УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 303 відвідувачів

Теги
Ющенко Митрополит Володимир (Сабодан) милосердя Церква і влада розкол в Україні церковна журналістика автокефалія Археологія та реставрація іконопис секти вибори церква і суспільство Приїзд Патріарха Кирила в Україну Президент Віктор Ющенко діаспора Предстоятелі Помісних Церков Церква і медицина шляхи єднання постать у Церкві комуністи та Церква 1020-річчя Хрещення Русі Мазепа Католицька Церква педагогіка церква та політика конфлікти Священний Синод УПЦ молодь Доброчинність краєзнавство Голодомор УГКЦ Києво-Печерська Лавра монастирі та храми України забобони Вселенський Патріархат Патріарх Алексій II Церква і політика українська християнська культура УПЦ КП


Рейтинг@Mail.ru


СІМФЕРОПОЛЬ. За даними Міністерства охорони здоров’я України, сімейна медицина Криму — на першому місці

  03 березня 2008За підсумками розвитку сімейної медицини в 2007 році Автономна Республіка Крим займає одне з перших місць в Україні.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на підсумковій колегії Міністерства охорони здоров'я АРК повідомив його керівник Сергій Донич.

За словами міністра, надання медичної допомоги жителям села є пріоритетним напрямом. Реформування системи охорони здоров'я і первинної медико-санітарної допомоги здійснюється відповідно до затвердженої в 2004 році Верховною Радою АРК Програми розвитку сімейної медицини на період 2004-2010 роки.

С. Донич підкреслив, що в 2004 році Крим був на останньому місці з впровадження сімейної медицини, а в 2007 році посів одне з перших місць в Україні.

На сьогодні, за даними Міністерства охорони здоров'я АРК, в автономії функціонують 156 установ сімейного типу, в яких працюють 287 сімейних лікарів і 302 молодших фахівця з медичною освітою. У сільській місцевості розгорнені 116 установ сімейної медицини, в тому числі 85 сімейних амбулаторій. Окрім того, 11 фельдшерсько-акушерських пунктів реформовані у сімейні амбулаторії. У містах Криму відкрито 30 установ сімейного типу, в яких працює 91 лікар, забезпеченість сімейними лікарями наближена до загальноукраїнського показника.

Як підкреслив Міністр охорони здоров'я, впровадження сімейної медицини дозволило зменшити кількість виїздів швидкої допомоги до пацієнтів з хронічними захворюваннями на 30%, і госпіталізацію - на 33%.

Слід зазначити, що одним з основних чинників таких високих показників є опікування станом медицини в єпархії її правлячим архієреєм - митрополитом Сімферопольським і Кримським Лазарем. Владика регулярно відвідує медичні заклади, звершуючи в них богослужіння, зустрічається з головними лікарями та медперсоналом.

Окрім цього, в єпархії регулярно проходять заходи міжнародного рівня, що безпосередньо пов'язані з охороною здоров'я.

Так, наприклад, 15 листопада 2007 року у Сімферополі відбулася Міжнародна духовно-наукова конференція, присвячена ювілейній даті - 130-річчю від Дня народження святителя Луки, професора медицини, В.Ф. Войно-Ясенецького, покровителя Кримського півострова.

Конференції, які спільно організовують Сімферопольська та Кримська єпархія УПЦ, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгіївського та Міністерство охорони здоров'я Криму, проводяться в Сімферополі з 1997 року, де архієпископ Лука служив останні 15 років свого земного життя. Вже три роки цьому заходу присвоєно міжнародний статус, адже тут збираються  вчені і священнослужителі з країн ближнього й далекого зарубіжжя - Росії, Греції, Австрії.

14 листопада 2007 року у Топловському Свято-Параскевинському жіночому монастирі пройшла VI конференція, в якій взяли участь митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар і заступник міністра охорони здоров'я АРК Олег Стеблій. Цей захід було створено з метою підведення підсумків роботи православного товариства лікарів Криму - для обміну досвідом, спільного вирішення нагальних проблем охорони здоров'я.

Спеціалізований журнал єпархії «Православ'я та медицина» містить все те найкраще  і необхідне, що можна зрозуміти і священику, і православному лікарю. Адже близькість до духовних цінностей допомагає лікарям зовсім по-новому глянути на медицину.

Тож спільними зусиллями медиків і священнослужителів звершується допомога тим, хто потребує лікування не лише тіла, а й душі.  І, як бачимо, спільна підтримка виявляється набагато ефективнішою.