УКР РУС  


 Головна > Публікації > Точка зору  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 61 відвідувачів

Теги
вибори Доброчинність монастирі та храми України Києво-Печерська Лавра шляхи єднання Церква і медицина автокефалія Археологія та реставрація педагогіка розкол в Україні УГКЦ діаспора церква і суспільство Ющенко 1020-річчя Хрещення Русі українська християнська культура краєзнавство Голодомор церковна журналістика Приїзд Патріарха Кирила в Україну забобони Католицька Церква іконопис Вселенський Патріархат Митрополит Володимир (Сабодан) молодь Священний Синод УПЦ секти постать у Церкві Предстоятелі Помісних Церков милосердя церква та політика комуністи та Церква Церква і влада Мазепа УПЦ КП Патріарх Алексій II Президент Віктор Ющенко Церква і політика конфлікти


Рейтинг@Mail.ru


ТОЧКА ЗОРУ: Посол США в Україні Вільям Тейлор: «Рівень релігійної свободи в Україні набагато вищий, ніж в інших державах»

  08 травня 2008У Державному комітеті України у справах національностей і релігій відбулася зустріч Голови Держкомнацрелігій Олександра Сагана з Послом США в Україні Вільямом Тейлором. Під час зустрічі, яка пройшла 5 травня 2008 року, обговорювалися питання, пов'язані із забезпеченням права на свободу совісті та віросповідання в Україні, реституцією культових приміщень, діяльністю органів міграційної служби, боротьбою з проявами ксенофобії, расової нетерпимості та антисемітизму, а також здійсненням етнонаціональної політики в нашій державі.

Голова Державного комітету України у справах національностей і релігій О. Саган проінформував Посла США в Україні В. Тейлора про основні напрямки діяльності Держкомнацрелігій. Зокрема, Олександр Саган познайомив Вільяма Тейлора з позицією Державного комітету України у справах національностей і релігій щодо реформування органів міграційної служби нашої держави. За словами О. Сагана, Держкомнацрелігій підтримує ідею створення в Україні Державної міграційної служби, яка мала б статус центрального органу виконавчої влади. На думку О. Сагана, це дало б можливість акумулювати позитивний досвід європейських органів міграційної служби та вирішити низку актуальних завдань у царині міграційної політики, зокрема, створити в Україні нові робочі місця для мігрантів та залучити їх до легальної праці в нашій країні, яка сьогодні відчуває брак робочої сили.

Відповідаючи на запитання Посла США в Україні В. Тейлора щодо протидії проявам ксенофобії, расової нетерпимості та антисемітизму, Голова Державного комітету України у справах національностей і релігій О. Саган зазначив, що 17 квітня 2008 року в Держкомнацрелігій відбулося перше організаційне засідання Міжвідомчої робочої групи з питань протидії ксенофобії, міжетнічній та расовій нетерпимості, в якому взяли участь представники Міністерства юстиції України, МВС, МЗС, Міністерства освіти та науки України, СБУ, заінтересованих установ і відомств, а також науковці, експерти, представники НАН України, громадських організацій. Разом з тим, Олександр Саган заявив, що органи державної влади приділять недостатню увагу вихованню толерантності серед української молоді. На думку Голови Держкомнацрелігій, необхідно запровадити в українських навчальних закладах (починаючи з дитячого садка і закінчуючи ВНЗ) уроків толерантності, що дасть можливість змалку виховувати в української молоді толерантне ставлення до представників інших етнічних груп.

Голова Держкомнацрелігій О. Саган також повідомив Послу США в Україні В. Тейлору про хід виконання Програми розселення та облаштування депортованих кримських татар і осіб інших національностей, що повернулися на проживання в Україну, їх адаптації та інтеграції в українське суспільство на період до 2010 року. Так, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» на фінансування цієї Програми передбачено виділити 71,4208 млн. грн., із них: 67,0439 млн. грн. - на капітальне будівництво і 4, 3769 млн.  грн. - на соціально-культурні заходи. О. Саган звернув увагу В. Тейлора на те, що майже всі будівельні роботи, передбачені цією Програмою, здійснюють кримські татари.

«Таким чином, створюючи нові робочі місця для кримських татар, ми даємо їм можливість краще адаптуватися та інтегруватися в українське суспільство» - зазначив Голова Держкомнацрелігій.

На зустрічі також йшлося про розвиток ромської громади України. За словами О. Сагана, в минулому році Державний комітет України у справах національностей і релігій виділив громадським організаціям ромів України 10 відсотків коштів, призначених на підтримку та розвиток громадських організацій нацменшин. Крім того, Держкомнацрелігій України готовий сприяти в проведенні та організації Всеукраїнського з'їзду ромів для того, щоб допомогти ромським громадським організаціям консолідуватися та спільно працювати для відродження традицій і культури ромської громади України.

Посол США в Україні Вільям Тейлор високо оцінив зусилля української держави, в тому числі Державного комітету України у справах національностей і релігій щодо забезпечення конституційного права громадян на свободу світогляду і віросповідання. Зокрема, В. Тейлор зазначив, що рівень релігійної свободи в Україні набагато вищий, ніж в інших державах. У свою чергу, Голова Держкомнацрелігій О. Саган під час зустрічі з американським послом акцентував увагу на активній діяльності Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, особливо в питаннях протидії епідемії ВІЛ/СНІДу в нашій країні, виховання моральності в українському суспільстві та щодо різних аспектів соціального служіння церков і релігійних організацій. О. Саган повідомив В. Тейлору, що відповідні Ради створено практично у всіх областях України. Це, у свою чергу, дає можливість церквам і релігійним організаціям знаходити спільні точки дотику, ефективно співпрацювати з обласними державними організаціями та об'єднувати спільні зусилля у вирішенні нагальних проблем того чи іншого регіону.

У зустрічі Голови Держкомнацрелігій Олександра Сагана з Послом США в Україні Вільямом Тейлором також взяли участь Перший секретар Посольства США в Україні Марк Вуд, перший заступник Голови Держкомнацрелігій України Сергій Бугай, директор Департаменту у справах біженців та притулку Держкомнацрелігій України Микола Єрух, заступник директора Департаменту етнополітики та європейської інтеграції Держкомнацрелігій України Костянтин Бабак, заступник керівника Управління організаційно-інформаційного забезпечення Держкомнацрелігій України Юрій Королюк, радник Голови Держкомнацрелігій України Володимир Матвєєв, а також помічник Голови Держкомнацрелігій України Любов Шпиняк.

За матеріалами Інтернет-видання Державного комітету України у справах національностей і релігій