УКР РУС  


 Головна > Публікації > Точка зору  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 83 відвідувачів

Теги
краєзнавство Митрополит Володимир (Сабодан) Президент Віктор Ющенко 1020-річчя Хрещення Русі Церква і політика Ющенко шляхи єднання молодь монастирі та храми України педагогіка церква та політика Церква і медицина комуністи та Церква постать у Церкві секти церковна журналістика Мазепа Католицька Церква Церква і влада Вселенський Патріархат церква і суспільство Голодомор Предстоятелі Помісних Церков діаспора Києво-Печерська Лавра розкол в Україні Приїзд Патріарха Кирила в Україну забобони іконопис УГКЦ Священний Синод УПЦ УПЦ КП автокефалія милосердя Археологія та реставрація Патріарх Алексій II вибори українська християнська культура конфлікти Доброчинність


Рейтинг@Mail.ru


Конференція «Духовна безпека України» у Ковелі

  22 березня 2007Головному редактору газети «Волинь»

Сачуку Степану Дорофійовичу

Голови Ковельської міської організації

«Путь Православних»

священика Володимира Шкварка

відкритий лист

Шановний Степане Дорофійовичу!

Останнім часом видання, котре Ви очолюєте, приділило чимало уваги регіональній конференції «Духовна безпека України», що проходила у Ковелі.

Відверто кажучи, засновники заходу і не розраховували на таку наполегливу і своєрідну інформаційну підтримку і, відповідно, широкий інтерес до конференції, котрий зуміла забезпечити газета «Волинь».

Однак робота конференції висвітлювалася Вашим виданням однобоко і спотворено, а сама мета заходу так і залишилася поза увагою «Волині». Саме цей факт спонукав розчарованих читачів шукати першоджерела конференції.

Доповіді конференції і підсумковий документ були надруковані у газеті «Волинь Православна» та на інтернет-сайтах: Володимир-Волинської єпархії http://www.vv-orthodox.org/ та «Дзвони Волині» http://www.orthvoldiocese.lutsk.ua.

Хоч низка публікацій «Волині», у котрих згадується означена конференція і носять яскравий замовлено-негативний характер, однак віримо, що декларована засновниками незалежність і громадськість газети «Волинь» дозволить об'єктивно подивитися на роботу конференції «Духовна безпека України».

Її метою було:

а) висвітлити і осмислити наслідки деморалізації суспільства у площині освіти, в галузі охорони здоров'я, на теренах засобів масової інформації та культури, у правоохоронному полі, тощо;

б) розкрити проблеми і досягнення співпраці Церкви і державних структур, націленої на оздоровлення нашого суспільства;

в) допомогти секуляризованій частині українців усвідомити Православну Церкву у ролі духовної матері нашого народу, підкреслити значення християнського виховання як основи для формування і збереження повноцінного громадянського суспільства. (Див.документи Конференції)

На жаль, починаючи з заголовку першої статті («У чому загроза нашій духовності?» «Волинь», ел.вид. №596,27.01.2007) присвяченої конференції, очолюване Вами видання перекручувало факти, оскільки питання, все ж таки, ставилося не про «загрозу вашій духовності», а про духовну загрозу суспільству. А це, погодьтеся, дещо різні речі.

Саме завдяки провокаційній та фальсифікованій інформації цієї статті т.з. «представники політичних сил патріотичного спрямування» в один голос «висловлюють обурення» тим, що «з ініціативи народних депутатів Юрія Болдирєва, Анатолія Горбатюка.., Партії регіонів...» у Ковелі «була проведена регіональна конференція, яка...була пронизана антиукраїнськими настроями». («До чого закликали учасники конференції у Ковелі?», «Волинь», ел.вид. №612, 6.03.2007)

Але ж, пробачте, ні народний депутат Болдирєв, ні, тим більше, Партія регіонів, не були ініціаторами конференції. Цитуємо документи заходу: «Конференція проводилася з благословення Глави Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира за ініціативою Всеукраїнського Об'єднання «Путь Православних» та при підтримці митрополита Луцького та Волинського Ніфонта і архієпископа Володимир-Волинського та Ковельського Симеона».

