ДНІПРОПЕТРОВСЬК. В єпархії почав видаватися перший православний журнал для жінок «Самарянка» | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 172 відвідувачів

Теги
молодь Мазепа церковна журналістика Церква і медицина Предстоятелі Помісних Церков забобони УПЦ КП церква і суспільство Священний Синод УПЦ педагогіка милосердя Приїзд Патріарха Кирила в Україну Патріарх Алексій II Церква і політика Голодомор Митрополит Володимир (Сабодан) конфлікти українська християнська культура церква та політика шляхи єднання вибори 1020-річчя Хрещення Русі УГКЦ Церква і влада постать у Церкві Президент Віктор Ющенко секти Археологія та реставрація краєзнавство Ющенко Києво-Печерська Лавра розкол в Україні діаспора Католицька Церква монастирі та храми України комуністи та Церква автокефалія іконопис Вселенський Патріархат Доброчинність


Рейтинг@Mail.ru


ДНІПРОПЕТРОВСЬК. В єпархії почав видаватися перший православний журнал для жінок «Самарянка»

  22 серпня 2007Ініціатор випуску нового видання і голова редакційної ради - протоієрей Олександр Немчинов, так пояснив головну мету й завдання даного журналу: «На жаль, серед православних видань в Україні дуже мало уваги приділяється жінці. Тому головною метою нашого видання є розкриття читачам того, до чого призиває Господь жінок, як відгукнулися на заклик Божественної любові дружини, що просіяли святістю, і як нелегко жінці, особливо в сучасному світі, зрозуміти своє істинне покликання, а ще складніше йти за ним».

Отець Олександр також розповів, чому саме така назва була обрана для нового журналу: «Вона має двоякий сенс. З одногу боку, зосереджує нашу увагу на євангельській самарянці, простій жінці, зовсім не безгрішній, яких мільйони. Але в її житті відбулася та зустріч із Христом, що розкрила їй зміст служіння Богові духом та істиною. Зустріч, після якої вже неможливо жити, як колись. Зустріч, після якої вона стала в числі перших послідовниць Христа - однією з  проповідниць Його імені. Ця зустріч повторюється й повторюється протягом 2000 років. Можна сказати, що образ євангельської самарянки є прообразом більшості парафіянок наших храмів. Жінки у звичайному житті, де за суєтою, буденністю та байдужістю стають ледь помітними грані добра і зла, де більшість гріхів практично вже не вважаються злом, адже всі так живуть. Але ось у їхньому житті відбулася та ж зустріч, що й у самарянки, яка розкрила перед ними справжній зміст і субординацію цінностей усього існуючого. І як наслідок - життя стає осмисленим, цілеспрямованим і радісним.

З іншого боку, співзвуччя географічних назв нагадує про наше відносно молоде місто Дніпропетровськ, розташоване біля гирла ріки Самари, а це означає, що йдеться і про наших сучасниць, співвітчизниць. В одних ця зустріч уже відбулася, інших вона ще чекає. І якщо комусь наш журнал допоможе наблизити її, то саме це і буде головним результатом нашої роботи».

У виданні представлено багато рубрик, присвячених сімейним відносинам, вихованню дітей, жіночій психології, всьому тому, що допомогло б краще зрозуміти своїх матерів, дружин, сестер, подруг і дочок у різних життєвих ситуаціях.

Редакція та авторський колектив нового журналу сподіваються, що він буде цікавий не лише жіночій аудиторії, тому що розуміння соціального стану й суспільного статусу жінки в сучасному суспільстві, її духовне й моральне здоров'я є актуальним і для чоловіків.

Благословляючи засновників і редакційний колектив, підкреслюючи необхідність подібного видання, митрополит Іриней зазначив: «Родина - це домашня Церква, діти - дзеркало батьків. Щоб виховати людину щасливою і життєрадісною, зберегти її від спокус цього світу, врятувати її для вічного життя в цьому бурхливому життєвому морі, необхідно докласти багато зусиль батькам, вихователям, учителем, а також служителям Святої Церкви». Владика побажав читачам за допомогою журналу відкрити для себе нове життя в Господі, щоб унаслідувати вічне Царство в обителях небесних.

Диякон Георгій Скубак