УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > СНД  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 79 відвідувачів

Теги
діаспора секти Києво-Печерська Лавра церква і суспільство Доброчинність Президент Віктор Ющенко Вселенський Патріархат постать у Церкві монастирі та храми України Церква і політика іконопис Священний Синод УПЦ Церква і медицина Предстоятелі Помісних Церков УПЦ КП Голодомор розкол в Україні Археологія та реставрація шляхи єднання Мазепа Церква і влада українська християнська культура краєзнавство 1020-річчя Хрещення Русі конфлікти церква та політика УГКЦ милосердя Патріарх Алексій II Ющенко Католицька Церква церковна журналістика молодь Митрополит Володимир (Сабодан) забобони автокефалія комуністи та Церква Приїзд Патріарха Кирила в Україну педагогіка вибори


Рейтинг@Mail.ru


РОСІЯ. У Москві триває виставка, присвячена православному «апостолу Японії»

У Москві відбувається виставка, присвячена 170-літтю від дня народження святого рівноапостольного Миколая Японського. Експозиція розгорнута в домовому храмі мучениці Тетяни (Московський державний університет імені М.Ломоносова).

Виставка є результатом спільної роботи невеликої ініціативної групи, в організаційний комітет якої ввійшли японісти-випускники Інституту країн Азії та Африки при МДУ А.Потапов, Т.Сила-Новицька й парафіяни патріаршого подвор'я Руської Православної Церкви в Токіо В.Бандурко й О.Бандурко. Експозиція створювалася на пожертвування парафіян подвор'я та інших добродійників. Ідея виставки виникла завдяки кільком десяткам добре збережених фотографій XIX-XX століть, які організаторам дозволили перезняти в міській бібліотеці Хакодате на острові Хоккайдо. На них зображені російські місіонери та їхні учні - японці, які прийняли православну віру. В Японії дбайливо зберігають пам'ять святого рівноапостольного Миколая, архієпископа Японського, який вперше ступив на японську землю саме в Хакодате у далекому 1861 році. У цьому північному порту Японії в 1859 році при російському консульстві був побудований перший православний храм, настоятелем якого став 24-літній ієромонах Миколай Касаткін, майбутній начальник Руської духовної місії в цій країні.

У результаті спільної роботи невеликої ініціативної групи вдалося розгорнути експозицію, що розкриває основні етапи життєвого шляху святителя Миколая Японського - його юність, приїзд у Японію, перші успіхи, проповіді, будівництво кафедрального собору в Токіо. Була зроблена спроба показати перекладацьку й видавничу діяльність архієпископа та інших співробітників місії.

Центральними експонатами виставки є Євангеліє, Апостол та деякі богослужбові книги початку XX століття, автограф святителя Миколая, ікона Богоматері «Розчулення» (Яхромська), виткана в Кіото на парчі (дарунок єпископа Сендайського Серафіма Цудзіе), а також образи Святої Трійці та «Смоленської» Божої Матері, виконані майстром іконопису з Японії Євгенією Сіраісі.

Прикраса виставки - сувої з каліграфічним записом молитов японською мовою, зроблені А.Потаповим. Представлено копії найвідоміших ікон святителя Миколая, написані в Росії та США, а також портрети святителя різних років.

В архіві зовнішньої політики Російської імперії зберігається багато документів, що свідчать про просвітницьку діяльність начальника Руської духовної місії в Японії. Частина цих документів була ретельно підготовлена на прохання організаторів виставки співробітниками архіву. Відвідувачі виставки можуть побачити «Інструкцію для начальника Руської духовної місії в Японії» 1871 року, датовану 1891 роком депешу посланця Росії в Токіо Д.Шевіча в МЗС Росії про освячення єпископом Миколою православного собору в Токіо та інші документи.

Окремий розділ виставки розповідає про розвиток Японської Православної Церкви після смерті святителя Миколая і донині.

Світ релігій