УКР РУС  


 Головна > Публікації > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 76 відвідувачів

Теги
забобони Мазепа Голодомор Ющенко милосердя краєзнавство УГКЦ конфлікти 1020-річчя Хрещення Русі Києво-Печерська Лавра секти Вселенський Патріархат Церква і медицина Митрополит Володимир (Сабодан) Президент Віктор Ющенко автокефалія монастирі та храми України Священний Синод УПЦ педагогіка церква та політика церква і суспільство Приїзд Патріарха Кирила в Україну українська християнська культура Патріарх Алексій II іконопис Доброчинність шляхи єднання постать у Церкві Предстоятелі Помісних Церков Церква і політика молодь розкол в Україні Археологія та реставрація Католицька Церква діаспора комуністи та Церква УПЦ КП церковна журналістика Церква і влада вибори


Рейтинг@Mail.ru


У «Пасхальній хоровій асамблеї ― 2009» візьмуть участь найкращі

  14 квітня 2009Ансамбль «Стрітення»

Лауреат Міжнародного фестивалю церковного співу ім. архідиякона Костянтина Розова (Москва, 1993), двічі володар гран-прі, лауреат Всеукраїнських фестивалів-конкурсів «Глас Печерський» (Киев,1999, 2000, 2001).

2005 року в м. Тороне (Франція) завершував окремою концертною програмою Міжнародний фестиваль середньовічної музики. В 2006-2008 роках - колектив гастролював у Німеччині, Норвегії, Бельгії. Один із CD-дисків ансамблю - «Древнее богослужебное пение Византии, Грузии и Руси» - в 2004 році став номінантом в категорії «Євангельскі песноспіви» незалежної американської музичної асоціації «Just Plain Folk Music Awards».

Хорова капела «Дзвіночок»

Заснована у 1966 році у Київському Палаці дітей та юнацтва. Біля витоків колективу стояв видатний хормейстер Елеонора Виноградова.

З 2001 року художнім керівником став Рубен Толмачов - володар гран-прі конкурсу хорових диригентів (Київ, 2001), викладач кафедри хорового диригування Національної музичної академії України.

У репертуарі хору вітчизняна, західноєвропейська та американська духовна музика, а також твори композиторів ХІХ та ХХ століть, великі форми, оригінальні обробки народних пісень. Останніми роками хорова капела «Дзвіночок» неодноразово виступала у Київській філармонії, Великому залі Московської консерваторії, Великому залі Петербурзької філармонії, Cathedral of Our Lady Antwerp, Concert Нebau Amsterdam, а також на інших концертних майданчиках України, Росії та Західної Європи, завойовувала перші премії на хоровому конкурсі у місті (Утрехт, 2000), Міжнародному конкурсі «Срібні дзвони» (Латвія, 2004) та Міжнародному конкурсі «Поющий мир» (Санкт-Петербург, 2005, 2007).

У 2007, з нагоди 40-річчя колективу капела «Дзвіночок» заснувала Міжнародний хоровий фестиваль «Музичні зустрічі».

Житомирська міська  хорова капела «Орея» 

Заснована 1986 року  на базі хору Житомирського музичного училища ім. В.Косенка за підтримки обласного Музичного товариства, при міському Будинку культури Олександром Вацеком - українським диригентом, хормейстером.

Починаючи з 1990 року хорова капела «Орея» виборола сім гран-прі та двадцять три І місця на Міжнародних конкурсах хорового мистецтва в різних країнах. Двадцять вісім хорових співаків складають один із найоригінальніших українських змішаних хорів.

Колектив брав участь у багатьох міжнародних конкурсах і фестивалях. Зокрема 1993, роках продемонстрував власну концертну програму на V Міжнародний хоровому конкурсі в Майнгаузені, а 1996 - в  Лінденхольцхаузені (Німеччина). У 1995 році «Орея» - учасник XXIV Міжнародного хорового конкурсу в Турі (Франція);  1998 - Міжнародний хоровий конкурс в Монтрьо (Швейцарія); 1999 - Міжнародний хоровий конкурс Й. Брамса в Вернигороді  (Німеччина); 2007 - Всеукраїнський конкурс камерних вокальних форм та хорових колективів ім. Б.Лятошинського; 2008 - Міжнародний хоровий конкурс в Маріборі (Словенія).

Продовжуючи кращі традиції українського та світового мистецтва  колектив працює зі стабільно високими творчими та виробничими показниками. Хорова капела «Орея» стала осередком української музичної культури Житомирського краю. Хор виконує  різножанрові твори (духовні, народні, сучасні та ін.) як вітчизняних так і зарубіжних авторів. Через кращі зразки вітчизняної музики виступи колективу залучають слухача до невичерпних джерел української культури, а шедеври різних стилів та напрямів світової музики виховують у глядачів високий художній смак.

