УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > СНД  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 258 відвідувачів

Теги
конфлікти забобони милосердя Митрополит Володимир (Сабодан) УПЦ КП Патріарх Алексій II Голодомор 1020-річчя Хрещення Русі автокефалія шляхи єднання комуністи та Церква церковна журналістика УГКЦ іконопис розкол в Україні краєзнавство Ющенко Приїзд Патріарха Кирила в Україну постать у Церкві Церква і політика Києво-Печерська Лавра українська християнська культура Президент Віктор Ющенко Католицька Церква Мазепа Вселенський Патріархат церква і суспільство Церква і влада монастирі та храми України Предстоятелі Помісних Церков діаспора педагогіка вибори секти молодь Священний Синод УПЦ Доброчинність церква та політика Археологія та реставрація Церква і медицина


Рейтинг@Mail.ru


РОСІЯ. Митрополит Кирил розповів про завдання Всесвітнього саміту релігійних лідерів

Саміт запропонує не політичну декларацію, а морально-етичне послання

Ініціатором проведення Всесвітнього саміту релігійних лідерів в Москві стала Міжрелігійна рада Росії. Ідея полягала у тому, щоб світові релігійні лідери, які зустрінуться у Москві, означили свою позицію з найважливіших проблем сучасності, а згодом цю спільну релігійну точку зору представили «Великій вісімці». У травні була проведена експертна нарада в Москві, яка намітила основні параметри дискусії.

Саміт, який відбудеться в Москві, відрізняється від попередніх ініціатив високим рівнем представництва. Ми сподіваємося, що релігійні лідери представлять свою точку зору в Москві й, обговоривши її, зможуть сформувати певний документ. Ймовірно, це буде Декларація, в якій будуть зафіксовані точки зору на вирішення актуальних питань сучасності. Послання матиме етичний, духовний характер, але у жодному разі не буде політичною декларацією.

Ксенофобію позбавлять релігійної мотивації

Нещодавно ми були свідками страхітливих сцен, які показувало ТБ під час безладів у Франції. Багатьох не залишало відчуття, що йдеться про міжнаціональний конфлікт. Щось подібне відбувається і в інших частинах світу. Релігії сьогодні наполягають на переосмисленні етичної відповідальності людини. Ми говоримо, що маємо права - це чудово. Людина покликана до свободи, тому що створена за образом Божим, вона несе в собі знак Божественної свободи. Але якщо свобода реалізується поза системою етичних координат, то це може призвести до найжахливіших наслідків, у тому числі й до тих, які ми нині маємо у сфері міжнаціональних відносин. Не тільки у Росії, але й у багатьох країнах світу.

 

Настав той час, коли голос релігії мають почути.

Ненависть не може бути вмотивована релігійними постулатами. У релігійному посланні не має нічого такого, що можна було б інтерпретувати для розпалювання міжнаціональної і міжрелігійної ворожнечі. Є люди, які з легкістю використовують релігійну фразеологію, щоб підтримувати багаття можливих міжнаціональних і міжрелігійних конфліктів. Завдання релігійних лідерів - зробити все можливе, щоб це більше ніхто не міг робити.

 

Співпраця, але не створення єдиної світової релігії

До завдань саміту не входить обговорення богословських питань. Саміт передбачає певну початкову спільність позицій його учасників. Але ця спільність лежить не у сфері релігійного вчення, а у сфері моральності. Абсолютно очевидно, що світові релігії мають спільну систему етичних координат. Знаходячись в цій системі цінностей, релігійні лідери, виходячи із спільності позицій, вибудовуватимуть свій погляд на проблеми, які вони обговорюватимуть. Йдеться не про створення єдиної релігії і не про доктринальне зближення релігій. Мова йде про співпрацю релігій перед лицем світових сучасних проблем.

 

Чому на саміт не приїде Папа Римський

Папі Бенедикту XVI не було направлено особисте запрошення, тому що візит Папи до Росії - це історична подія. Змішувати його з іншою історичною подією, якою є саміт, методологічно неправильно. Одне заважатиме іншому. Ми хотіли, щоб саміт був самітом, і тут зустрілися керівники релігійних громад. А що стосується контактів Православної і Католицької Церков, то останнім часом вони активізувалися саме у зв'язку з усвідомленням важливості та гостроти проблем, про які ми нині говоримо.

Ми вдячні, що Папа Римський Бенедикт XVI позитивно поставився до ідеї проведення саміту. Той факт, що він направляє сюди делегацію на найвищому ієрархічному рівні, свідчить про підтримку саміту з боку Ватикану.

Релігія та ЗМІ