УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > СНД  
Опитування



Наш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.ua



Зараз на сайті 118 відвідувачів

Теги
автокефалія шляхи єднання Києво-Печерська Лавра українська християнська культура Патріарх Алексій II Голодомор Предстоятелі Помісних Церков милосердя постать у Церкві УПЦ КП іконопис Церква і влада УГКЦ Церква і політика церква та політика 1020-річчя Хрещення Русі комуністи та Церква Ющенко церква і суспільство Вселенський Патріархат вибори Приїзд Патріарха Кирила в Україну краєзнавство Митрополит Володимир (Сабодан) діаспора монастирі та храми України Церква і медицина Археологія та реставрація церковна журналістика молодь розкол в Україні Католицька Церква Священний Синод УПЦ Доброчинність секти Президент Віктор Ющенко конфлікти педагогіка забобони Мазепа






Рейтинг@Mail.ru






МОСКВА. Патріарх Алексій розповів про своє бачення вирішення “українського питання”

  24 June 2008



Сьогодні, 24 червня, у своєму виступі на Архієрейському Соборі РПЦ Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Алексій приділив особливу увагу питанню вирішення церковних проблем на території України.

"На жаль, сьогодні ми спостерігаємо безперестанні спроби зруйнувати духовний простір Святої Русі, створений святим рівноапостольним князем Володимиром, внести розбрат і недовіру між мільйонами православних росіян, українців, білорусів, молдаван, представників інших народів, що становлять багатонаціональну паству нашої Церкви" - так почав Патріарх одну з останніх частин своєї доповіді, у якій йшлося про сучасні виклики церковній єдності.

На думку Патріарха, не можна заспокоювати себе, думаючи, нібито можливо просто "перечекати" важкі обставини, а єдність "буде збережена сама собою, нібито за звичкою". Захист церковної єдності, сказав Патріарх, це "борг кожного православного християнина, але щонайпаче він покладений на єпископів", які не тільки повинні указувати шлях спасіння, але й "бути зразком християнського життя, справжніми духовними лідерами, що ведуть народ до Христа".

Говорячи про Українську Православну Церкву, Патріарх Алексій відзначив "мудре й розсудливе служіння" її Предстоятеля - Блаженнішого Митрополита Володимира. Він також наголосив на правильності рішення про самостійність в управлінні УПЦ, яке було прийнято 16 років тому. "Українська Православна Церква із честю несе свою спасительну місію; число її парафій неухильно збільшується, її просвітницьке служіння, як і авторитет у суспільстві, ширяться", - зазначив Патріарх.

"Однак все це відбувається в умовах безперестанних лютих нападок з боку послідовників розкольницьких об'єднань і політичних сил крайньої націоналістичної спрямованості, що їх підтримують, - додав Патріарх Алексій. - У цих важких обставинах потрібна особлива мужність, щоб безбоязно відстоювати канонічні устої церковної єдності".

Предстоятель РПЦ закликав учасників Архієрейського Собору підтримати своїх братів по вірі та поміркувати над можливими спільними зусиллями в цьому напрямку. На його думку, важливими може стати співпраця єпархій, розвиток паломництва та взаємного спілкування.

Патріарх Алексій запропонував відкрити у Москві подвір'я Києво-Печерської Лаври, а у Києві - Патріарше подвір'я, щоби підкреслити особливе значення "матері міст, богоспасаємого Києва" як "найдавнішого центру нашого церковного життя".

Він також висловив пропозицію про надання статусу великого церковного свята дню пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира 15/28 липня, який ще дотепер не виділяється червоним кольором у церковних календарях Московської Патріархії. Беручи до уваги ключове значення дій великого князя Володимира у історії давньої Русі, Патріарх Алексій запропонував святкувати день його пам'яті як велике, а не "середнє", свято.

Патріарх Алексій привітав ініціативу Священного Синоду УПЦ, який запропонував зробити день пам'яті святого князя Володимира державним святом України, і закликав учасників Архієрейського Собору підтримати таку ініціативу та звернутися до керівництва Російської Федерації, України та Білорусі з пропозицією додати день князя Володимира до числа державних свят чи пам'ятних дат.

Предстоятель РПЦ звернув особливу увагу на участь представників державної влади України у вирішенні церковних питань.

"Зрозуміло, що, коли має місце протистояння в суспільстві на релігійному ґрунті, держава не може залишатися байдужою, оскільки це загрожує її стабільності", - сказав Патріарх Алексій. Він розповів про зустрічі з Президентом, прем'єр-міністром та іншими офіційними особами України, під час яких останні висловлювали стурбованість станом розколу в українському православ'ї.

"Розділяючи їхню заклопотаність, я зі свого боку твердо заявляв про неприпустимість втручання політиків у церковні справи. Адже розкол українського православ'я виник саме внаслідок вторгнення політичних стихій у церковне життя", - заявив Патріарх Алексій.

Він також висловив переконання, що державні органи України могли б внести свій внесок у вирішення кризових ситуацій, виконуючи своє пряме призначення - забезпечуючи законність, зокрема, "сприяючи виконанню судових рішень про повернення Українській Православній Церкві захоплених у неї храмів".

"Церква живе за своїми власними установленнями, за священними канонами, неухильне слідування яким тільки й може врегулювати усі церковні негаразди, - сказав Патріарх Алексій. - Будь-які спроби механічного об'єднання канонічної Української Православної Церкви з розкольницькими групами без покаяння в гріху розколу приречені на провал. Народ Божий не підтримає таку штучно створену церкву, а на Україні почнеться новий виток конфліктів між братами по вірі".

Патріарх розповів, що отримує "численні звернення" з України, під якими стоять "тисячі й тисячі підписів" занепокоєних "тиском на користь автокефалії, що чиниться на Українську Православну Церкву". У цих зверненнях "віруючі люди просять Патріарха захистити єдність Церкви, якою вони дорожать і яку готові відстоювати навіть за самих важких обставин".

Патріарх Алексій запропонував учасникам Архієрейського Собору "обговорити шляхи й засоби зміцнення єдності й взаємозв'язків Української Православної Церкви з усією Повнотою Московського Патріархату" з метою "спільно допомогти подоланню тих труднощів, які переживає народ Божий на Україні".

"Нам слід вислухати голос як українського єпископату, ряди якого помітно поповнилися, так і побратимів-архієреїв з інших країн", - сказав Предстоятель РПЦ. Він підкреслив, що у справі подолання розколів важлива підтримка усього православного світу. "Предстоятелі та представники Помісних Православних Церков, з якими Українська Православна Церква зв'язана через Московський Патріарший Престол, неодноразово висловлювали їй таку підтримку, - відзначив Патріарх Алексій. - Ми глибоко вдячні їм за прояв православної солідарності".

Автор: Священник Андрей Дудченко