УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > СНД  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 106 відвідувачів

Теги
Києво-Печерська Лавра Вселенський Патріархат церква і суспільство Церква і політика Президент Віктор Ющенко Археологія та реставрація іконопис 1020-річчя Хрещення Русі Священний Синод УПЦ Ющенко монастирі та храми України Мазепа Патріарх Алексій II діаспора конфлікти УГКЦ забобони українська християнська культура Церква і медицина розкол в Україні Голодомор автокефалія УПЦ КП Доброчинність Католицька Церква вибори церковна журналістика постать у Церкві шляхи єднання Церква і влада краєзнавство секти церква та політика Приїзд Патріарха Кирила в Україну милосердя молодь комуністи та Церква Предстоятелі Помісних Церков Митрополит Володимир (Сабодан) педагогіка


Рейтинг@Mail.ru


РОСІЯ. Рішення Священного Синоду Руської Православної Церкви про припинення відносин з Лютеранською Церквою Швеції підтримали Помісні Православні ЦерквиНа ухвалене Священним Синодом РПЦ рішення про припинення відносин з Лютеранською Церквою Швеції у зв'язку зі схваленням представниками останньої одностатевих союзів до Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія II надходять відгуки від Предстоятелів Помісних Православних Церков.
У листі Блаженнішого Папи і Патріарха Олександрійського Феодора II висловлено подяку за ухвалене рішення й зазначено, що Олександрійська Церква апостола Марка заявляє про свою згоду з рішеннями, прийнятими на Синоді з даних питань, і розділяє подібну точку зору.
Блаженніший Патріарх Румунський Феоктист, підтримуючи ухвалене рішення, пише, що Румунська Православна Церква вже висловлювала заклопотаність і несхвальне ставлення до подібних негативних ситуацій, сприяючих розвитку ліберальної етики вседозволеності. Подібна практика, на його думку, руйнує життя людей і суспільства, відносини між Православною Церквою та іншими Церквами, які прощають таку поведінку і навіть заохочують її.  Патріарх зазначив, що погоджуючись з думкою Священного Синоду РПЦ, заснованою на біблійних і традиційних етичних принципах, Румунська Православна Церква як частина Вселенського Православ'я не може заохочувати гомосексуалізм і, тим паче, визнавати так звані благословення союзів, заснованих на такій практиці.
Заяву Священного Синоду РПЦ підтримав Священний Архієрейський Собор Польської Православної Церкви, що відбувся у Варшаві 28 березня.
Місцеблюститель Митрополичого престолу Православної Церкви в Чеських землях і Словаччині архієпископ Празький Христофор, у свою чергу, просить «приєднати голос нашої Церкви до думки інших Помісних Православних Церков для підтримки єдності, що проявляється у відстоюванні Христової істини». У листі також висловлено глибоке співчуття, що в суспільстві, яке називає себе християнським, виявляється спроба активного пристосування християнських понять про терпимість до деяких ненормальних суспільних проявів і власних уявлень, що, головним чином, стосуються проблеми співжиття людей однакової статі, ухвалення і підтримки гомосексуальних зв'язків Церквою і державою. Далі в листі місцеблюстителя сказано, що звинувачення в дискримінації гомосексуальних осіб, що висуваються Церкві, яка чітко висловлює свою незгоду з даним явищем, є нічим іншим, як дискримінацією самої Церкви. Архієпископ Христофор зазначив, що ні Церква, ні кожен християнин зокрема ніколи не відмовляли й не відмовляють в допомозі ураженим гріхами людям, сім'ям і суспільству в цілому. Проте це не означає, що потрібно пристосовуватися до ситуацій, що сягають корінням в моральний та етичний релятивізм і нігілізм. Ніколи Церква не оголошувала перед своїми дітьми прояв хвороби ознакою здоров'я. Ні з політичних причин, ні з якихось інших Церква не приховує, що гріх і життя в ньому призводять людину і суспільство до втрати духовності.
«Ще в квітні 2005 року Синод Православної Церкви Чеських земель і Словаччини прийняв заяву, в якій чітко визначено погляд на тему одностатевих союзів, - зауважив архієпископ Празький Христофор. - Для нас, представників Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, не є можливим схвалювати падіння людської природи, яка була створена Богом. Не можемо ми також схвалити, щоб об'єднання людей, схильних до гріха, ставило під сумнів суть Боголюдини Ісуса Христа, і намагалося б Його вчення представити як підтвердження їх гріхом ураженої думки. Для православних людей церковні канони є нормою під час падіння моралі в суспільстві й втрати духовних орієнтирів».
Служба комунікації ВЗЦЗ МП