ДНІПРОПЕТРОВСЬК. В єпархії розпочав роботу місіонерський відділ | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 231 відвідувачів

Теги
Археологія та реставрація вибори Церква і влада Приїзд Патріарха Кирила в Україну українська християнська культура краєзнавство педагогіка Предстоятелі Помісних Церков церква та політика монастирі та храми України Мазепа молодь УПЦ КП розкол в Україні секти церква і суспільство 1020-річчя Хрещення Русі комуністи та Церква Священний Синод УПЦ церковна журналістика Церква і медицина Церква і політика Патріарх Алексій II Доброчинність шляхи єднання УГКЦ Президент Віктор Ющенко Митрополит Володимир (Сабодан) діаспора Голодомор Ющенко Вселенський Патріархат конфлікти автокефалія Києво-Печерська Лавра забобони Католицька Церква милосердя постать у Церкві іконопис


Рейтинг@Mail.ru


ДНІПРОПЕТРОВСЬК. В єпархії розпочав роботу місіонерський відділ

  13 серпня 2007Він організований шляхом відділення з єпархіального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства. Указом керуючою єпархією керівником новоствореного відділу призначено настоятеля лікарняного храму преподобного Агапіта Печерського ієрея Тарасія Марченка.

Головною метою створення місіонерського відділу при Дніпропетровській єпархії є координація зусиль священства й мирян різних парафій для налагодження місіонерської роботи серед населення нашої єпархії, створення ґрунту для успішної проповіді про Христа серед поки ще не віруючих (або відпалих), тих, хто потрапив у секти або місця позбавлення свободи. Одним словом - проповідь за огорожею храму.

Будь-яка діяльність православної парафії може мати (і як правило має!) місіонерську спрямованість, однак у храмі на службі, у недільній школі й на інших парафіяльних заходах воцерковлені християни легше почуваються. А ті люди, які невипадково зайшли (або не зайшли) у храм, залишаються без підтримки. Ніхто не винний - просто на них не розраховували; часом подвигом є саме налагодження богослужіння, а про щось ще говорити не доводиться. Крім того, не всі готові йти із проповіддю за церковну огорожу (згадаєте хоча б труднощі з проповіддю серед родичів). Важливо зуміти віднайти саме місіонерський аспект і в богослужінні, і в роботі недільної школи, і в соціальних або молодіжних проектах.

У Дніпропетровській єпархії є чудові приклади жертовного місіонерського служіння, накопичено унікальний досвід, і дуже важливо поширити його.

Знайомлячи з концепцію нового відділу єпархії, керівник сказав: «Для проникнення місії в усі сфери життєдіяльності суспільства необхідно особливо попрацювати над залученням мирян до активної церковної роботи за допомогою виконання певних місіонерських доручень. Також потрібно максимально використовувати мережі існуючих бібліотек для створення в них місіонерських просвітницьких центрів і організації тематичних виставок, присвячених важливим подіям церковного життя». Він акцентував на тому, що необхідно орієнтувати парафії на місіонерську діяльність для церковної присутності в Інтернет-просторі, заохочувати спілкування людей за межами богослужіння (зокрема, через проведення зборів і спільних трапез парафіян після Літургії з метою спілкування й обговорення парафіяльних питань), знаходити точки дотику з різними віковими групами за допомогою організації загальнодоступних заходів щодо інтересів: клубів і таборів, походів, а також із групами соціального ризику: наркозалежними, ВІЛ-інфікованими, безпритульниками й іншими важкими соціальними прошарками суспільства, здійснювати катехізаторську, богословську підготовку світських викладачів, лікарів, психологів, військовослужбовців для розширення поля місіонерської діяльності в умовах секулярного суспільства.

Для успішної місіонерської діяльності в масштабах єпархії важливі інформованість священства й мирян у питаннях місії, вільний доступ до інформації вже реалізованих проектів; так само важливі братня допомога й підбадьорення в цій нелегкій, але радісній праці. Незабаром буде створено банк інформації про місію, планується створення групи для підготовки місіонерів з мирян.

Наразі у роботі місіонерського відділу з'явилося кілька напрямків: робота в бібліотеках, робота серед інвалідів і людей з відсутністю зору, зустрічі в місцях позбавлення свободи, проведення дискусії про сучасний стан місії в православній пресі.

У найближчих планах місіонерського відділу - організація постійно діючого богословсько-практичного семінару для священнослужителів і мирян, створення апологетичного центру «Повернення» для допомоги людям, потерпілим від сектантської експансії, створення місіонерського ресурсного центру для допомоги й навчання місіонерів. Передбачається також діяльна участь у загальноцерковних заходах і ініціативах, зокрема у святкуванні Дня Хрещення Русі в Києві, що триватиме з 12 до 14 серпня. Подібні заходи не тільки допомагають знайти друзів й однодумців, але й сприяють тісному молитовному єднанню.

Телефон місіонерського відділу: 8(056)788-40-71.

Диякон Георгій Скубак