Молодіжний хор Києво-Печерської Лаври

Художній керівник та диригент хору - Олена Соловей.

Молодіжний хор був створений у вересні 2001 року при храмі на честь ікони Божої Матері «Живоносне джерело» з благословення архієпископа Вишгородського Павла, намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. У складі хору студенти різних музичних навчальних закладів Києва і вихованці Київської духовної академії і семінарії Української  Православної Церкви. Хор мішаний. Спочатку він був створений як церковний. Його основним завданням є участь у богослужіннях, але разом з тим хор провадить активну концертну діяльність. З 2003 року Молодіжний хор стає самостійним концертним колективом. У програмі хору духовна музика різних часів: від старовинних церковних розспівів до сучасної православної музики. У репертуарі колективу є також українська та російська фольклорна музика. У 2003, 2005 та 2007 роках хор став лауреатом Всеукраїнського фестивалю духовної музики в м. Дніпропетровську.

У червні 2006 року хор Києво-Печерської Лаври з великим успіхом репрезентував Православ'я серед інших світових релігій на Міжнародному фестивалі духовної музики (MUSICA SACRA INTERNATIONAL) в м. Марктобердорфі (Німеччина).

У липні 2006 року хор брав участь у хоровому фестивалі Православної музики в м. Іломантсі (Фінляндія).

Останнім часом хор виступає з концертами у Києві та інших містах України.

Чоловічий хор «Светилен» Свято-Троїцького Китаївського монастиря в Києві

Хор було засновано при Свято-Троїцькому Китаївському чоловічому монастирі в 2004 році. До складу колективу входять молоді музиканти - студенти й випускники Національної музичної академії України ім. П. Чайковського й Національного університету культури і мистецтв.

Більшість учасників хору працюють у різних професійних світських колективах Києва. Спільна молитва об'єднує співаків у монастирі. Хор супроводжує всі святкові богослужіння, й це є його основним обов'язком. Хоч концертна діяльність і стоїть на другому плані, та все ж колектив бере активну участь у музичному житті України.

2006 року хор записав компакт-диск із духовними піснеспівами, а також виступив з концертами в рамках міжнародного фестивалю «Gaude Mater» (Польща, Ченстохов) і 10-го міжнародного фестивалю християнської культури (Лодзь, Польща).

Диригент хору - Тиберій Яцкулинець.

Академічний камерний хор імені Дмитра Бортнянського

Діє при Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм. Заснований у 1996 році за ініціативою кваліфікованого хормейстера, заслуженого діяча мистецтв України Любомира Боднарука. Колектив хору молодіжний і складається в основному з випускників Чернігівського музичного училища ім. Л.Ревуцького.

Художній керівник колективу, вихованець львівської хорової школи, на практиці довів, що хорові традиції і надбання видатних попередників є доброю основою для розвитку сучасного хорового співу. Л.Боднарук плідно поєднує творчу роботу з педагогічною, керуючи студентським хором Чернігівського музичного училища ім. Л.Ревуцького та викладаючи предмет диригування. На громадських засадах він очолює обласне відділення Хорового товариства України ім. М.Леонтовича і є постійним головним хормейстером усіх творчих звітів області у столиці та мистецьких заходів в області. Л.Боднарук не байдужий і до дитячого хорового співу. З його ініціативи 1996 року започатковано обласний хоровий фестиваль «Свято хору» та «Сонечко» на батьківщині Л.Ревуцького - в с. Іржавець.

Камерний хор є палким пропагандистом української хорової музики, здійснюючи тематичні програми з творів Бортнянського, Березовського, Веделя, Леонтовича, Ревуцького, Лятошинського, музики до Кобзаря, активно пропагує музику Л.Дичко, В.Стеценка, О.Некрасова, І.Тараненка, Л.Колодуба, української народної пісні.

Чернігівський академічний камерний хор ім. Д.Бортнянського при обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм живе цікавим творчим життям. У 2000 році хор брав участь у Міжнародному хоровому фестивалі в м. Глівіце (Польща) «Карміна-2000»; здобув гран-прі на Міжнародному конкурсі камерних хорів «Ялта-Вікторія-2001»; став лауреатом Міжнародних фестивалів «Галицькі передзвони» в Івано-Франківську, «Мрії» - у Львові; «Від Різдва до Різдва» - у Дніпропетровську.

Колектив здійснив гастрольну поїздку до Баварії (Мюнхен, Меммінгем, Ульм, Аусбург). Взяв участь у фестивалі з нагоди святкування вступу Польщі до Європейського Союзу в м. Глівіце, Кракові, Катовіце.

Академічний камерний хор неодноразово брав участь у мистецьких фестивалях «Музичні прем'єри сезону» та «Київ-м'юзік-фест».

