 200915-17 лютого в обласному центрі з благословення митрополита Дніпропетровського та Павлоградського Іринея в блакитному фойє Дніпропетровського академічного театру російської драми ім. М. Горького відбулася виставка дитячих малюнків і фотографій «Живемо всупереч!». Цей благодійний проект був присвячений Міжнародному дню онкхворої дитини. Організаторами проекту виступили: храм в ім'я рівноапостольного князя Володимира, Православний молодіжний клуб преподобного Нестора Літописця «Береста», дніпропетровська волонтерська група «Веселка» та Українська відкрита асоціація організацій, груп та осіб, які працюють із дітьми, що страждають на онкологічні захворювання (donor.org.ua).

Небайдужі городяни могли побачити роботи дніпропетровських фотографів, на яких зображено життя дітей, які проводять на лікарняному ліжку місяці, а то й роки, з однією метою - вижити! Це не вмираючі діти! Це діти, життя яких сповнене спрагою до творчості, активності та захоплення кожною хвилиною буття. Їхнє дитинство - інше, їхні думки - уже дорослі. Але в їхньому непростому світі є місце для щасливих хвилин мріянь - віри в життя.

У рамках виставки також проходив показ відеороликів і короткометражних фільмів, присвячених у цілому дитячій онкології, і аукціон робіт, створених руками самих дітлахів. З 60 відвідувачами було придбано 50 робіт. Одним із найдорожчих лотів виявився малюнок із зображенням ангела - за нього заплатили 500 гривень. За підсумками акції, за три дні організаторам удалося зібрати 22 тисячі гривень. Вони призначені для покупки інфузоматів для відділення планової хірургії дитячої обласної клінічної лікарні та гематологічного відділення міської дитячої лікарні №6.

Організатори підкреслили, що ця благодійна акція поки є найбільш масовою і результативною з усіх, які проводилися раніше. За словами одного з організаторів виставки клірика Свято-Володимирського храму ієрея Дмитра Тупчія, який окормляє онкохворих дітей у гематологічному відділенні міської дитячої лікарні №6: «Найважливішим є те, що на цій акції ми побачили відгук з боку громадськості - люди не байдужі до цього лиха, й багато хто повернувся обличчям до проблеми дитячої захворюваності на рак. Торік, коли проводили подібний захід, бажаючих матеріально допомогти майже не було. Незважаючи на кризу, люди знайшли кошти, щоб простягнути руку допомоги онкохворим дітям. Це говорить про те, що суспільство стало більш духовним і чуйним до біди ближніх».

Також у день відкриття виставки на площі біля Академічного театру опери й балету відбулася всеукраїнська благодійна акція - дніпропетровські волонтери разом із усіма бажаючими запалили лампадки та свічки, щоб викладати слова «Надія є». Адже девіз усіх заходів, присвячених Міжнародному дню онкохворої дитини, - дитячі онкозахворювання є виліковними!

На цьому благодійний проект не закінчується. Улітку, 1 червня, у День захисту дітей, планується подібну виставку організувати в центрі міста, щоб люди побачили в цій складній фотовиставці битву тендітної дитинки за своє життя, історію її боротьби, відважність духу, надію й віру на ще один рік життя, на здійснення ще однієї мрії! Це буде багатоетапний захід, мета якого - збір коштів для покупки сепаратора крові, вартість якого - близько 150 тисяч гривень.

За словами координатора проекту волонтера Дніпропетровської волонтерської групи «Веселка» Наталі Жарової, до добродійності підключилися й дніпропетровські театри. Планується, що щомісяця один зі спектаклів буде спрямований на збір коштів на допомогу онкохворим дітям.

На жаль, рівень онкозахворюваності не знижується, у тому числі й серед дітей. Щорічно в Дніпропетровській області 50-60 дітей занедужують на рак. Протягом останніх 10 років у регіоні, як і по всій Україні, рівень дитячої онкологічної захворюваності залишається стабільним. Показник захворюваності коливається від 10,2 до 12,1 осіб на 100 тисяч дітей. Зараз на обліку в регіоні стоїть 374 дитини, хворих на рак. «Коли в родині дитина занедужує на рак - це катастрофа. Ніхто цього не чекає, ніхто до цього не готовий. Це морально страшно пережити, до того ж це вимагає великих грошових витрат, - говорить головний лікар обласної дитячої лікарні Наталя Дементьєва. - В останні роки держава вкладає багато коштів у лікування хворих на рак дітей. Проте цього недостатньо. Торік, як і у позаминулому, ми втратили 22 дитини. І коли вдається вирвати в смерті одного, другого пацієнта - а зараз ми рятуємо більше половини хворих - це є дуже цінним для нас і дає величезний стимул для подальшої роботи».

18 лютого на прес-конференції в ІА «Новий міст» було підведено підсумки благодійної акції «Живемо всупереч!». Там само головний лікар обласної дитячої лікарні Наталя Дементьєва повідомила, що на початку 2010 року в місті повинен з'явитися центр для лікування онкохворих дітей, який нині перебуває на реконструкції.

Диякон Георгій Скубак