УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > СНД  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 184 відвідувачів

Теги
УГКЦ розкол в Україні церковна журналістика українська християнська культура Патріарх Алексій II церква та політика вибори 1020-річчя Хрещення Русі УПЦ КП Голодомор молодь Археологія та реставрація Доброчинність секти педагогіка іконопис комуністи та Церква Предстоятелі Помісних Церков постать у Церкві церква і суспільство Митрополит Володимир (Сабодан) Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і медицина Києво-Печерська Лавра Церква і влада монастирі та храми України краєзнавство Мазепа Католицька Церква милосердя автокефалія Вселенський Патріархат Церква і політика забобони діаспора Священний Синод УПЦ Ющенко Президент Віктор Ющенко шляхи єднання конфлікти


Рейтинг@Mail.ru


РОСІЯ. Розпочався показ стрічки «Паломництво до Вічного міста»У Страсну седмицю, 17-22 квітня, відбулася телепрем'єра п'ятисерійного художньо-публіцистичного фільму «Паломництво до Вічного міста» режисера Володимира Хотиненка.
Стрічка стала сумісним проектом телеканалу «Росія» і кінокомпанії «Православна енциклопедія» і транслюватиметься з понеділка по четвер (17-20 квітня) у вечірньому ефірі телеканалу «Росія» о 22.55 зі щоденним повтором у ранковий час о 9.45.

Показ останньої, 5-ої серії фільму відбудеться у Велику суботу 22 квітня в 16.00

У березні 2006 року кінокомпанія «Православна енциклопедія» спільно з церковно-науковим центром «Православна енциклопедія», телеканалом «Росія» і Федеральним агентством з культури і кінематографії, за фінансової підтримки ВАТ «Газпром» і компанії «Базовий елемент», завершила роботу над 5-серійним художньо-публіцистичним фільмом «Паломництво до Вічного міста», присвяченим історії християнства в Римі у перші століття після Різдва Христового.

Стрічка створювалася спільно з Папською комісією з телекомунікацій Ватикану.

Історичний матеріал для фільму підготував церковно-науковий центр «Православна енциклопедія» за участю Римської дирекції з археологічних цінностей Міністерства культури Італії і Папської комісії священної археології.

Рим язичницький і Рим християнський - ніде і ніколи не було такого безкомпромісного і героїчного протиборства жорстокості і любові, гордості і упокорювання як тут, у Вічному місті, в перші чотири століття нашої ери.

За вісім століть - із часу падіння Візантії і до виникнення Латинської імперії в 1204 році - з Константинополя, Єрусалима та інших місць Сходу до Риму були перенесені багато святинь, пов'язаних із земним життям Ісуса Христа. По кількості святинь, що мають вселенське значення, Рим перевершує всі міста Європи. І так само, як і в Святу Землю (Єрусалим), у Вічне місто Рим завжди стікалися тисячі паломників зі всього світу.
Рим - це не тільки його християнські цінності. Вони тут невіддільні від всього культурно-історичного багатства «Міста семи пагорбів і всієї землі повелителя». Рим здавна став сприйматися ще і як символ творчої енергії людини, оспіваної знаменитими митцями, поетами і кінематографістами.

Археологічні розкопки останнім часом відкрили прекрасну можливість не тільки розповісти про долю великих подвижників віри, але й показати реальне середовище, в якому вони жили і здійснювали своє служіння.
Смисл фільму «Паломництво до Вічного міста» в самому узагальненому вигляді зводиться до ідеї пророцтва Христа, яке втілилося - про гоніння на віру і віруючих, повторення першими християнами страстей самого Ісуса, героїчної їхньої твердості у ході обраним шляхом. Іншими словами - це розповідь про «сіль землі».
Основа кожної серії - доля простої людини, яка досягла вершин святості. Особливий акцент ставиться якраз на простоту цих людей, на їхніх зовсім не героїчних характерах, на їхньому мало не випадковому наверненні в християнство, але які, в той самий час, щиро і повністю прийняли трагічну і світлу місію і виконали її гідно до кінця.

Кожна з серій розрахована на найширшого глядача, як знайомого з євангельськими текстами, християнськими переказами, історичними матеріалами, так і такого, хто тільки вперше відкриває для себе цей пласт загальнолюдської культури.