УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 81 відвідувачів

Теги
церква та політика Голодомор автокефалія постать у Церкві секти 1020-річчя Хрещення Русі Вселенський Патріархат Предстоятелі Помісних Церков Церква і медицина церква і суспільство УГКЦ Католицька Церква Доброчинність Митрополит Володимир (Сабодан) педагогіка Президент Віктор Ющенко Києво-Печерська Лавра Священний Синод УПЦ конфлікти милосердя забобони комуністи та Церква Археологія та реставрація українська християнська культура церковна журналістика шляхи єднання Церква і політика монастирі та храми України іконопис Мазепа УПЦ КП краєзнавство розкол в Україні Ющенко Церква і влада діаспора Патріарх Алексій II вибори Приїзд Патріарха Кирила в Україну молодь


Рейтинг@Mail.ru


ЧЕРНІГІВ. На заваді став мораторій

  04 лютого 2009Протягом кількох років тривали баталії навколо Будинку культури, що в Березні. Колись у цьому приміщенні була церква, і громада Свято-Покровської парафії вирішила його повернути. Минулої неділі у селищі відбувся референдум, у якому взяли участь 1964 жителі Березни. За церкву висловилися майже всі - 1806 чоловік.

Однак воля громади виявилась не остаточною. Верховна Рада України 16 січня 2009 року ухвалила постанову, якою забороняє виселяти із займаних приміщень заклади культури.

В історії місцевого самоврядування області ще такого не було, щоб громада шляхом референдуму домагалась свого. Першопрохідцями стали березнянці, які минулої неділі дружно вийшли, щоб вирішити долю Будинку культури.

Питання передачі місцевого будинку культури віруючим має довгу історію. Останніми роками релігійна громад поставила перед владою вимогу: наше віддайте нам. Навіть до Президента України писали листа.

Після тривалих дискусій вирішили спитати думки мешканців Березни. Минулої неділі березнянці, святково вдягнені, сім'ями, з дітьми та онуками, дружно йшли на виборчі дільниці. Їх працювало три - у приміщенні селищної ради, обох загальноосвітніх школах.

На час наших відвідин, а це близько десятої години, чи не найлюдяніше було на виборчій дільниці №1, що в селищній раді. За бюлетенями і до кабінок голосування вишикувалися черги.

Голова комісії Олександра Присівок була задоволена таким початком референдуму:

- Ідуть дружно. Вголос деякі березнянці висловлювали бажання, аби аварійний Будинок культури був переданий парафіянам, щоб він став справжнім храмом Божим. Комісія працює без порушень, її члени - люди відповідальні, досвідченні. Вимагаємо паспорти, на руки видаємо тільки по одному бюлетеню для голосування.

Березнянці справді поставилися до свого референдуму надзвичайно серйозно. Коли завітала на виборчу дільницю №2, що у середній школі, побачила серед членів комісії багатьох знайомих. Поспитавши, як відбувається голосування, почала фотозйомку. А одна жіночка, член комісії, з якою ми не знайомі, попросила пред'явити посвідчення журналіста.

Біля виборчої дільниці №3, що поблизу Петропавлівської церкви, у школі, зустріла бабусь, які поспішали проголосувати.

- Якщо не секрет, поділіться, за що голосуватимете?

- Ніякого секрету - за церкву. Хоча ми і ходимо у свою, Петропавловську, але і та нехай буде. Люди мають повернутися до Бога, очистити свої душі, мати в душі радість. Церква - то є храм Божий, і мати ще один для селища і його віруючих - добре.

Результат референдуму - більшість березнянців проголосували за церкву.

Однак на цьому історія не закінчилася. Верховна Рада України 16 січня ухвалила постанову «Про запровадження мораторію на виселення  редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв, книгарень, підприємств книгоросповсюдження». Цим документом органам влади заборонено приймати рішення про виселення, зокрема, закладів культури з приміщень, які вони займають. За словами депутата районної ради юриста Валерія Заїки, селищна рада має взяти до уваги волевиявлення жителів Березни, але передати приміщення Будинку культури церкві не має права.

Постанова Верховної Ради України про запровадження мораторію на виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження.

Зважаючи на те, що сьогодні у м. Києві та інших регіонах України відбувається виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв, книгарень, підприємств книгоросповсюдження з приміщень, які вони займали на законних підставах упродовж десятків років, та з метою розвитку вітчизняної книговидавничої справи, створення сприятливих умов для друкованих засобів масової інформації, закладів культури, суб'єктів господарювання, що спеціалізуються на виданні, виготовленні та розповсюдженні книговидавничої продукції, Верховна Рада України

ПОСТАНОВЛЯЄ:

  1. Органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування тимчасово, до

схвалення відповідного закону:

припинити прийняття рішень та призупинити виконання раніше прийнятих рішень про виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв, книгарень, підприємств книгоросповсюдження із займаних ними на законних підставах приміщень державної та комунальної власності;

не допускати практики безпідставного розірвання чи припинення договорів оренди з редакціями друкованих засобів масової інформації, закладами культури, у тому числі бібліотеками, видавництвами, книгарнями, підприємствами книгоросповсюдження, а також закріпити за ними переважне право на укладення договору оренди на новий строк.

  1. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

затвердити нормативи мінімального забезпечення громадян книготорговельними послугами в кожній адміністративно-територіальній одиниці;

розробити порядок розміщення книжкових магазинів у будівлях державної власності та встановлення пільгових ставок орендної плати за наймання у цих будівлях площ, які використовуватимуться для продажу книговидавничої продукції;

невідкладно розробити проект закону щодо заборони виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження із займаних ними на законних підставах приміщень  державної та комунальної власності.

  1. Ця Постанова набирає чинності з дня її опублікування.

Голова Верховної Ради України В. Литвин

Прес-служба Чернігівської єпархії