Ю.Болдирєв дійсно був запрошений на конференцію, як заступник голови комітету Верховної Ради України з питань культури та духовності. Він зачитав вітання на адресу заходу від Прем'єр-міністра України і більше, зауважте, жодного слова з його уст старанні критики конференції так і не почули.

Депутат Анатолій Горбатюк прибув на конференцію як один з представників Волинського краю у Верховній Раді і тим підкреслив, що йому не байдужі проблеми, котрі тут розглядалися.

Від себе зауважимо, що і в його виступі ніякої крамоли наші критики так і не нашкребли.

Антиукраїнську крамолу побачили у вислові ректора Луцького гуманітарного університету Андрія Журавльова. Він сказав: «Президент України вимагає стільки-то сотень тисяч доларів на створення артгалереї «Арсенал», на відродження Батурина. Це треба? Можливо, так. Але думати про «бутерброди з ікрою», коли люди не мають хліба, мені здається, трохи не на часі».

Хіба ж це слова Журавльова, хіба ми їх не чуємо щодня від людей на вулиці, в магазинах, в довгих і принизливих чергах різних інстанцій... Журавльов, між іншим, озвучив думку тих самих українців, котрі два роки тому, у лютий мороз, стояли на майданах України, аби мати право... хоча б на власну думку.

Ще більш дивним є звинувачення на адресу архієпископа Августина за його «висловлювання... щодо інших релігійних конфесій, зокрема, Української православної церкви Київського патріархату, Української греко-католицької церкви та Української автокефальної православної церкви» («До чого закликали учасники конференції у Ковелі?»).

Доповідь архієпископа Августина на тему «Нагальна потреба консолідації суспільства навколо проблеми духовної безпеки нації» опублікована у ряді друкованих і інтернет-видань. Віддамо належне - владика Августин не промовив жодного образливого слова на адресу релігійних організацій, котрі для шановних «представників політичних сил патріотичного спрямування» «є українськими патріотичними церквами, і, окрім християнських цінностей, проповідують любов до України, її народу» («До чого закликали учасники конференції у Ковелі?»). І це при тому, що Львівська єпархія, котру владика Августин очолює і православні віруючі Галичини до сьогоднішнього дня терплять чимало утисків від т.з. «проповідників любові до України, її народу».

Я не буду далі аналізувати той обман, котрий шириться зі сторінок газети «Волинь» у серця читачів.

Адже на фоні карикатурного висвітлення цим виданням активної участі Української Православної Церкви у духовному, соціальному, культурному, освітньому житті народу України, проведення згаданої конференції стало лакмусовим папірцем на щирість патріотизму «представників політичних сил патріотичного спрямування».

І дійсно, а чого обурюватися справжнім патріотам, коли здорові сили суспільства запросили освітян, медиків, правоохоронців, духовенство, обрану народом владу до щирої розмови про проблеми, котрі болем відкликаються сьогодні у серці кожного свідомого українця: наркоманія, пияцтво, розпуста, девальвація духовних та національних цінностей.

Сам собою напрошується висновок, що патріотизм критиків такого заходу не сягає далі надпису на печатках, котрими рясно всіяні їхні «звернення» та «обурення».

Сьогодні обурюватися прагненням українців жити за Законом Божим можуть тільки недруги нашого народу, або їхні найманці. А, може, і дійсно, за вказівкою «заокеанського дядечка» т.з. «сили патріотичного спрямування» наввипередки називають «антиукраїнськими настроями» будь-яку спробу нашого народу відмовитися від «секондхендівського» способу вимирання.

Отож, питання про патріотизм окремих «представників» та незалежність і об'єктивність видань, котрі служать їхнім рупором, це те питання, котре потребує відповіді.