УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > СНД  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 205 відвідувачів

Теги
Католицька Церква Ющенко Церква і політика Митрополит Володимир (Сабодан) вибори молодь Києво-Печерська Лавра Приїзд Патріарха Кирила в Україну діаспора комуністи та Церква конфлікти секти краєзнавство Президент Віктор Ющенко Церква і медицина педагогіка церква та політика Церква і влада Мазепа УПЦ КП Предстоятелі Помісних Церков церква і суспільство Археологія та реставрація шляхи єднання іконопис автокефалія Голодомор церковна журналістика забобони УГКЦ милосердя Вселенський Патріархат постать у Церкві Священний Синод УПЦ Патріарх Алексій II Доброчинність монастирі та храми України розкол в Україні 1020-річчя Хрещення Русі українська християнська культура


Рейтинг@Mail.ru


РОСІЯ. Видано альбом «Ікони Володимира й Суздаля»У московському видавництві «Северный паломник» видано 600-сторінковий альбом «Ікони Володимира й Суздаля», який поповнив серію «Давньоруський живопис у музеях Росії». Володимиро-Суздальський музей-заповідник, що зберігає двотисячну колекцію ікон, про подібний каталог мріяв не один рік.

Свій інтерес до регіонів Росії видавництво пояснює так: «Найбагатші зібрання російських ікон зберігаються не тільки в музеях Москви й Петербурга, але й у колекціях древніх російських міст. Нині вони недостатньо відомі не тільки широкій публіці, але й багатьом фахівцям». Серія була задумана в 2002 році. За цей час видано каталоги ікон Ярославля, Ростова, Мурома, Пскова, Кирилова, очікують на вихід у світ каталоги, присвячені колекціям музеїв Вологди й Новгорода. Всього планується випустити 36 альбомів.

Робота над виданням Володимиро-Суздальського музею тривала два роки. У каталог були включені 128 ікон, розташовані у хронологічному порядку - від XII століття до початку XX століття. Ці твори, представлені в експозиціях Володимира - «Шедеври давньоруського живопису», у суздальських музеях - «Давньоруський живопис», «Російські ікони XVIII - початку XX століття», «Золота комора», «Історія суздальських монастирів», «Історична експозиція» та «Хрестова палата».

Найбільш відомі ікони, що ввійшли в каталог, - стародавні ікони Божої Матері: «Боголюбська» (близько 1158 року), «Максимівська» (1299 рік), «Володимирська», а також «Покров» і «Благовіщення» (XV століття), вкладні ікони Василія III і його дружини Соломонії Сабурової, суздальських князів Пожарських, Ногтєвих, Корсунська ікона Божої Матері царського скарбника й думного боярина Черемісинова. У каталозі є унікальний комплекс ікон-таблеток XVI століття, ікони прославленого царського ізографа Симона Ушакова та його учнів - Георгія Зинов'єва й Кирила Уланова. Серед пам'яток XVIII - XIX століть - ікони на рідкісні сюжети та твори майстерних іконописців.

Каталог «Ікони Володимира й Суздаля» складається з кількох частин. Його відкривають дві вступні статті, присвячені історії складання музейної колекції іконопису та його характеристиці. Наприкінці вміщено історичну довідку про храми й монастирі, які згадуються у виданні. Кожному зі 128 творів присвячена окрема наукова стаття, де наведено всі наявні на сьогодні дані про ікону та її автора, історію створення й побутування пам'ятки, стилістичний аналіз та аналогії, а також іконографічну довідку про сюжет та його особливості. Дається докладний список використаної літератури.

Книга щедро ілюстрована. Чудові фотографії надруковані в розмір книжкового аркуша. Тираж видання становить 1500 екземплярів.

Православ'я.Ru