УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > СНД  
Опитування



Наш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.ua



Зараз на сайті 231 відвідувачів

Теги
Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і влада шляхи єднання Вселенський Патріархат церковна журналістика автокефалія секти комуністи та Церква постать у Церкві Ющенко церква та політика церква і суспільство Голодомор Митрополит Володимир (Сабодан) Археологія та реставрація УГКЦ українська християнська культура забобони УПЦ КП монастирі та храми України іконопис Католицька Церква Предстоятелі Помісних Церков Києво-Печерська Лавра милосердя розкол в Україні діаспора 1020-річчя Хрещення Русі педагогіка конфлікти Доброчинність Церква і медицина Президент Віктор Ющенко молодь Церква і політика вибори Мазепа Священний Синод УПЦ краєзнавство Патріарх Алексій II






Рейтинг@Mail.ru






ГРУЗІЯ. У Тбілісі збудують храм на згадку про загиблих за незалежність країни



У центральному парку Тбілісі «Ваке» члени Дворянських зборів Грузії вшанували пам'ять героїв, які загинули в боротьбі з більшовиками за незалежність країни (1918-1921 рр.). Учасники зустрічі вирішили збудувати в парку церкву святого Ілії Праведного, у розробці проекту якої бере активну участь настоятель тбіліської церкви святого Михаїла Тверського священик Олександр Чахвашвілі. Проект затверджено у Патріархії Грузинської Православної Церкви. Намічено зведення меморіальної стели, автором якої є художник Буду Сірбіладзе. Завершилася акція панахидою, яку на місці розстрілу героїв звершив священик Олександр.

Грузинська Демократична Республіка була проголошена Грузинською національною радою 26 травня 1918 року в Тифлісі після розпаду Закавказької Демократичної Федеративної Республіки. Перший уряд був коаліційним: грузинські меншовики, соціалісти-федералісти й націонал-демократи.

Уряд молодої республіки активно почав шукати підтримку в інших держав. У травні 1918 року Грузію окупували німецькі війська. Грузинський уряд за допомогою німецьких військ у травні придушив опозицію в Душеті. За договором з Туреччиною (Батумі, 4 червня 1918 року) їй віддали частину грузинських земель (Аджарія та інші).

Після поразки Німеччини в першій світовій війні її війська були виведені з території Грузії; з грудня 1918 року почалася інтервенція Антанти в Закавказзя.

Під час громадянської війни уряд Грузинської Республіки надавав допомогу російським білогвардійцям; після поразки армії Денікіна саме в Грузії знайшли притулок білогвардійці.

У жовтні-листопаді 1919 року в деяких повітах Грузії розпочалися збройні повстання, які були незабаром придушені. Однак сформована внутрішня і зовнішньополітична обстановка спонукали уряд Грузинської Республіки підписати мирний договір із РРФСР (Москва, 7 травня 1920 року), за яким уряд зобов'язувався розірвати зв'язки з російською контрреволюцією, вивести з Грузії іноземні війська та легалізувати більшовицькі організації.

11 лютого 1921 року почалося повстання, керівництво якого звернулося за допомогою до уряду РРФСР. 25 лютого за підтримки частин Червоної Армії Тифліс перейшов під контроль більшовицького ревкому Грузії, створеного 16 лютого. 18 березня уряд Грузинської Демократичної Республіки втік за кордон, а 17-го - його війська капітулювали.

Благовіст-інфо/Седмиця.ru