КИЇВ. На «Успенських читаннях» випробовують дружбу | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 170 відвідувачів

Теги
Церква і медицина монастирі та храми України вибори Ющенко шляхи єднання Церква і влада постать у Церкві Мазепа педагогіка 1020-річчя Хрещення Русі секти церква та політика українська християнська культура Священний Синод УПЦ комуністи та Церква Вселенський Патріархат Митрополит Володимир (Сабодан) конфлікти Києво-Печерська Лавра краєзнавство Доброчинність автокефалія милосердя Президент Віктор Ющенко Приїзд Патріарха Кирила в Україну Голодомор УПЦ КП Церква і політика молодь Католицька Церква розкол в Україні діаспора церковна журналістика церква і суспільство забобони іконопис УГКЦ Археологія та реставрація Патріарх Алексій II Предстоятелі Помісних Церков


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. На «Успенських читаннях» випробовують дружбу

  26 вересня 2007КИЇВ. У Києві проходить сьома міжнародна конференція «Успенські читання», відкрита в Києво-Печерській Лаврі в неділю, 23 вересня. Тема цьогорічної зустрічі - «Дружба: її форми, випробування й дари».

Конференція була відкрита вітальним словом Митрополита Київського та всієї України Володимира. У перший день виступали найцікавіші доповідачі, які є постійними учасниками читань: митрополит Мінський і Слуцький Філарет («Дочка простоти й довіри»), священик Володимир Зелінський, Італія («Дружба як духівництво»), а також протоієрей Михаї Меєрсон-Аксьонов, США («Я назвав вас друзями»). Їхні доповіді будуть опубліковані на порталі «Православіє в Україні» найближчим часом.

Наступного дня після пленарних засідань круглий стіл «Дружній етнос, мудрість та гумор» зібрав учасників конференції в національному заповіднику «Софія Київська». Головну тему дискусії запропонував директор Інституту екуменічних студій Українського католицького університету доктор Антуан Аржаковський (Львів). Він розповів про Пола Андерсона (1894-1985) - пресвітеріанина, співпрацівника молодіжної християнської асоціації ІМКА, який активно допомагав Руському студентському християнському руху в еміграції, паризькому видавництву «ІМКА-прес» та Свято-Сергіївському православному богословському інституту. На прикладі життя цієї людини доповідач довів, що справжня дружба не обмежується конфесійними рамками. На його думку Церква сьогодні не приділяє достатньо уваги мирянам і занадто піклується про матеріальний достаток. «Треба бути відповідальним по відношенню до кожної покладеної на нас місії, - додав він. - Можна використовувати гроші, щоб служити Богу, та шанувати тих, кому це вдається робити». Дружба не заважає істині. Для того, щоб сприяти міжконфесійній дружбі в Україні, на думку мовця, потрібно щоб кожна конфесія визнала певні історичні факти а також вибачилася за минуле.

Коментуючи слова доктора Аржаковського, митрополит Філарет (Вахромєєв) сказав: «Ваш виступ - це довгоочікувана реакція на часи, що ми пережили». Діяльність Церкви в ХХ столітті, як на теренах СРСР, так і за кордоном, має вчити нас дружбі, що перетинає межі людських розділень».

Ввечері того ж дня для учасників та гостей «Успенських читань» було запропоновано екскурсію по Софії Київській, яку провела видатний дослідник Софійського собору професор Надія Миколаївна Никитенко.

Конференція триватиме до 26 вересня та завершиться семінаром, присвяченим пам'яті Вілена Сергійовича Горського - видатного українського філософа, професора Києво-Могилянської академії, учасника минулих «Успенських читань», що помер 27 травня цього року. Він є автором досліджень з історії української філософії та методології історико-філософського пізнання. Це людина, що створила власну історико-філософську школу.

«Успенські читання» - щорічна осіння богословсько-філософська конференція, що проводиться з ініціативи науково-видавничого об'єднання «Дух і літера» та особисто його директора професора Костянтина Сігова, у співпраці із Києво-Печерською Лаврою, Київською духовною академією, Національним заповідником «Софія Київська», Інститутом філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, та Національним університетом «Києво-Могилянська академія».


ПОЛТАВА. 24 вересня з доповіддю на тему «Місія у світі й дружба зі світом» виступив голова Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства архієпископ Полтавський і Кременчуцький Филип. Цього ж дня Віктор Живов розповів учасникам конференції про покаянну дисципліну та індивідуальне благочестя в історії російського православ'я, а священик з Бельгії Михаїл Ван-Парейс - про дружбу святителя Іоанна Златоуста й святої Олімпіади. Митрополит Філарет, який проводив засідання, подякував доповідачам за цікаві й змістовні доповіді.

Після засідання, на запрошення архієпископа Іоанна Юрковича, для учасників читань відбувся урочистий прийом в Апостольській нунціатурі.

Прес-служба полтавської єпархії УПЦ