Сьогодні творчий колектив продовжує плідно працювати на ниві відродження і розвитку хорового мистецтва національної музичної культури і духовності.

Камерний хор «Покров»

Сформувався при храмі на честь Покрова Пресвятої Богородиці, що в Головному військовому шпиталі Міністерства оборони України. Діє хор з 2001 року. Нині хор веде активну концертну діяльність, хоча супровід церковних богослужінь залишається для колектива пріоритетним.

У складі хору - випускники й студенти НМАУ ім. П. Чайковського.

Художній керівник хору - Олена Радько.

Одним із основних напрямків творчості «Покрова» є вивчення й пропагування древньої церковної музики, зокрема знаменного, болгарського, грецького й київського розспівів. У репертуарі хору, разом із древніми піснеспівами, також є кращі музичні зразки різних епох і стилів.

У творчій біографії хору виступи в таких фестивалях, як: «Музичні асамблеї ім. О.Кошиця», «Музичні прем'єри сезону» (2006), «Золотоверхий Київ» (2007), «Мюзик-Фест 2007»; виступи з сольними концертами в Свято-Покровському храмі й у Свято-Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

Колектив записав СD-диск «Под Твою милость...» і DVD-диск «Давньоруська Пасха» (2007).

2007 року хор став лауреатом I ступеня на хоровому конкурсі ім. Б. Лятошинського.

Хор хлопчиків та юнаків Державної академічної чоловічої хорової капели України ім. Л.Ревуцького

Заснований у Києві 1989 року.

Лауреат та учасник Міжнародних та українських конкурсів, фестивалів та ви значних культурних подій країни: ІІ Всеукраїнського конкурсу хорових колективів ім. М.Леонтовича (1993); Міжнародних музичних фестивалів у Великобританії (1993, 1996); Міжнародного дитячого хорового фестивалю в Угорщині (1994); Міжнародних фестивалів мистецтв у США (1997-1998); Міжнародних фестивалів «Київ-м'юзік-фест» (1998-2004); Фестивалів «Музичні прем'єри сезону» (1998-2008); Міжнародного хорового фестивалю у Німеччині (2000); Фестивалю мистецтв в Іспанії (2000); Аудієнції Папи Римського Іоанна Павла ІІ у Ватикані (2001); Міжнародної асамблеї хорів хлопчиків у Білорусі (2002); Міжнародного проекту «Творча молодь зі східної Європи» (Німеччина, 2005); ІХ Українського конкурсу хорових колективів у м. Рівне (гран прі, 2006); Міжнародного фестивалю хорів хлопчиків у м. Дубно (Росія, 2006); Різдвяного фестивалю в Іспанії (2006); Міжнародного Різдвяного фестивалю у Польщі (2007).

Колектив здійснив багато концертних турів по Україні, Європі та США, провів творчі зустрічі з хорами різних країн. Видатними подіями у культурному житті Києва стали спільні виступи з відомими професійними колективами: чоловічою капелою ім. Л.Ревуцького, Київським камерним оркестром, Національним симфонічним оркестром України, Державним духовим оркестром України, Національною оперою України, «Большим театром» (Росія), хоровою капелою м. Дармштадт (Німеччина), Варшавською національною оперою тощо.

В репертуарі хору хлопчиків - народні пісні і меси, кантати, і хорові мініатюри. Серед творів - перлини класиків світової та вітчизняної музики: Й.С.Баха, Г.Ф.Генделя, М.Березовського, М.Вербицького, К.Стеценка, П.Чайковського, С.Рахманінова, І.Стравінського, М.Леонтовича, К.Шимановського, Г.Канчелі тощо. Окреме місце в репертуарі посідають твори  сучасних українських композиторів: Г.Гаврилець, Л.Дичко, В.Зубицького, М.Скорика, Б.Фільц, І.Шамо.

У хорі співають і навчаються понад 100 дітей та юнаків віком від 4 до 30 років.

Аіда Зайцева - засновник та беззмінний керівник хору хлопчиків. Випускниця Санкт-Петербурзької консерваторії та аспірантури. З хором хлопчиків працює з 1982 року. Безмежно віддана справі співу хлопчиків, одна з провідних хорових диригентів України. З 2001 року викладає у Національній музичній академії України ім. П.Чайковського, з 2008 року є викладачем і художнім керівником хору хлопчиків та юнаків ССМШ ім. М.Лисенка. Заслужена артистка України.

   
Дитяча хорова капела «Дзвіночок»

Дитяча хорова капела «Дзвіночок»
Житомирська академічна хорова капела «Орея»

Житомирська академічна хорова капела «Орея»
Чернігівський муніципальний хор ім. Д.Бортнянського

Чернігівський муніципальний хор ім. Д.Бортнянського
Камерний хор «Покров»

Камерний хор «Покров»
Молодіжний хор Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври

Молодіжний хор Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври