КИЇВ — КРИМ. Відбувся Всеукраїнський травневий зліт православної молоді на тему «Молодіжне служіння в Церкві: розквіт, занепад, застій або?..» | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 110 відвідувачів

Теги
Археологія та реставрація Ющенко Предстоятелі Помісних Церков забобони Священний Синод УПЦ Києво-Печерська Лавра секти Мазепа Церква і влада молодь УПЦ КП Приїзд Патріарха Кирила в Україну церковна журналістика Доброчинність постать у Церкві Церква і політика УГКЦ монастирі та храми України конфлікти краєзнавство Митрополит Володимир (Сабодан) Президент Віктор Ющенко церква та політика 1020-річчя Хрещення Русі Патріарх Алексій II комуністи та Церква автокефалія Голодомор Церква і медицина шляхи єднання українська християнська культура Вселенський Патріархат педагогіка розкол в Україні вибори іконопис церква і суспільство Католицька Церква діаспора милосердя


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ — КРИМ. Відбувся Всеукраїнський травневий зліт православної молоді на тему «Молодіжне служіння в Церкві: розквіт, занепад, застій або?..»

  06 травня 200830 квітня - 4 травня в Києві і Криму відбувся черговий щорічний травневий зліт православної молоді УПЦ. На сьогоднішній день це єдиний регулярний захід всеукраїнського характеру, що збирає соціально активних представників  молодіжних общин з різних єпархій країни.

Визначна риса травневого зльоту - можливість неформально спілкуватися, обговорювати новинки молодіжного, соціального та іншого служіння в Церкві, а також здійснювати паломництва і знайомитися зі святинями різних регіонів України.

Цього року темою зльоту стало «Молодіжне служіння в Церкві: розквіт, занепад, застій або?..» У заході взяли участь півсотні представників Київської, Миколаївської, Кіровоградської, Херсонської, Львівської областей, Республіки Крим, а також гості з Росії. Основна частина подій відбувалась у Криму з благословення митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря, а організаторами травневого зльоту стали міжпарафіяльне об'єднання православної молоді Києва «Спільна справа» («Общее дело») і Організація православної молоді Криму (ОПМК) під егідою Синодного відділу у справах молоді УПЦ.

Учасники травневого зльоту почали з'їжджатися до Києва 29 квітня - 1 травня, традиційно розміщуючись у паломницьких готелях Флорівського монастиря й Свято-Ольгинської парафії. Для гостей міста були організовані пізнавальні екскурсії по святинях столиці. У супроводі професійного екскурсовода православна молодь відвідала Кирилівську церкву - чудовий пам'ятник староруської архітектури, який зберіг фрески і розпис ХІІ, ХVІІ, XIX ст. У ці ж дні київський краєзнавець, відомий український скульптор Володимир Іванов провів авторську екскурсію по Старокиївській горі - історичному центрі Київської Русі. Потім учасники зльоту відбули до Криму, де розгорталися головні події.

Основним місцем базування православної молоді в Криму став Троїце-Параскевинський жіночий монастир у с. Топольовка (Топли) за Білогорськом. Ця обитель була заснована на місці мученицької кончини св. Параскеви Римської (ІІ ст.). Ігуменя Параскева з сестрами монастиря добродушно прийняли молодих паломників, а організацію проведення молодіжних заходів узяла на себе загалом кримська «молодіжка» на чолі з лідером Вячеславом Харченком.

Під час дружних зустрічей і «круглих столів» учасники зльоту розповідали про діяльність своїх молодіжних общин, ділилися практичними напрацюваннями в області молодіжного і соціального служіння. Ряд учасників цікавилися питаннями організації православних «молодіжок» на місцях. Багато хто приходив до висновку, що в багатьох єпархіях України відсутня активна робота з молоддю. Навіть у таких великих містах, як Миколаїв, молоді православні люди відчувають себе самотньо, немає організованих молодіжних общин. Форпостами молодіжної активності можна вважати лише декілька міст України, в числі яких, як переконалися учасники зльоту, і Сімферополь.

Молоді кримчани продемонстрували на семінарах приклади вдалого поєднання світських і православних методик, які вони застосовують для профілактики в шкільному середовищі небажаних явищ, - «вільного кохання», поширення СНІДу, ВІЛ-інфекції, наркоманії. Не менш цікавим виявився досвід кримчан по використанню ігрових сценок при вивченні Святого Писання. Всі учасники зльоту мали можливість випробувати це на собі, розділившись для роботи на малі групи.

У рамках травневого зльоту відбулася пізнавальна зустріч з іподияконом Олександром Щербаковим, кандидатом історичних наук з Уфи (Росія), фахівцем в області народознавства. Молодий учений узагальнив історичний матеріал з етнології східних слов'ян, зупинився на спільних і відмінних рисах типології наших народів і відповів на численні запитання молодих слухачів.

Позаплановим заходом травневого зльоту стала презентація київського клубу «Зустріч двох сердець», яку провів один з його організаторів Геннадій Пшеничнюк. У Києві (і, напевно, по всій Україні) це вже другий клуб, що ставить за мету допомагати створювати православні сім'ї. Перша подібна організація - «Перехрестя семи доріг» - існує в Києві близько року, і вже допомогла об'єднатися не одній православній парі. До речі, участь в  травневих зльотах минулих років представників різних міст України і навіть Росії привела до створення декількох міжрегіональних православних сімей.

Крім практичних семінарів, учасники зльоту познайомилися зі святинями Сімферополя, приклалися до мощей святителя Луки (Войно-Ясенецького), побували в гостях у общини фракійських греків у селищі Чорнопілля (Карачоле), де відвідали етнографічний музей, святе джерело і взяли участь у молебні парафії святих рівноапостольних Костянтина та Єлени. Захоплюючими для молоді стали також екскурсії до природних пам'яток Південно-Східного Криму - білих скель і живописних місць.

Загальним підсумком заходу стала одностайна підтримка пропозиції кримської молоді звернутися до священноначалія Української Православної Церкви з проханням заснувати постійно діючі, регулярні семінари, спрямовані на навчання молодіжного активу Церкви організаторським навичкам, соціальній, місіонерській, катехізаторській роботі. Перший такий семінар, за пропозицією делегації з м. Біла Церква (Київська обл.) на чолі з протоієреєм Сергієм Савельєвим, можна було б присвятити методикам організації молодіжних общин в парафіях, а також роботі з дітьми-сиротами.

Всі соціально активні, ініціативні миряни і священнослужителі можуть направляти свої пропозиції і побажання на електронну адресу керівника кримської молоді Вячеслава Харченка - kharchenko_2002@mail.ru або за тел. 8 (050) 656 43 58, 8 (050) 407 51 52

Сергій Штейніков