КИЇВ. Космо-Даміанівському храмові при Інституті раку передано в дарунок повну копію чудотворної ікони Божої Матері «Почаївська» | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 199 відвідувачів


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Космо-Даміанівському храмові при Інституті раку передано в дарунок повну копію чудотворної ікони Божої Матері «Почаївська»

  12 березня 2008Увечері, 10 березня, у перший день Великого посту, після читання покаянного канону святого Андрія Критського наші серця билися з особливою радістю. Ми очікували  на найбільший дарунок для храму в ім'я святих Косьми та Даміана Римських, що при Інституті раку, привезений зі Свято-Успенської Почаївської Лаври. Це повна копія чудотворної ікони Божої Матері «Почаївської», освяченої на мощах преподобних Іова та Амфілохія Почаївських і на самому первообразі. Ця велика святиня - дарунок храму та дитячому відділенню медичної установи на знак подяки за чудесне зцілення дитини.

Більше року тому на сторінках сайту donor.org.ua публікувалася інформація про хлопчика Мастила Володю, який проходив лікування в онкоінституті. У дитини був найсуворіший діагноз з можливих - саркома Юінга (на жаль, відповідно до статистики, у нашій країні немає дітей, які б вижили з таким захворюванням). Більше того, на той час, у хлопця почалися метастази в легенях, і він був з медичної точки зору абсолютно «безперспективним».

Але що для Господа дарунок зцілення з любові до тих, хто Його любить і вірує в Його заповіти? Віра батьків  Вови і зробила чудо, яке ми вчора спостерігали, дивлячись на усміхненого, з густим волоссям, змужнілого юнака.

Родина повезла дитину до Почаївської Лаври, де вони й прожили певний час, старанно молились Христу, Пречистій Богородиці, угодникам Божим: преподобному Іову та Амфілохію Почаївським. Ця віра в любов Господа, Його Церкву, яку і ворота пекла не здолають, постійне вдавання до рятівних її Таїнств - сповіді, причастя, соборування - і звершили повне зцілення дитини. Лікарі свідчать, що Володя є «чистим». Від фатального діагнозу не залишилося й сліду.

Учора обличчя батьків світилися радістю, свіжістю та миром Христовим, коли вони розповідали про Почаїв, про той дух, який панує у цій чудовій обителі - оплоті Православ'я на Західній Україні. Хто там був хоч раз, знає, що це на диво благодатне місце, де дихається легко і чудово, звідки дуже непросто повертатися в наш суєтний світ.

Водій, який віз ікону, говорить, що відчував усім своїм нутром перебування в машині Людини, але не простої... Дорога була легкою - вона освячувалася молитвами чернечої братії Почаїва, тому що вела до лікарняного храму Божого, де тепер кожен батько, кожна дитина, кожен лікар зможе припасти до ікони та упросити Пречисту і Благословенну Богородицю молитвами Свого Сина омити рани тілесні та сердечні і подарувати порятунок душі та зцілення тілу за Його невимовної Любові до усіх нас.

Приходьте, дорогі друзі, брати та сестри! У храмі молитва є особливо сміливою, тому що тут разом з нами підносяться до Христа прохання й усіх Його угодників і заступників наших, тих, хто разом з нами співчуває та славословить Бога. Як великий дарунок для допомоги усім нам у храмі є образи ікон з часточками мощей святителя Луки (Войно-Ясенецького), преподобних Феофіла Київського, Амфілохія та Іова Почаївських, ікони з часточками мощей великомученика Пантелеімона, преподобного Лаврентія Чернігівського, блаженних і преподобних стариць Дівеєвських, ікона святителя Миколая Мир Лікійського, що чудом Божим самооновилася, та інші святині. Найголовнішою ж є Кров і Тіло Господа нашого Ісуса Христа, які подають за кожною Літургією всім, хто приступає до цього головного Джерела Життя. Чи багато потрібно людині, щоб Господь почув її молитви та відкрив їй Себе? Ні, не багато - «вкуси та побач».

«І сказав йому: Підведися й іди: твоя віра спасла тебе» (Лк. 17, 19).

 

Адреса храму: м. Київ 03022, вул. Ломоносова, 33/43. Ліворуч від пансіонату та поліклініки Інституту раку (онкоінституту).

Проїзд: від станції метро «Либідська» автобус №38, 84 та ін. до зупинки «вул. Ломоносова».

Олександр Брусиловський 
 
   
Чудотворная икона Божьей Матери «Почаевская»

Чудотворная икона Божьей Матери «Почаевская»
Богослужение у святого образа

Богослужение у святого образа