УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
Опитування



Наш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.ua



Зараз на сайті 152 відвідувачів






Рейтинг@Mail.ru






ЧЕРНІГІВ. Міністерство меліорації та водного господарства України відродило занедбане святе джерело

  10 серпня 2007



2 серпня, в день пам'яті пророка Іллі, неподалік селища Довжик в урочищі Іржавець настоятель місцевого храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці отець Миколай звершив чин освячення криниці. Для місцевих жителів це стало знаменною подією.

Серед присутніх - заступник голови районної ради М.Кубрак, заступник начальника Деснянського басейнового управління водних ресурсів М.Кобижча та інші представники влади.

У виступах гостей звучала спільна думка - необхідно зберегти в чистоті як освячене джерело, так і джерела духовності тих, хто живе на цій землі.

Захід відбувся в рамках всеукраїнської акції «До чистих джерел». Роботи з відновлення виконувалися під безпосереднім керівництвом начальника четвертої експлуатаційної дільниці Міністерства меліорації та водного господарства О.Мартиненка. У Чернігівському районі це перше відроджене й обладнане джерело. Порадами і організацією праці також допомагали керівники місцевих підприємств. Наразі заплановано впорядкування інших водойм.  

Люди здавна вірять, що це місце в урочищі Іржавець святе - колись на Трійцю сюди приходили молитися. Джерельна вода не замерзала навіть у найлютіші морози.

За словами місцевого жителя І.Довгуна, на початку п'ятдесятих років минулого століття за кілька метрів від нинішнього джерела була криниця. В землі здавна було обладнано зруб, а поряд стояв хрест із металевою іконою. Якось під час розчищення водойми в ній знайшли монети 1470 року і одну - 1812. На срібляках вказувалось, що вага кожної становить 9 грамів.

Та недовго послужила людям розчищена криниця - незабаром через благодатне місце почали ганяти на випас колгоспних корів. Так святині не стало.

Лише у 90-х роках джерело вийшло на поверхню в тому місці, де воно зараз. Його вода досліджена в лабораторії і, за висновками експертів, є чистою та придатною для вживання.

Ніна Петровська, за  матеріалами газети «Наш край»