КИЇВ-МОСКВА. «Святіший Патріарх Алексій ІІ увійде в історію РПЦ як символ її збирання та духовного відродження», — зазначив Блаженніший Митрополит Володимир у своєму слові для книги «Життєвий шлях Патріарха» | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 49 відвідувачів

Теги
Києво-Печерська Лавра Церква і політика педагогіка вибори Священний Синод УПЦ Церква і медицина церковна журналістика Предстоятелі Помісних Церков Церква і влада Вселенський Патріархат молодь Президент Віктор Ющенко Католицька Церква 1020-річчя Хрещення Русі постать у Церкві комуністи та Церква автокефалія Мазепа українська християнська культура діаспора милосердя Голодомор Митрополит Володимир (Сабодан) забобони монастирі та храми України УПЦ КП Патріарх Алексій II Археологія та реставрація шляхи єднання Ющенко секти конфлікти іконопис церква і суспільство церква та політика краєзнавство розкол в Україні Приїзд Патріарха Кирила в Україну УГКЦ Доброчинність


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ-МОСКВА. «Святіший Патріарх Алексій ІІ увійде в історію РПЦ як символ її збирання та духовного відродження», — зазначив Блаженніший Митрополит Володимир у своєму слові для книги «Життєвий шлях Патріарха»

  09 December 2008«У важкі для Церкви періоди її історії Господь промислительно обирає Предстоятелями таких людей, які здатні безперешкодно вести церковний корабель хвилями життєвого моря», - так починається слово Блаженнішого Митрополита Володимира, призначене для книги «Життєвий шлях Патріарха». Видання готувалося до виходу в лютому 2009 року до 80-річчя Предстоятеля Руської Православної Церкви.

Говорячи про час, на який припали роки патріаршества Святішого Алексія, Митрополит Володимир зазначає, що це був «непростий історичний період, переломний момент в історії Церкви». З одного боку, відбувався розвал Радянського Союзу, відроджувалося уніатство, виникали розколи, а різні секти й неорелігійні течії активізували свою діяльність. З іншого боку - настав кінець богоборству, коли «Церква одержала можливість вільно проповідувати, вести просвітницьку, видавничу діяльність, займатися справами милосердя та соціального служіння». У таких обставинах на плечі Першосвятителя лягає важкий хрест відповідальності за спрямування усіх процесів, які відбуваються в Церкві, у вірне духовно-канонічне русло. І Святіший Патріарх Алексій гідно здійснює цю непросту місію.

Розповідаючи про Руського Першосвятителя, Блаженніший Митрополит Володимир відзначає, що особисті якості Патріарха - «суворість і вимогливість, поєднані з добротою та любов'ю, висока освіченість і дар слова, уміння вибудовувати добрі стосунки задля блага Церкви та народу із сильними світу цього, турбота та піклування про свою паству» здобули йому любов і повагу як єпископату, духовенства й віруючого народу Руської Церкви, так і суспільно-політичних діячів. «Високим є авторитет Святішого у Всесвітньому Православ'ї й в усьому християнському світі», - зазначає Його Блаженство.

За роки Першосвятительського служіння Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Алексій відвідував Українську Православну Церкву в 1990, 1997 та 2008 роках. У 1990, коли привіз в Україну Патріарший Томос про дарування Українській Православній Церкві самостійності в управлінні. У 1997 році, коли в Одесі разом із Константинопольським і Грузинським Патріархами взяв участь у симпозіумі «Наука, релігія, екологія», присвяченому проблемам Причорномор'я. А в 2008 році Українська Православна Церква зустрічала Святішого Патріарха Московського та всієї Русі на торжествах, присвячених 1020-річчю Хрещення Русі. «Богослужіння на Володимирській гірці та у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі зібрали тисячі віруючих, які прийшли помолитися разом зі своїм Першоієрархом, - говорить Предстоятель УПЦ. - Це був видимий знак єдності Святого Православ'я. Єдності, про збереження та відновлення якої молиться Святіший Патріарх і весь православний народ України. Святіший Патріарх Алексій ІІ ввійде в історію Російської Православної Церкви як символ її збирання та духовного відродження».

Повний текст читайте на офіційному сайті УПЦ