УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Соціальне служіння  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 74 відвідувачів


Рейтинг@Mail.ru


ДНІПРОПЕТРОВСЬК. У центрі міста відбулася акція «Не вбивай мене, мамо!»

  25 June 2009В Україні почали розвиватися рухи проти переривання вагітності. На центральній площі Дніпропетровська відбулася акція за заборону абортів і збереження життя ще не народжених дітей, а також за поліпшення здоров'я нації та збільшення народжуваності. Її організатором виступила Дніпропетровська асоціація православних лікарів. На центральній площі міста були виставлені спеціальні фотостенди та плакати із тривожними цифрами, а перехожим роздавали брошурки. Ініціатори антиабортної акції сподіваються, що навіть якщо в глобальному плані, на рівні держави, їм важко буде щось виправити на краще, то на рівні окремо взятої людини вони напевно щось можуть змінити.

Як один зі світових лідерів за кількістю абортів, Україна, так само, як і багато європейських країн, почала переглядати своє ставлення до них. Керівники організацій, які представляють рух на захист життя, прагнуть привернути увагу громадськості та органів державної влади до цього питання. На їхню думку, повинен бути прийнятий ряд рішучих заходів щодо боротьби з демографічною кризою.
Здавалося б, у порівнянні з останніми десятиліттями, Україна переживає бебі-бум, і дітей народжується усе більше. Але населення все одно скорочується. Проблема в тому, що, відповідно до статистики, величезна кількість жінок переривають вагітність на різних стадіях, не дозволяючи з'явитися на світ своїм малятам.  Такі горе-мами ремствують на фінансові або побутові проблеми. Очевидно тому останніми роками усе більшого розвитку набув рух «на захист людського життя». Адже ніхто - ні чиновники, ні доктори, ні пацієнти - не розглядають всерйоз можливість визнання аборту злочинним діянням. Не покладаючись на законодавство, деякі лікарі самостійно докладають зусиль, аби переконати пацієнток не переривати вагітність. Серед них - представники Асоціації православних лікарів.
Діяльність Асоціації православних лікарів спрямована на переорієнтацію суспільства в питаннях захисту життя дітей до моменту народження та індивідуальний порятунок людей від страшного гріха аборту. Активісти роз'ясняють людям позицію Православної Церкви в цьому питанні. Вони не втомлюються повторювати, що на духовному рівні з жінкою, яка зробила аборт, відбувається дуже багато поганих речей. По-перше, вона грішить проти себе самої, проти свого організму, який налаштовується на виконання свого вищого покликання - народити нове життя. Переривання вагітності - це біологічна катастрофа для організму. По-друге, це величезна психологічна травма. По-третє, цей вчинок кидає дуже серйозну тінь на відносини душі з Богом.
І з погляду науки, і з погляду будь-якої релігії аборт - це вбивство. Дискусія прихильників і противників переривання вагітності зводиться до одного питання. Прихильники вважають, що плід в утробі матері - частина її організму, тому жінка вправі робити з ним усе, що хоче. Противники аборту стверджують, що зародок - це більше, ніж частина організму. Це вже самостійне життя.
Під час акції на одному зі стендів був представлений внутрішньоутробний розвиток дитини. Так, в 11-тижневого плода дитини, а саме на цьому терміні найчастіше жінки роблять аборт, уже все сформовано: є ручки, ніжки, нервова система, емоції, він уже відчуває біль, у ньому закладено те, як він буде любити. І коли батьки позбавляють себе цього щастя, вони перекреслюють усі можливості, які в цій дитині закладені. А саме, щастя, яке їм дав Бог, - цієї любові до своєї дитини та до себе самого як до створіння Божого.
Найстрашнішим є те, що більшість абортів робиться не за медичними показниками, а за соціальними. Люди не хочуть мати дітей, тому що існують певні проблеми - соціальні або фінансові. Але ж ці проблеми завжди були, та це не заважало нашим предкам створювати родини з великою кількістю дітей. Вони знали, що дитина - це дар Божий.
Деякі люди стверджують, що аборт - це все-таки краще, ніж дитбудинок, краще, ніж змучена хворобами душа дитини... Але ж насправді доросла людина зазвичай віддає перевагу будь-яким умовам життя у порівнянні зі смертю. Іноді вона готова здатися в полон, зіштовхнутися з найтяжчими умовами існування, щоб тільки зберегти життя. Тому краще не вирішувати за дитину - жити їй чи ні. Потрібно просто дати їй шанс.

Диякон Георгій Скубак