УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > СНД  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 72 відвідувачів

Теги
1020-річчя Хрещення Русі Археологія та реставрація Митрополит Володимир (Сабодан) іконопис краєзнавство Церква і медицина Церква і політика Вселенський Патріархат Приїзд Патріарха Кирила в Україну Мазепа діаспора Президент Віктор Ющенко церква і суспільство Голодомор УПЦ КП Католицька Церква церковна журналістика Києво-Печерська Лавра монастирі та храми України секти конфлікти милосердя Патріарх Алексій II українська християнська культура молодь комуністи та Церква педагогіка Священний Синод УПЦ Ющенко забобони Предстоятелі Помісних Церков шляхи єднання вибори постать у Церкві розкол в Україні церква та політика Доброчинність автокефалія Церква і влада УГКЦ


Рейтинг@Mail.ru


РОСІЯ. Відбулося відкриття виставки-форуму «Православна Русь»У вівторок, 30 травня, Святійший Патріарх Московський і всієї Русі очолив урочисте відкриття IV загальноцерковної виставки-форуму «Православна Русь», що відкрилася в Гостинному дворі в Москві.

У відкритті виставки брали участь митрополит Крутицький і Коломенський Ювеналій, митрополит Смоленський і Калінінградський Кирил, повноважні представники президента Г.Полтавченко та О.Коновалов, президент РАО «Російські залізниці» В.Якунін, співробітники адміністрації президента Російської Федерації та уряду Москви, а також представники громадських організацій і діячі культури.

На виставці представлені експозиції єпархій, монастирів і парафій Руської Православної Церкви та продукція, яку вони виготовляють: богослужбове начиння, духовна література, кондитерські вироби, ювелірні прикраси, одяг з льону та бавовни.

Уперше в рамках виставки організовано всеросійський конкурс художніх робіт, присвячених історії Російської держави та Церкви. У перший день роботи виставки в Гостинному дворі відбулися громадські дискусії, творчий семінар, концерти фольклорної й духовної музики.

Виставка «Православна Русь» об'єднала 380 церковних і світських організацій з 65 міст Росії, України, Білорусі, Італії, Німеччини та Греції.

Промова Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія II при відкритті IV загальноцерковної виставки-форуму «Православна Русь»:

«Преосвященні архіпастирі, шановні представники органів влади Російської Федерації та Москви, всечесні отці, дорогі брати і сестри!

Христос Воскрес!

Протягом декількох років у Гостинному дворі відбувається виставка «Православна Русь». Цього року вона стала повноцінним православним форумом, до програми якого ввійшли музичний фестиваль, художній конкурс, конференції, дискусії, «круглі столи» й інші події, що привертають увагу сотень і тисяч людей.

Форум - це відкрите спілкування. Церква відкрита не тільки для тих, хто вже знаходиться в її спасительній огорожі, але й для людей, які тільки шукають дорогу до храму. Ще відчутні тяжкі наслідки безбожних десятиліть. Але тут, на виставці «Православна Русь», ми бачимо, що по всій землі нашій відбувається нове звернення людей до Христа, до благочестя. Це велике диво Божої любові, яка проникає в серця і лікує душевні недуги. Тому що, за Святим Письмом, «милосердям і правдою очищається гріх, і страх Господній відводить від зла». Стояння у вірі й заповідана Богом діяльна любов повертає людину до богоподібного достоїнства і змінює на краще її життя.

Не можна не радіти тим плодам церковної діяльності, які тут представлені. Це свідчення про монастирське і парафіяльне життя, місіонерські, просвітницькі та церковно-громадські зусилля наших архіпастирів, пастирів, мирян; багато православних книг, періодичних видань, зразків аудіо-, відео- та електронної продукції; вироби майстрів церковного мистецтва; стенди, що розповідають про співробітництво Церкви з державними, громадськими і підприємницькими структурами.

Однією з центральних тем виставки-форуму цього року стала тема соціального служіння. Як писав святий праведний Іоанн Кронштадтський, «кожна добра справа, зроблена щиро, тішить наше серце, є відрадою нашого життя при усвідомленні, що... ми за образом Божим створені, й у нас є іскра Божественного світла та любові». Традиція жертовного служіння ближнім сьогодні відроджується, і різноманітні свідчення про це представлені в особливому розділі виставки.

Про силу духовної традиції православ'я, що багато століть є джерелом натхнення для дітей нашої Батьківщини, нагадує виставка-конкурс художніх робіт «Від древньої Русі - до нової Росії». Під час музичного фестивалю у рамках форуму лунали твори різних напрямків, у тому числі роботи наших сучасників. Це свідчить про те, що віруюче серце не може не славити Господа. Глибина й духовна сила християнського мистецтва закликають пам'ятати, що людина має бути співпрацівником Бога, перетворюючи світ. Це особливо важливо для молодих людей, які думають про сенс буття і стоять перед вибором життєвого шляху...»

 

Зі словом вітання до організаторів, учасників і гостей виставки звернувся повноважний представник президента в Центральному федеральному окрузі Г.Полтавченко, який подякував за можливість ознайомитися з експозицією виставки, що наочно показує шляхи соціального служіння Руської Православної Церкви в Росії. «Існуюче гасло про невтручання Церкви й держави в справи один одного, я думаю, жодною мірою не заважає участі Руської Православної Церкви в розвитку нашої держави», - зазначив Г.Полтавченко.

Вітання на адресу виставки-форуму направили керівник адміністрації президента Російської Федерації С.Собянин, голова Державної Думи Б.Гризлов, Міністр регіонального розвитку РФ В.Яковлєв.

У рамках відкриття IV загальцерковної виставки-форуму «Православна Русь» відбулася доброчинна акція «Книги для бібліотек виправних установ». Святійший Патріарх Московський і всієї Русі Алексій II передав представникам Міністерства юстиції та Федеральної служби виконання покарань книжкові комплекти для бібліотек пенітенціарних і виправних установ Росії.

Православ'я.ru