УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 33 відвідувачів


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. «Кожна наша виставка – маленьке свято»

«Слово матеріалізувалося вперше, коли Господь прийшов на землю як людина... Вдруге слово набуло матеріального втілення у вигляді книги... Витоки всього - від Слова, від Бога», - сказав головний директор фірми «Експоарт» Андрій Манжос, відкриваючи першу Міжнародну книжкову виставку-ярмарок «Святою стезею Нестора Літописця». «Нехай же молитвами нашого Батька Нестора Літописця і ми просвітимося, йдучи його праведною стезею», - продовжив архімандрит Гавриїл (Кризина), викладач Київської духовної академії та семінарії ...

Молебном розпочалося урочисте відкриття. «Під час молебну я згадав своє навчання в Московській духовній школі у 1989 році. Тоді книжок майже не було, а нині серце наповнюється радістю, споглядаючи такий величезний вибір», - сказав архімандрит Гавриїл. Цього разу гостем на виставці був відомий український поет Борис Олійник, який зазначив, що будь-яку освідчену людину не може не тішити той факт, що православні виставки вже стають не рідкістю, а нормою. «Духовна література - це маловивчений материк, який ліг в основу світської літератури. Без церковної культури ми не мали б своєї духовної аури. Ми - багатий своїм православним духом народ. Є у нас хліб насущний, а виставка засвідчує, що є також і духовний»

По суті, виставка розпочинається ще на підході до самої галереї - липовий, акацієвий, гречаний, польовий та луговий мед і вироби з нього у різноманітній посудині запропонують вам бджолярі. Увійшовши в галерею, не можна не помітити гарних килимів з малюнками на євангельські сюжети, що прикрасять стіну будь-якої квартири чи будинку. Проте оскільки це все ж таки книжкова виставка, то подивимося, що пропонують нам вітчизняні та зарубіжні видавництва. Отож...

Насамперед, звичайно, відвідувачу найбільше впадає у вічі - і через великий експозиційний майданчик, і через чималий асортимент - виставковий стенд Свято-Єлизаветинського монастиря (Білорусь, Мінськ). Постійні відвідувачі православних виставок добре знають його продукцію, адже цей монастир бере постійну участь у виставках. Книжкова продукція, представлена монастирем, - різнопланова. Тут знайде для себе читання як дорослий православний, так і маленький, як священик, так і випадковий захожанин на виставку. Окрім книг, щедро представлена відео-, DVD- та СD-продукція: документальні та художні фільми, проповіді, богослужбові та духовні пісні (наприклад, у виконанні Жанни Бічевської та ієродиякона Романа). Дітям цікаві будуть «Дивовижна історія маленького їжачка», яку розповість монах Лазар, та «Казки голубої феї» Лідії Чарської (на СD). Тут можна також придбати ікони в ошатному окладі, ювелірні прикраси зі срібла та різнокольорові й різнорозмірні ладанки.

Другий великий книжковий стенд краматорського ЗАТ «Тираж - 51».  Тут представлені  богослужбові книги, молитовники, псалтирі та житія святих (дуже цікава, наприклад, книга про життя святителя Луки Кримського). Вмілу господиню, мабуть, зацікавить «Енциклопедія православної кухні», молоду маму - «Практична енциклопедія молодої православної мами», а вченого - «Словник переносних, образних і символічних використань слів у Псалтирі».

Третій чималий стенд належить Мгарському монастирю. Звичайно, неможливо перерахувати всі книги, які вони випустили навіть протягом цього року. Всього в їхньому асортименті - понад 1000 одиниць книжкової продукції. Знову ж таки - і для дорослих, і для дітей. Серія «Божа аптека» навчить віруючих лікувати серцево-судинну систему, захворювання шкіри та ГРЗ, які «особливо популярні» в холодну пору року. Інформацію про хвороби - дитячі - та їх лікування можна почерпнути з довідничка лікаря-священика «Коли хворіють діти». На цьому ж стенді представлені «Великий дитячий молитвослов» та чимала за обсягом, щедро ілюстрована «Біблія для дітей». Тут також є молитовники, Псалтирі та Євангелія.

Харківський «Християнський магазин» знайомить відвідувачів з художніми фільмами на православну тематику. Тут: «Ісус із Назарета», «Мойсей», «Яков», «Авраам» та інші. На жаль, зовсім не представлені тут роботи - художні та документальні -  українських і російських православних режисерів, відомі нам хоча б з кінофестивалів «Покров». Для дітей тут також можна знайти цікавинки - на відеокасетах та DVD-носіях є захоплюючі мультфільми «Ісус», «Іона», «Апостоли», «Ісус Навин та Єрихонська битва» і багато інших.

Творче об'єднання «Світ рукоділля» представив глядачам свої творіння - вишиті ікони та картини. Звичайно, описувати подібну красу - марна річ, це потрібно побачити на власні очі, щоб оцінити вправність рук, багату фантазію, терплячість та силу духу майстринь. Особливо припала до мого серця картина Надії Кархут «Благословенна мати».

Наприкінці хотілося б закликати відвідувачів обов'язково завітати до стенду благодійного товариства дітей-інвалідів «Ковчег» (м. Боярка). Ковдри, представлені цією організацією, власноруч робили мами діточок з вадами розвитку. Подивіться, з якою любов'ю клаптик до клаптика шилися ці покривали та ліжники! Придбавши маленькі твори мистецтва, ви не лише прикрасите власну домівку, але й допоможете цим діточкам та їхнім мамам. Тож - ласкаво просимо до «Ковчегу»...

«Кожна наша виставка - окреме маленьке свято», - сказала під час урочистого відкриття виставки співробітниця «Експоарт». Щоб детально описати це свято - потрібна не одна стаття. Ліпше побачити раз - ніж прочитати двічі, тож краще завітайте сюди і ви обов'язково придбаєте для себе щось цікаве й потрібне. До того, врахуйте, наступна виставка, за словами директора «Експоарт», відбудеться напередодні Різдва. Отож, на вас чекають у галереї мистецтв «Лавра» з 7 до 12 листопада з 10.00 до 19.00 за адресою: вул. Січневого повстання, 17 "а".