УКР РУС  


 Головна > Публікації > Точка зору  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 95 відвідувачів

Теги
Церква і медицина Митрополит Володимир (Сабодан) забобони 1020-річчя Хрещення Русі секти монастирі та храми України Києво-Печерська Лавра церква і суспільство вибори церква та політика Приїзд Патріарха Кирила в Україну Католицька Церква Президент Віктор Ющенко Ющенко Голодомор молодь іконопис церковна журналістика милосердя Церква і влада Патріарх Алексій II Археологія та реставрація Доброчинність педагогіка конфлікти українська християнська культура Священний Синод УПЦ розкол в Україні автокефалія Церква і політика постать у Церкві УГКЦ комуністи та Церква краєзнавство шляхи єднання Вселенський Патріархат Предстоятелі Помісних Церков Мазепа УПЦ КП діаспора


Рейтинг@Mail.ru


ПОГЛЯД: Хто протестує сьогодні проти будівництва храмів?

  17 June 2008


Іван Верстюк

 

На жаль, останнім часом у столиці України почастішали випадки протестів проти будівництва храмів, активізувались різного роду екстремісти та, як вони самі себе люблять називати, анти-клерикали. От і парафія святого рівноапостольного князя Володимира (настоятель - протоієрей Андрій Миткалик), яка зараз діє в малесенькій кімнатці розміром 3 на 4 метри у приміщенні міської лікарні №18, змушена вести відчайдушну боротьбу за землю. Господарський суд міста Києва своїм рішенням від 21.04.2008 по справі 34/588 однозначно ухвалив віддати ділянку землі на розі вулиць Богдана Хмельницького та Олеся Гончара в Шевченківському районі для побудови там храму св. князя Володимира, але знайшлися численні активісти, котрі почали боротьбу проти будівництва. У виборі методів для боротьби вони не цураються нічим, пам'ятаючи, напевно, гасло «Мета виправдовує засоби». Говорили вони і те, що храм заважатиме відпочивати в цьому місці, і що «церковники» повирубують дерева, і що насправді йде будівництво торговельно-розважального комплексу, і що буде знищено розташовану в цьому місці автостоянку - чого тільки не понавидумували.

Звичайно, судді під час розбору справи змогли зрозуміти, на чиєму боці правда, і тому прийняли рішення про передачу землі громаді храму рівноапостольного князя Володимира. Але ж войовничі безбожники навряд чи здатні розуміти раціональні аргументи. Богоборницька лють засліплює очі, і протестуючі будь-що прагнуть перешкодити будівництву храму.

Протоієрей Андрій Миткалик зі своїми парафіянами планують побудувати в сквері на розі вулиць Хмельницького та Гончара справжнє архітектурне диво. За затвердженим проектом, храм являтиме собою 16-колонну ротонду діаметром 13 метрів, яку буде розміщено в центрі ділянки, зі збереженням великих дерев, що тепер ростуть у сквері. Храм буде висотою 16,6 м (до підхрестового яблука). Тип храму: однонефний, безстовповий, восьмикутний в плані, з купольним покриттям. Розрахований на 50 парафіян. Збоку від головного входу запроектовано відкриту галерею, на яку будуть вести передні сходи, передбачено також пандус для інвалідів.

Дуже шкода, що зараз, коли ми святкуємо 1020-ліття Хрещення Київської Русі, знайшлися такі люди в Києві, котрі вважають побудову храму на честь Хрестителя нашої Батьківщини великого князя Володимира чимось негідним, непотрібним, ганебним. Вдвічі шкода, що войовничий атеїзм, загарбання землі, організовані протести з застосуванням насильницьких дій вже стають певною тенденцією в столиці. Варто пригадати лише спробу перешкодити будівництву храмового комплексу в парку по вулиці Уманській, про що портал «Православіє в Україні» писав раніше.

Готовність людей воювати з Церквою в теперішню епоху шокує. Сьогодні, здається, саме життя підштовхує до того, аби вірити в Бога, бути релігійним, ходити до храму, але чомусь за таких умов виникають і запеклі атеїсти. Не дивина, коли вони мали свої організації в радянські часи - згадаймо «Союз войовничих безбожників», газету «Войовничий безвірник». Та що змушує людей бути атеїстами сьогодні, коли за це не дають державних нагород, коли не розстрілюють священнослужителів, коли навіть Президент України відкрито свідчить про те, що він є православним християнином?

Додаток:

В. І. Ленін про боротьбу з релігією: Религия есть опиум народа, - это изречение Маркса есть краеугольный камень всего миросозерцания марксизма в вопросе о религии. Все современные религии и церкви, все и всяческие религиозные организации марксизм рассматривает всегда, как органы буржуазной реакции, служащие защите эксплуатации и одурманению рабочего класса... Надо уметь бороться с религией... Эту борьбу надо поставить в связь с конкретной практикой классового движения, направленного к устранению социальных корней религии. (Из статьи "Об отношении рабочей партии к религии", Собр. соч., т. XIV, стр. 70).

Й. В. Сталін про боротьбу з релігією: Партия не может быть нейтральна в отношении религии, и она ведет антирелигиозную пропаганду против всех и всяких религиозных предрассудков, потому что она стоит за науку, а религиозные предрассудки идут против науки, ибо всякая религия есть нечто противоположное науке... Партия не может быть нейтральной в отношении религиозных предрассудков, и она будет вести пропаганду против этих предрассудков, потому что это есть одно из верных средств подорвать влияние реакционного духовенства, поддерживающего эксплоататорские классы и проповедующего повиновение этим классам. ("Беседа с первой американской рабочей делегацией", "Вопросы ленинизма", стр. 192).

Автор: Іван Верстюк
   
Домова церква св. князя Володимира та її настоятель о.Андрій Миткалик

Домова церква св. князя Володимира та її настоятель о.Андрій Миткалик
Ескіз проекту нового храму

Ескіз проекту нового храму
"Діяльність" протестуючих проти будівництва

"Діяльність" протестуючих проти будівництва