У неділю, 19 березня, в Браїлівському монастирі відбулося святкування на честь Браїлово-Ченстоховської ікони Божої Матері. Цього дня Православна Церква вшановує Ченстоховську ікону Божої Матері, що знаходиться у місті Ченстохові (Польща). Чудотворний список цієї ікони є також у селищі міського типу Браїлів Жмеринського району Вінницької області, у місцевому Свято-Троїцькому жіночому монастирі. Саме від обителі й отримав свою назву цей список - Браїлово-Ченстоховська ікона Божої Матері.
Згідно з переданням, ікону пожертвував брацлавський підсудок Михайло Кропивницький у заснований ним у Вінниці Благовіщенський монастир. Після переведення у 1845 році обителі в Браїлів ікона стала йменуватися Браїлівською.
У грудні 1931 року ігуменя Свято-Троїцького жіночого монастиря Софія (Рачинська) склала акафіст Браїлівській іконі Божої Матері. 17 вересня 1932 року акафіст Богородиці був вперше прочитаний на квартирі священика Михайла Миколайовича Мазура в місті Бар Вінницької області. Нині акафіст читається в обителі щодня вранці, при цьому ікона опускається для поклоніння парафіянам.
1932 року монастир закрили, а образ Богородиці, ймовірно, зберегли колишні насельниці. У 1942 році, під час німецько-румунської окупації, святиня знову повернулася у відкритий монастир. А 20 років потому, після повторного закриття обителі, сліди ікони були втрачені. Тільки в 1984 році благочестива жінка, яка отримала образ від ігумені Браїлівського монастиря, передала його благочинному храмів Жмеринського району отцю Іоанну Луканову.
У будинку останнього святиня знаходилася до 1995 року, коли за благословенням архієпископа Вінницького і Могилів-Подільського Макарія урочистим хресним ходом з Вінниці була перенесена у Браїлівську обитель. Для ікони зробили дерев'яний кіот, покритий сусальним золотом.
Цього року святкування Браїлово-Ченстоховського образу співпало з другою неділею Великого посту і відзначалося особливо урочисто. Божественну літургію очолив митрополит Вінницький і Могилів-Подільський Макарій. Йому співслужив вікарний єпископ Шаргородський Пантелеїмон, духовенство з Вінницької та інших єпархій Української Православної Церкви. Головний Свято-Троїцький собор обителі не міг вмістити всіх паломників, які прибули вшанувати святиню з різних куточків країни.
Владика Макарій привітав присутніх зі святом і розповів про дивовижну допомогу Божої Матері, як в давні часи, так і в наші дні. Він закликав ніколи не переставати молитися Богородиці, Яка оберігає нас від бід і нещасть.
Після служби прочани приклалися до чудотворного образу з молитвою про свої духовні й тілесні потреби, а сестри обителі, які завжди славляться особливою гостинністю, влаштували для гостей святкову трапезу.
Диякон Владислав Демченко, Вінниця