ГРЕЦІЯ. Священний Синод Елладської Православної Церкви звернувся до міністрів освіти і юстиції з проханням про створення спеціальної в'язниці для священнослужителів, які порушили закон | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 192 відвідувачів

Теги
УГКЦ Ющенко автокефалія УПЦ КП молодь комуністи та Церква Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і медицина Голодомор діаспора Президент Віктор Ющенко Предстоятелі Помісних Церков краєзнавство милосердя Священний Синод УПЦ Археологія та реставрація постать у Церкві розкол в Україні церква і суспільство церква та політика Католицька Церква монастирі та храми України українська християнська культура педагогіка іконопис 1020-річчя Хрещення Русі забобони вибори шляхи єднання Доброчинність церковна журналістика секти Церква і політика Києво-Печерська Лавра Вселенський Патріархат Мазепа конфлікти Церква і влада Патріарх Алексій II Приїзд Патріарха Кирила в Україну


Рейтинг@Mail.ru


ГРЕЦІЯ. Священний Синод Елладської Православної Церкви звернувся до міністрів освіти і юстиції з проханням про створення спеціальної в'язниці для священнослужителів, які порушили закон

  28 July 2008Постійний Священний Синод Елладської Православної Церкви направив на адресу міністра освіти Греції Евріпідіса Стіліанідіса й міністра юстиції Сотіріса Хадзігакіса офіційний запит про створення спеціалізованих в'язниць для кліриків і ченців, яких пропонується розмістити в монастирі «Золоте Джерело» в Ано Діврі, ном Еліда (Пелопоннес).

Цей запит був зроблений через кілька тижнів після взяття під варту до в'язниці Корідалла колишнього митрополита Аттіки, владики Пантелеімона. Він був засуджений у червні цього року Апеляційним судом за розтрату значних грошових сум, узятих ним із монастиря святого Єфрема в Неа Макрі, і зараз відбуває шестирічний термін ув'язнення.

«Священний Синод ухвалив просити у Вашого Превосходительства, щоб Ви виступили з пропозицією до прем'єр-міністра про складання указу щодо створення спеціальної виправної установи для кліриків і ченців Елладської Церкви на території деяких монастирів», - говориться в посланні Синоду, відправленому на початку липня й підписаному архієпископом Ієронімом, головою Синоду, і архімандритом Кирилом Місіакулісом, старшим синодальним секретарем.

Таким чином, члени Синоду на підставі рішення, прийнятого 25 червня, просять про набуття чинності 57 статті «Статуту» Елладської Церкви, який є державним законом Греції (590/1977) і передбачає існування спеціальних «церковних в'язниць». «Покарання, які накладаються на кліриків і ченців рішенням карних судів і включають позбавлення волі, у тих випадках, коли засудження відносно кліриків не супроводжується позбавленням їхнього сану, відбуваються у спеціалізованій виправній установі для кліриків», - сказано у згаданій статті.

До послання Постійного Священного Синоду додається також проект указу прем'єр-міністра. «У рамках співпраці та взаєморозуміння між Церквою та державою в питаннях, що представляють взаємний інтерес, пересилаємо Вам у додатку проект міністерського указу й просимо повідомити нас про внесені в нього виправлення, якщо такі будуть прийняті».

Відповідно до пропозиції, виробленої юридичною службою Священного Синоду, «клірики й ченці Східної Православної Христової Церкви Еллади, які перебувають під вартою, повинні становити особливу категорію ув'язнених і перебувати у виправних установах для кліриків». Із цією метою «створюється установа для утримання (виправний будинок) кліриків і ченців з місцем перебування в монастирі Ано Діврі, в Елідській єпархії». Правила внутрішнього розпорядку у спеціалізованих виправних установах повинні одержати схвалення міністра юстиції, з відома Постійного Священного Синоду, і ув'язнені зможуть «виконувати безперешкодно свої релігійні обов'язки».

Чиновники міністерства освіти і юстиції вже працюють над запитом Синоду, і якщо він буде задоволений, владика Пантелеімон та інші ув'язнені клірики переїдуть із тюремних камер у «камери» («κελιά») стародавнього монастиря.

www.romfea.gr / Устав