КИЇВ. У Верховній Раді пропонують врегулювати питання щодо надання релігійним організаціям права постійного користування земельними ділянками | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
Опитування



Наш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.ua



Зараз на сайті 119 відвідувачів

Теги
секти Митрополит Володимир (Сабодан) 1020-річчя Хрещення Русі Предстоятелі Помісних Церков Приїзд Патріарха Кирила в Україну Патріарх Алексій II шляхи єднання діаспора Церква і політика Києво-Печерська Лавра Священний Синод УПЦ конфлікти Археологія та реставрація вибори краєзнавство Президент Віктор Ющенко іконопис постать у Церкві Церква і медицина монастирі та храми України Мазепа Вселенський Патріархат педагогіка розкол в Україні забобони церковна журналістика молодь церква і суспільство церква та політика комуністи та Церква Доброчинність УГКЦ Церква і влада автокефалія українська християнська культура Ющенко УПЦ КП милосердя Голодомор Католицька Церква






Рейтинг@Mail.ru






КИЇВ. У Верховній Раді пропонують врегулювати питання щодо надання релігійним організаціям права постійного користування земельними ділянками

  15 лютого 2008



Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України рекомендує парламенту прийняти у другому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законів України (щодо права релігійних організацій на постійне користування земельною ділянкою)». Як повідомляє інформаційне управління Верховної Ради України, законопроект (реєстр. № 0973) передбачає врегулювання питання щодо надання релігійним організаціям права постійного користування земельними ділянками із земель державної та комунальної власності.

Члени комітету погодилися з поправкою до Земельного кодексу, відповідно до якої «права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають релігійні організації України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, виключно під культовими спорудами, для обслуговування культових та допоміжних споруд, а також для будівництва культових та допоміжних споруд».
Народні депутати також врахували пропозицію, за якою «земельні ділянки, які надаються релігійним організаціям в постійне користування під культовими спорудами, а також для будівництва та обслуговування культових та допоміжних споруд, забороняється використовувати для здійснення підприємницької діяльності».
Цей законопроект його автори подали до ВРУ ще у 2006 році. 19 червня 2007 року за нього у першому читанні проголосували 252 депутати при необхідних 226.
Верховна Рада рішенням від 17 жовтня 2007 року відмовилася надати релігійним організаціям право постійного користування земельними ділянками комунальної і державної власності, відхиливши 2 відповідних законопроекти.
На сьогодні таке право поки що надається тільки комунальним і державним підприємствам, закладам та організаціям.

http://portal.rada.gov.ua/rada/control/uk/publish/article/news_left?art_id=110791&cat_id=37486