УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 137 відвідувачів

Теги
Митрополит Володимир (Сабодан) УГКЦ Католицька Церква церковна журналістика українська християнська культура Предстоятелі Помісних Церков Патріарх Алексій II Доброчинність діаспора Голодомор шляхи єднання іконопис краєзнавство Церква і політика Церква і медицина молодь постать у Церкві секти забобони Ющенко милосердя конфлікти Вселенський Патріархат автокефалія церква і суспільство Приїзд Патріарха Кирила в Україну Мазепа комуністи та Церква Священний Синод УПЦ Церква і влада монастирі та храми України вибори Президент Віктор Ющенко педагогіка Археологія та реставрація 1020-річчя Хрещення Русі Києво-Печерська Лавра розкол в Україні церква та політика УПЦ КП


Рейтинг@Mail.ru


КОНОТОП. Під покровительством Георгія Побідоносця: четвертий рік поспіль у Куйбишевському мікрорайоні м. Шостки хресною ходою відзначають свято

  12 травня 2009За це­р­ко­в­ним ка­ле­н­да­рем 6 тра­в­ня - день Ве­ли­ко­му­че­ни­ка Гео­ргія По­бідо­но­с­ця, покро­ви­те­ля пра­во­сла­в­но­го во­їн­с­т­ва, вій­сь­ко­вих, обо­ро­н­щи­ків. Цей ша­но­ва­ний в усьо­му пра­во­сла­в­но­му сві­ті свя­тий, який пе­ре­ма­гає зло, зо­бра­же­ний на си­м­во­лі­ці Шосткинського казенного заводу  «І­м­пульс», і вже став йо­го ду­хо­в­ним си­м­во­лом.

Тож, вже че­т­ве­р­тий рік по­спіль день вшанування пам'яті Гео­ргія По­бідо­но­с­ця в Куйбишев­сь­ко­му мі­к­ро­ра­йо­ні - свя­то. Зра­н­ку в це­р­к­ві Со­бор Пре­свя­тої Бо­го­ро­ди­ці прой­ш­ло бо­го­слу­жін­ня в па­м'ять Ве­ли­ко­му­че­ни­ка. Бо­же­с­т­вен­ну лі­ту­р­гію очо­лив на­сто­я­тель храму Пре­свя­тої Бо­го­ро­ди­ці про­то­ієрей Ігор Дра­бо­чук.

Хре­с­ний хід очо­лив бла­го­чин­ний Шо­с­т­кин­сь­ко­го округу про­то­ієрей Пе­т­ро На­за­р­чук, до яко­го при­єд­на­лись мі­с­це­ві свя­щен­но­слу­жи­те­лі і гості.  Урочистий хід до місць майбутнього ­з­ве­ден­ня хра­му на ву­л­.­Ба­бу­ш­кі­на і до ка­п­ли­ці іко­ни Бо­жої Ма­те­рі «Не­о­па­лима ку­пи­на». І це вже ста­ло до­б­рою тра­ди­ці­єю для ім­пу­ль­сі­в­ців та жи­те­лів мі­к­ро­ра­йо­ну тра­в­не­во­го дня зби­ра­ти­ся гро­ма­дою аби во­з­не­с­ти мо­ли­т­ву ві­ри пра­во­сла­в­ної за всіх, хто пра­цює і вно­сить по­же­р­т­ву­ван­ня на бу­ді­в­ни­ц­т­во, придбання хреста і ку­по­лів для ка­пли­ці «Не­о­па­ли­ма ку­пи­на».

Єди­ною ро­ди­ною йшли  під хо­ру­г­ва­ми зі свя­щен­но­слу­жи­те­ля­ми і пред­ста­в­ни­ки адмі­ні­с­т­ра­ції та об'­єд­на­ної проф­спі­л­ко­вої ор­га­ні­за­ції за­во­ду «І­м­пульс», і за­во­д­ча­ни, ві­рую­чі й ате­ї­с­ти до місць во­з­ве­ден­ня хра­му і ка­п­ли­ці. Свя­щен­но­слу­жи­те­лі по­свя­ти­ли во­ду і окро­пи­ли нею мі­с­ця за­бу­до­ви і всіх при­су­т­ніх. Отець Ігор Дра­бо­чук освя­тив не­що­да­в­но по­са­дже­ну бі­ля ка­п­ли­ці «А­лею охо­ро­ни пра­ці», аби де­ре­ва ро­с­ли на ра­дість за­во­д­чан і во здра­віє всіх ни­ні пра­цю­ю­чих на під­при­єм­с­т­ві та май­бу­т­ніх по­ко­лінь ім­пу­ль­сі­в­ців.

Хре­с­ний хід по­єд­нав рі­з­них, не схо­жих один на од­но­го, ми­рян, які ба­жа­ли на­га­да­ти сво­їм зе­м­ля­кам, що на­род наш од­ві­ку пра­во­сла­в­ний. І що жи­вить йо­го ли­ше Пра­во­сла­в­на ві­ра, пра­во­сла­в­не ві­ро­вчен­ня. І ця іс­ти­на як­най­кра­ще ус­ві­до­м­лю­єть­ся, ко­ли по­ряд, пліч-о-пліч, кро­ку­ють бра­ти і се­с­т­ри, зна­йо­мі чи не­зна­йо­мі, але не­од­мін­но спо­в­не­ні єди­ним прагнен­ням - жи­ти з Бо­гом, слу­жи­ти бли­ж­нім і Це­р­к­ві Хри­с­то­вій, спо­в­не­ні ба­жан­ням спові­да­ти свя­ту ві­ру ба­ть­ків­сь­ку - Пра­во­сла­в'я.

І як за­зна­чив у своє­му зве­р­нен­ні до при­хо­жан про­то­ієрей Ігор Дра­бо­чук: «Бу­ду­ва­ти це­р­к­ву  - богоспасительна справа. І хоч ця спра­ва не­ле­г­ка, та ди­в­ля­чись на при­клад на­ших пра­ба­ть­ків, які ві­ка­ми зво­ди­ли це­р­к­ви і мо­на­с­ти­рі, ми, їх на­ща­д­ки, ма­є­мо про­до­в­жи­ти ві­ру Пра­во­сла­в­ну по до­б­рих спра­вах».

Ви­г­ра­ва­ли зо­ло­том на со­н­ці ку­по­ли ка­п­ли­ці, ві­те­рець ле­ге­нь­ко на­ше­ле­с­ту­вав молодим зе­ле­ним ли­с­тям, а в не­бо злі­та­ла свя­та мо­ли­т­ва, єд­на­ю­чи пра­во­сла­в­ні ду­ші...

Л.Ко­зуб, фо­то­ре­по­р­таж І.­Ко­ро­б­ко, газета «Імпульм-інформ»