УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > СНД  
Опитування



Наш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.ua



Зараз на сайті 125 відвідувачів

Теги
Археологія та реставрація УПЦ КП Голодомор Католицька Церква краєзнавство Церква і політика Мазепа Києво-Печерська Лавра вибори молодь церковна журналістика Священний Синод УПЦ постать у Церкві Приїзд Патріарха Кирила в Україну конфлікти Ющенко 1020-річчя Хрещення Русі Патріарх Алексій II Церква і влада шляхи єднання Вселенський Патріархат Доброчинність монастирі та храми України Президент Віктор Ющенко іконопис забобони діаспора Церква і медицина розкол в Україні педагогіка секти українська християнська культура милосердя церква та політика комуністи та Церква церква і суспільство УГКЦ Предстоятелі Помісних Церков Митрополит Володимир (Сабодан) автокефалія






Рейтинг@Mail.ru






АЛТАЙ. Вийшло друком унікальне видання про храмове будівництво на Алтаї



У каталог «Храмове будівництво на Алтаї (середина ХVІІІ - початок XX століття)», виданий крайовим управлінням архівної справи, вміщено понад 80 архівних документів про практику церковного будівництва в краї. Це грамоти, що дають право на будівництво церков, рапорти про хід будівельних робіт і кошторис, підписки жителів на збір коштів, громадські рішення про призначення і переобрання відповідальних за будівництво та інші документи.

Мета видання каталогу - відбити збережену архітектурно-художню спадщину краю для створення православної культури в регіоні. Каталог документів Центру збереження Архівного фонду Алтайського краю розрахований на всіх хто, цікавиться історією краю, і фахівців, оскільки й нині ці документи лишаються затребуваними. Історики, архітектори та студенти звертаються до креслень і планів храмових будинків для використання не тільки в наукових дослідженнях, але й у сучасному церковному будівництві.

За інформацією Управління архівної справи, саме на початку XX століття - останні документи, представлені в каталозі, датовані цим часом - закінчився період інтенсивного будівництва церков на Алтаї. У 1930-ті роки церкви почали активно закривати: до 1939 року в краї закрити 346 церков.

Найбільшу цінність з документів мають проекти православних храмів. Серед них - фрагмент креслення Петропавлівської церкви - першої дерев'яної церкви при Барнаульському заводі. Креслення складене 1751 року геодезистом, креслярем і картографом Пимоном Старцовим. Також у збірнику опубліковані креслення, складені відомими на Алтаї архітекторами - Андрієм Молчановим, Лаврентієм Івановим, Яковом Поповим та Іваном Носовичем.

Благовіст-Інфо