УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 103 відвідувачів

Теги
Мазепа Голодомор комуністи та Церква монастирі та храми України УПЦ КП секти Археологія та реставрація конфлікти Патріарх Алексій II Вселенський Патріархат діаспора церковна журналістика Предстоятелі Помісних Церков церква та політика постать у Церкві Церква і медицина церква і суспільство УГКЦ іконопис Приїзд Патріарха Кирила в Україну шляхи єднання молодь Президент Віктор Ющенко милосердя вибори українська християнська культура Церква і влада Церква і політика автокефалія Католицька Церква краєзнавство 1020-річчя Хрещення Русі Доброчинність педагогіка Митрополит Володимир (Сабодан) забобони розкол в Україні Священний Синод УПЦ Києво-Печерська Лавра Ющенко


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Відкрилася фотовиставка «Основи християнства в Буковині»

28 листопада, у середу, в Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського з нагоди Дня Румунії, що відзначається 1 грудня, відкрилася науково-просвітницька виставка «Основи християнства в Буковині». Організатори - посольство Румунії в Україні, Повітова рада Сучави та сучавський музейний комплекс «Буковина». До речі, музей «Буковина», організований ще 1895 року, активно співпрацює з музеями країн Європи та США, й одним з напрямків його діяльності є розкриття світові духовно-культурного надбання Румунії. Українському культурнику цей румунський музей уже знайомий, адже це не перша поява його експозицій на духовно-культурних теренах України. Наприкінці квітня цього року в Чернівцях у приміщенні Генерального консульства Румунії відбувалася виставка експонатів музейного комплексу «Буковина», приурочена Великодню.

Експозиція виставки в Національній бібліотеці ознайомлює відвідувачів з історією Румунії, дає можливість простежити шлях християнства в загальному масштабі розвитку всього православного світу. Християнські пам'ятки Буковини мають національне  і світове значення і викликають постійний інтерес у румунських дослідників, учених різних країн, християн та взагалі людей, не байдужих до духовних цінностей та архітектурної краси.

Світлини Маріуса Васіліу показують непересічність культових споруд, посталих серед буковинських гір, фресок та настінних розписів. Їхні автори - давні архітектори та майстри монументального живопису - відомі й невідомі. Особливість цих споруд у тому, що розпис стін зроблено не тільки всередині, але й зовні. Ніде в світі такого більше нема. Цікаво, що фарби й донині не втратили своєї свіжості та яскравості. І, що теж цікаво майбутнім дослідникам цих пам'яток, секрет фарб давніх майстрів понині не розгадано.

На більшості фотознімків - а на виставці представлено загалом 150 робіт - відображені церкви та монастирі, що входять до списку архітектурних пам'яток ЮНЕСКО, отож належать до скарбниці цінностей усього людства. Окрім того багато світлин показують окремі деталі церковного декору, архітектурні прикраси та зовнішні й внутрішні розписи. Воронєц, Гумор, Молдовіца, монастир святого Іоанна, церква святого Димитрія, церква Воскресіння, Міреуць та багато інших храмів можна побачити на виставці в Національній бібліотеці.

Під час відкриття виставки перед присутніми виступили надзвичайний і повноважний посол Румунії в Україні Траян Христя, член Румунської академії Разван Теодореску, генеральний директор музейного комплексу «Буковина» Костантин-Еміль Урсу, генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куповальська та наукові співробітники Києво-Печерського культурного заповідника. Окрім того у рамках заходу відбулася презентація альбому Валентина Чука «Століття мистецтв у Буковині».

Виставка діятиме до 11 грудня.