ЛЬВІВ. Розпочав роботу екуменічний соціальний тиждень «Подбай про ближнього» | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 246 відвідувачів

Теги
Митрополит Володимир (Сабодан) 1020-річчя Хрещення Русі шляхи єднання комуністи та Церква Президент Віктор Ющенко церква і суспільство УГКЦ Церква і влада Католицька Церква Церква і політика забобони конфлікти Патріарх Алексій II іконопис Доброчинність Вселенський Патріархат діаспора Голодомор педагогіка УПЦ КП вибори Предстоятелі Помісних Церков автокефалія розкол в Україні Ющенко Приїзд Патріарха Кирила в Україну Археологія та реставрація церковна журналістика секти милосердя монастирі та храми України Церква і медицина Мазепа українська християнська культура церква та політика постать у Церкві Священний Синод УПЦ Києво-Печерська Лавра краєзнавство молодь


Рейтинг@Mail.ru


ЛЬВІВ. Розпочав роботу екуменічний соціальний тиждень «Подбай про ближнього»

  10 June 2008Екуменічний соціальний тиждень триватиме 9-15 червня і включатиме міжнародну академічну конференцію про український кооперативний рух, тренінги-навчання для львівських соціальних організацій та культурний екуменічний фестиваль, в якому візьмуть участь музиканти, артисти, художники, фотографи. Ця подія отримала підтримку відомих українських та міжнародних організацій, серед який Папська рада «Справедливість і мир», Всесвітня Рада Церков, міжнародний благодійний фонд «Україна-3000», Львівська асоціація кредитних спілок та ін.

Директор Інституту екуменічних студій, який виступає одним із організаторів цього заходу, доктор Антуан Аржаковський так охарактеризував головну ідею екуменічного соціального тижня: «Об'єднати всі українські конфесії довкола соціальних питань, адже їх соціальні доктрини майже повністю збігаються, оскільки всі поділяють загальнолюдські цінності. Ми хочемо скористатися досвідом західноєвропейських держав, які проводять соціальні тижні від початку минулого століття, що мають величезний вплив на соціальну політику держав».

Темою наукової конференції екуменічного соціального тижня стане український кооперативний рух, який у міжвоєнний період був прикладом об'єднання українців різних конфесій навколо спільних цілей. Цей досвід також продовжили і розвинули українці в діаспорі та їхні банки, кредитні спілки та кооперативи стали важливим чинником добробуту громади та збереження її ідентичності. Саме цей позитивний досвід має на меті донести до сучасних українців академічна міжнародна конференція, яка проходитиме 12-13 червня у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Учасники конференції обговорять такі теми: «Моделі соціальної політики в Україні та їхнє втілення у співпраці українських християнських церков» та «Досвід Західної Європи у справах християнської соціальної політики». Участь у конференції візьмуть: архієпископ Львівський і Галицький Августин УПЦ, Апостольський нунцій в Україні архієпископ Іван (Юрковіч), Глава УГКЦ Патріарх Любомир (Гузар), архієпископ Львівський УАПЦ Макарій, єпископ Церкви християн віри Євангельської у Львівській області Роман Ляховський.

У рамках проведення екуменічного соціального тижня 14 червня заплановані навчання християнських та єврейських соціальних організацій. Відбудуться круглі столи на теми: «Соціальна робота та екуменічне заангажування», «Соціальна політика у Львівській області», «Християнські підходи у вирішенні проблем родини та молоді», «Християнські підходи у питанні навколишнього середовища», «Міжнародна співпраця у сфері соціальної політики».

У рамках проведення екуменічного тижня відбудеться культурний фестиваль. До його програми входять: конкурс малюнку та есе «Подбай про ближнього», вистави Львівського театру «Воскресіння» «Глорія» та «Світ прекрасний», фотовиставка «Соціальне обличчя Львова», документальні фільми на соціальну тематику, молодіжний концерт християнської музики.

В екуменічному соціальному тижні візьме участь перша леді України Катерина Ющенко, губернатор Львівщини Микола Кміть, мер Львова Андрій Садовий, голова Християнського Демократичного Союзу Володимир Стретович, народний депутат Верховної Ради України Ю. Мірошниченко. Також заплановано Мішель Камдесю - екс-директор Міжнародного валютного фонду, члени українських кредитних спілок із США та Канади, а також представники різних європейських соціальних організацій. Ініціаторами проведення екуменічного соціального тижня виступили: міська рада Львова, Львівська обласна рада та держадміністрація, Український католицький університет (УКУ) та Інститут екуменічних студій цього університету. Планується, що екуменічний соціальний тиждень проводитиметься у Львові щороку.

Як вже повідомляла РІСУ, ініціативу соціальних тижнів запровадили католики Франції 1904 року. Ця традиція поширилася до інших європейських країн та поступово стала екуменічною і міжрелігійною. Вперше у Львові соціальний тиждень на тему патріотизму провів митрополит Андрей Шептицький 1939 року. Цього ж року він створив Інститут возз'єднання церков імені митрополита Рутського. Поєднання екуменічних і соціальних ініціатив в екуменічному соціальному тижні, що відбудеться у Львові, є продовженням та розвитком старань митрополита та застосуванням до України європейського досвіду. В листопаді схожий екуменічний соціальний тиждень відбудеться у Києві.

За матеріалами інформаційного агентства РІСУ