УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > СНД  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 75 відвідувачів

Теги
Церква і політика секти милосердя Києво-Печерська Лавра УПЦ КП українська християнська культура забобони іконопис церква та політика Священний Синод УПЦ церква і суспільство Католицька Церква Церква і влада Голодомор 1020-річчя Хрещення Русі Предстоятелі Помісних Церков комуністи та Церква вибори постать у Церкві Ющенко молодь Мазепа Приїзд Патріарха Кирила в Україну розкол в Україні церковна журналістика Президент Віктор Ющенко діаспора Митрополит Володимир (Сабодан) Доброчинність автокефалія Археологія та реставрація конфлікти Вселенський Патріархат краєзнавство монастирі та храми України УГКЦ Церква і медицина Патріарх Алексій II шляхи єднання педагогіка


Рейтинг@Mail.ru


МОСКВА. Помер Патріарх Алексій II

  05 December 2008У суботу, 6 грудня, в Москві відбудеться екстренне засідання Священного Синоду, на якому буде обрано Місцеблюстителя патріаршого престолу Руської Православної Церкви. Ним може стати Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Володимир.

Помер Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Алексій ІІ, повідомляє агентство РІА-новини, посилаючись на власне джерело в Московській Патріархії.

У зв'язку із цим, Голова відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Смоленський і Калінінградський Кирил терміново покинув засідання Всесвітнього російського народного собору в Храмі Христа Спасителя.

NewsRu.com, посилаючись на керівника прес-служби Московської Патріархії священика Володимира Вигилянського, повідомляє, що Патріарх Алексій помер у своїй резиденції в Передєлкіно.

Ймовірно, смерть Патріарха стала несподіванкою навіть для його оточення. Ще вчора Інтерфакс повідомляв, що Патріарх Алексій II у п'ятницю візьме участь у дискусії щодо російської мови та цінностей вітчизняної культури.

Патріарх Алексій (у миру - Олексій Михайлович Рідігер) народився 23 лютого 1929 року в місті Таллінні (Естонія). З раннього дитинства Олексій Рідігер прислужував у церкві під керівництвом свого духівника протоієрея Іоанна Богоявленського, згодом - єпископа Талліннського та Естонського Ісідора. Навчався в російській середній школі в Таллінні. У 1947 році вступив до Санкт-Петербурзької (на той час - Ленінградської) духовної семінарії, яку закінчив по першому розряду в 1949 році. 15 квітня 1950 року Олексія Рідігера було висвячено у сан диякона, а 17 квітня 1950 року - у сан священика та призначено настоятелем Богоявленської церкви міста Йихві (Johvi) Талліннської єпархії. У 1953 році отець Алексій закінчив Духовну академію по першому розряду та був удостоєний ступеня кандидата богослов'я.

15 липня 1957 року отця Алексія було призначено настоятелем Успенського собору міста Тарту та благочинним Тартуського округу. 17 серпня 1958 року зведено у сан протоієрея. 30 березня 1959 року призначено благочинним об'єднаного Тарту-Вільяндиського благочиння Талліннської єпархії. 3 березня 1961 року у Троїцькому соборі Троїце-Сергієвої Лаври його було пострижено у чернецтво. 14 серпня 1961 року ієромонахові Алексію визначено бути єпископом Талліннським та Естонським з дорученням йому тимчасового керування Ризькою єпархією. 21 серпня 1961 року ієромонаха Алексія зведено у сан архімандрита. 3 вересня 1961 року в Талліннському Олександро-Невському кафедральному соборі здійснено хіротонію архімандрита Алексія в єпископа Талліннського та Естонського.  

23 червня 1964 року єпископ Алексій був зведений у сан архієпископа. З 22 грудня 1964 року архієпископ Алексій призначається керуючим справами Московської Патріархії та стає постійним членом Священного Синоду. З 17 жовтня 1963 року по 1979 рік архієпископ Алексій - член Комісії Священного Синоду Руської Православної Церкви з питань християнської єдності та міжцерковних відносин.

25 лютого 1968 року архієпископа Алексія зведено в сан митрополита. 29 червня 1986 року його призначено митрополитом Ленінградським і Новгородським з дорученням управляти Талліннською єпархією.  

7 червня 1990 року на Помісному Соборі Руської Православної Церкви владика Алексій був обраний на Московський Патріарший Престол. Інтронізація відбулася 10 червня 1990 року.

Відповідно до Уставу про управління Руською Церквою, 6 грудня відбудеться засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви, щоб обрати з числа постійних членів Синоду Місцеблюстителя Патріаршого Престолу - ієрарха, що вступить в управління Руською Церквою на період обрання нового Патріарха. На засіданні Синоду також буде визначено час і місце відспівування та поховання Святішого Патріарха Алексія.

За Статутом Руської Православної Церкви, порядок обрання Місцеблюстителя є таким: Священний Синод під головуванням свого найстаршого за хіротонією постійного члена обирає Місцеблюстителя Патріаршого Престолу з числа своїх постійних членів. Процедуру обрання при цьому встановлює сам Священний Синод.

У період міжпатріаршества керує Священний Синод під головуванням Місцеблюстителя; ім'я Місцеблюстителя підноситься за богослужіннями в усіх храмах Руської Православної Церкви; Місцеблюститель виконує обов'язки Патріарха Московського та всієї Русі в повному обсязі, за винятком права нагороджувати архієреїв титулами та вищими церковними відзнаками. Митрополит Крутицький і Коломенський при цьому вступає в самостійне управління Московською єпархією.

Не пізніше шести місяців після звільнення Патріаршого Престолу Місцеблюститель і Священний Синод зобов'язані скликати Помісний Собор для обрання нового Патріарха. Згідно з «Уставом», напередодні Помісного Собору Архієрейський Собор вносить пропозиції щодо процедури обрання Патріарха Московського та всієї Русі. Помісний Собор обирає Патріарха Московського та всієї Русі та встановлює процедуру такого обрання. При цьому обрання Патріарха Московського та всієї Русі проводиться на закритому засіданні.

«Устав» вказує на якості, які повинен мати кандидат у Патріархи: бути архієреєм Руської Православної Церкви; мати вищу богословську освіту, «достатній досвід єпархіального управління»; вирізнятися прихильністю до канонічного правопорядку; користуватися доброю репутацією та довірою ієрархів, кліру та народу; «мати добре свідчення від зовнішніх»; мати вік не молодше 40 років.

РІА-Новини

Седмиця.ru

   
Патріархи Алексій та Варфоломій у Києві на святкуванні 1020-річчя Хрещення Русі

Патріархи Алексій та Варфоломій у Києві на святкуванні 1020-річчя Хрещення Русі
Патріарх Алексій з Предстоятелем УПЦ Митрополитом Володимиром

Патріарх Алексій з Предстоятелем УПЦ Митрополитом Володимиром