КИЇВ. Віктор Ющенко наголосив, що питання церковної єдності в Україні лежить безпосередньо у площині інтересів національного суверенітету, тому влада шукає шляхи для церковного порозуміння | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 146 відвідувачів

Теги
церква і суспільство конфлікти Церква і влада Археологія та реставрація секти краєзнавство іконопис церковна журналістика Мазепа розкол в Україні монастирі та храми України Доброчинність Голодомор Католицька Церква Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і політика Президент Віктор Ющенко вибори Вселенський Патріархат забобони молодь Києво-Печерська Лавра УПЦ КП Священний Синод УПЦ постать у Церкві українська християнська культура діаспора Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і медицина комуністи та Церква милосердя шляхи єднання педагогіка автокефалія УГКЦ Ющенко Патріарх Алексій II Предстоятелі Помісних Церков 1020-річчя Хрещення Русі церква та політика


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Віктор Ющенко наголосив, що питання церковної єдності в Україні лежить безпосередньо у площині інтересів національного суверенітету, тому влада шукає шляхи для церковного порозуміння

  28 July 2009Заява для преси Президента України Віктора Ющенка пролунала в понеділок, 27 липня, після зустрічі з Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом, у перший день перебування Святішого з архіпастирським візитом в Україні. Президент, Патріарх та Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Володимир поклали квіти до пам'ятника загиблим у Великій Вітчизняній війні та Меморіалу пам'яті жертв Голодомору в столичному парку Слави, після чого глава держави виступив із заявою для преси.

Зазначивши, що для України зустрічати Патріарха - це велика честь, Президент наголосив, що «для нас, як для держави, як для нації, яка має глибокі історичні й духовні традиції, цей візит знаковий, цей візит надзвичайно важливий». Глава держави відзначив, що цей візит відбувається в час, коли ми святкуємо день Рівноапостольного князя Володимира, «нашого хрестителя, засновника нашої держави, людини, яка привнесла у наше світське і духовне життя надзвичайно великий світ цінностей».

У розмові з Його Святістю Віктор Ющенко підкреслив, що знаходить велике задоволення від того, як розвивається християнство, як розбудовуються церкви в Україні. За останні 10-12 років близько 8 тисяч храмів в Україні розбудовано або відновлено. Ще 8 років тому не існувало Успенського собору, піднято з руїн храм Михайлівського Золотоверхого собору, реконструйовано Софію Київську - святе місце для України і всього східного слов'янства.

«Ми духовно живемо повноцінним життям. Розвивається наша віра, наша православна віра», - сказав Президент.

За словами глави держави, діалог, що відбувся з Патріархом Кирилом, був відвертим, довірливим і чесним і торкався проблем релігійного життя України. «Ми говорили про одну з проблем Української Церкви - православне роз'єднання, яке існує. І це не природа останніх 5-10 років. На жаль, це спадок, і досить із сивої історії», - сказав він.

На думку Президента, православне роз'єднання - це не тільки проблема церковна. Це проблема, яка формує значну проблематику духовної єдності народу і накладає відбиток на соціальну стабільність.

«Ви знаєте, очевидно, - зазначив Президент, - що українська нація є нація віруюча. Дві третини населення себе ідентифікують як православні. Важко говорити про стабільність, про національний суверенітет, коли не знаходиться порозуміння між провідними православними конфесіями. Це і багато іншого змушує владу, не втручаючись у справи церковні, говорити про той клімат, який був би найбільш сприятливим для церковного єднання і церковного порозуміння».

Вказавши, що питанням подолання розділення було присвячено чимало уваги під час бесіди з Патріархом, глава держави подякував Його Святості за ту позицію, розуміння і відкритість, що їх він виявив під час аналізу цього питання.

Також Президент подякував Патріархові «за те, що ми зараз стоїмо на святому для кожного українця місці, місці, де вшановано, можливо, вперше за 75 років, пам'ять жертв Великого голоду 1932 -1933 років».

«Я завжди підкреслюю, що це не вина Росії, російського народу - трагедія 1932-1933 років, - зазначив Віктор Ющенко. - Мені здається, що сьогодні нам треба бути солідарними щодо кожної жертви цього Великого голоду. Це є наш православний обов'язок».

«Хотів би подякувати, Ваше Святосте, Вам, за цей візит, який є виключно духовним, виключно пастирським, - сказав наостанок Президент. - Переконаний, що він допоможе нам знайти відповідь на ті болючі питання, з якими стикається сьогодні українське православ'я».