ДНІПРОПЕТРОВСЬК. У єпархії відбувся перший міжконфесійний форум із питань боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу та наркоманією | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 131 відвідувачів

Теги
вибори Митрополит Володимир (Сабодан) Священний Синод УПЦ церква та політика монастирі та храми України краєзнавство забобони Церква і влада милосердя Ющенко молодь Церква і політика автокефалія Доброчинність Президент Віктор Ющенко Приїзд Патріарха Кирила в Україну Голодомор шляхи єднання Археологія та реставрація Церква і медицина Предстоятелі Помісних Церков церковна журналістика педагогіка Католицька Церква Мазепа іконопис комуністи та Церква постать у Церкві діаспора Києво-Печерська Лавра УГКЦ УПЦ КП 1020-річчя Хрещення Русі розкол в Україні Патріарх Алексій II секти конфлікти українська християнська культура церква і суспільство Вселенський Патріархат


Рейтинг@Mail.ru


ДНІПРОПЕТРОВСЬК. У єпархії відбувся перший міжконфесійний форум із питань боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу та наркоманією

  27 July 200923 липня в Дніпропетровську відбулася перша регіональна міжконфесійна нарада «Посилення ролі релігійних організацій міста Дніпропетровська та області в профілактиці та контролі за епідемією ВІЛ/СНІД та наркоманією». Захід був організований і проведений за сприяння ЮНЕЙДС (Об'єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу), Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, комісії з питань соціального служіння, Міжконфесійного ресурсного центру з питань ВІЛ/СНІДу.

Необхідно зазначити, що подібні круглі столи було вже проведено в декількох регіонах України - Донецьку та Севастополі. І з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України, Українська Православна Церква бере активну участь у програмах і заходах, спрямованих на подолання епідемії ВІЛ/СНІДу та наркоманії в Україні.

У роботі форуму взяли участь більше 30 осіб - представники різних християнських конфесій і релігійних організацій, місцевої влади, державних установ, установ охорони здоров'я, програми ООН-ЮНЕЙДС, людей, що живуть із ВІЛ, і волонтери громадських організацій регіону.

Дніпропетровську єпархію Української Православної Церкви з благословення митрополита Дніпропетровського та Павлоградського Іринея на зустрічі представляли три делегованих священики:

- благочинний церков лікувальних установ, член Координаційної ради при Дніпропетровській облдержадміністрації з питань подолання ВІЛ/СНІДу та туберкульозу протоієрей Георгій Захарченко;

- керівник місіонерського відділу Дніпропетровської єпархії ієрей Тарасій Марченко;

-  керівник відділу церковної доброчинності та соціального служіння Дніпропетровської єпархії, член комісії при Дніпропетровській облраді з питань протидії торгівлі людьми та насильству в родині ієрей Владислав Діханов.

Насамперед учасники зустрічі висловили глибоке занепокоєння ситуацією з поширенням ВІЛ/СНІДу в Україні, що набуло загрозливого характеру епідемії, і вирішили, що до суспільства треба доносити розуміння того, що епідемія ВІЛ є не тільки медичною, але здебільшого - духовною та соціальною проблемою.

Доповідачами на круглому столі було відзначено, що в останні роки християнські конфесії та релігійні організації України виступають ініціаторами та фундаторами численних заходів і проектів, спрямованих на протидію ВІЛ/СНІДу в нашій країні. До їх числа входять створення реабілітаційних центрів, інформаційно-просвітницька робота та пастирська опіка ВІЛ-інфікованих, у тому числі дітей та ув'язнених, а також проведення конференцій, круглих столів і учбових семінарів.

Але, незважаючи на всі позитивні аспекти роботи, які сьогодні здійснюють релігійні організації, існує ряд труднощів, які знижують її ефективність у цьому напрямку - це координація та вироблення єдиного формату взаємодії із суспільними та державними організаціями.

Тому учасники круглого столу підготували проекти прохань до органів влади та ієрархії релігійних організацій ураховувати загальну позицію Церков і релігійних організацій у боротьбі з ВІЛ/СНІДом в Україні, зокрема щодо її морально-етичних принципів.

Також у проекті цих прохань викладено особливе побажання щодо сприяння в залученні представників християнських конфесій і релігійних організацій на всіх етапах формування політики ефективної відповіді на епідемію: планування, впровадження, моніторингу та оцінки, а також у процесі прийняття рішень. Це може стати шляхом створення громадської ради із представників Церков і релігійних організацій регіону при Обласному управлінні охорони здоров'я або при інший задіяній у вирішенні цих питань державній структурі.

Ще одним важливим аспектом у проектах прохань стало побажання об'єднати зусилля всіх релігійних організацій регіону для вироблення єдиного формату взаємодії з органами державної влади та місцевого самоврядування. У зв'язку із цим було ухвалено рішення про необхідність об'єднання зусиль не тільки відповідних органів державної влади та громадських організацій, але релігійних конфесій, які, як показують соцопитування, мають найвищий рівень довіри в суспільстві.

У ході конференції її учасники вирішили скоординувати та виробити на майбутнє єдиний формат взаємодії громадських, релігійних і державних організацій нашого міста з питань запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу в суспільстві. Тому для більш зручного для сприйняття формату такого об'єднання зусиль було ухвалено рішення щодо створення ініціативної групи, яка б у робочому порядку підготувала остаточні варіанти прохань і принципів взаємодії між Церквами та релігійними організаціями регіону. До складу ініціативної групи було обрано п'ять чоловік, двоє з яких є представниками Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви: протоієрей Георгій Захарченко та священик Владислав Діханов.

За підсумками наради було прийнято кілька документів - звернення до керівництва владних структур Дніпропетровської області та до Церков і релігійних організацій Дніпропетровського регіону. Також визначили дату, до якої необхідно буде сформувати проекти прохань і варіанти об'єднання зусиль усіх Церков і релігійних організацій регіону для вироблення єдиного формату взаємодії з органами державної влади та місцевого самоврядування. Результати роботи ініціативної групи повинні бути представлені до кінця вересня.

Ієрей Владислав Діханов, диякон Георгій Скубак