КИЇВ. З ініціативи столичної мерії відбулася спільна нарада лікарняних священиків та головних лікарів медичних закладів міста
05 березня 2009
4 березня в Києві з ініціативи мерії міста відбулися збори священників, які очолюють релігійні парафії при лікарнях і поліклініках, та головних лікарів цих медичних закладів, - повідомляє сайт Київської Митрополії.
Це було перше в історії міста Києва офіційне знайомство лікарняних священнослужителів з адміністрацією міста та головними лікарями міських медичних закладів. Варто відзначити, що при лікарнях столиці діють виключно парафії Української Православної Церкви.
На зборах був присутній секретар Київської Митрополії, благочинний храмів міста Києва протоієрей Віталій Косовський.
Стояло питання про оформлення всіх юридичних документів орендних договорів між лікарнями та церквами, побудованими на територіях, або молитовними кімнатами, що діють у виділених приміщеннях.
Ірена Кільчицька, заступник мера та ініціатор цього зібрання, цікавилася проблемами взаємовідносин лікарень та лікарняних храмів. Зокрема, вона запропонувала найнижчу орендну вартість виділених лікарнею приміщень.
До слова було запрошено благочинного лікарняних храмів Києва протоієрея Романа Барановського, настоятеля храму в ім'я святителя Михаїла, що при Олександрівській лікарні. Він поділився досвідом створеного сестринства милосердя, яке доглядає за хворими Олександрівської лікарні. Сестринство нараховує 90 сестер - парафіянок лікарняного храму. Вони віддають свої сили та час на догляд за лежачими хворими найважчих відділень - неврології, кардіології. Сестри годують хворих, читають їм духовну літературу, обробляють пролежні, готують до Таїнства Святого Причастя.
Отець Роман запропонував створити подібні сестринства в усіх лікарнях Києва, при яких діють православні парафії.
Офіційне проголошення такого почину в мерії міста в присутності головних лікарів сприяло послабленню психологічного напруження контакту між завідуючими відділень лікарень та священнослужителями, які під час візитів до медичних закладів часто відчувають активний чи пасивний внутрішній спротив окремих лікарів.
Протоієрей Віталій Косовський подякував Ірені Кільчицькій за ініціативу важливої зустрічі, зауваживши, що наші спільні духовні та соціальні цінності ведуть до єдиної мети - фізичного й духовного здоров'я та добробуту громадян. Українська Православна Церква людськими ресурсами діючих парафій спроможна надати соціальну та благодійну допомогу, зокрема, туберкульозним лікарням міста Києва, лікарням, де проходять реабілітацію хворі на СНІД та наркозалежні, психіатричним та неврологічним диспансерам. Створення православних парафій на території саме цих медичних закладів є вкрай необхідним. Діяльність священика та віруючих парафіян благодатно проллється в похмуро-сірі коридори та палати цих закладів, дасть розраду безнадійним.
Після зборів чимало головних лікарів міських лікарень, підійшовши до священнослужителів, виявили готовність до більш активної співпраці з церквами.
У цілому нарада залишила позитивний настрій і у лікарів, і у священнослужителів.
Уважаемая редакция, поверьте, никакого перехода на личности небыло. Я хотел сказать, что предложенный Валерием диалог невозможен в силу того что Синодальный отдел возглавляет человек с крайними антиукраинскими политическими взглядами и крайне жестким отношением к другим христианским конфессиям. Разве констатация факта чьих-то взглядов это осуждение? Каждый имеет право на свои убеждения.
Георг
2009, березня 11 - 11:39
Валерию. Да, вы правильно пишете, но не знаете, что Синодальный отдел по работе с медучреждениями возглавляет о. Геннадий, который является (переход на личности запрещен правилами комментирования)
Валерій
2009, березня 11 - 07:17
Спаси Господи! Ось де потенційно може бути перший крок до об'єднання роз'єднаних гілок українського православ'я під егідою УПЦ - фундатора почину. Починати треба на низовому рівні (прихожан церков), без домішок будь-якої політики. Силами віруючих - прихожан УПЦ ((-(КП),-УАПЦ,-УГКЦ)) - усіх, хто має внутрішню духовну потребу у благодійності, або хоче щиро спокутувати власні гріхи. Без питань "вы чьих будете?" та балачок з дискусіями, хто найправильніший. Спільна праця (а в даному питанні це дуже непроста та важка праця) зближуватиме людей краще за всі паперові декларації. А там можна буде переходити і до більш серйозних питань.