КИЇВ. Ще вчора було не прийнято говорити, що в духовному єднанні з Патріархом Московським перебуває велика кількість людей — голова Держкомрелігій Юрій Решетніков | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 67 відвідувачів

Теги
Голодомор Церква і політика розкол в Україні забобони Вселенський Патріархат Києво-Печерська Лавра Мазепа церковна журналістика церква і суспільство Патріарх Алексій II комуністи та Церква УПЦ КП Предстоятелі Помісних Церков педагогіка краєзнавство Митрополит Володимир (Сабодан) вибори шляхи єднання іконопис конфлікти монастирі та храми України УГКЦ молодь українська християнська культура Президент Віктор Ющенко церква та політика секти милосердя Церква і медицина Католицька Церква автокефалія діаспора Приїзд Патріарха Кирила в Україну Археологія та реставрація Ющенко Доброчинність Священний Синод УПЦ 1020-річчя Хрещення Русі постать у Церкві Церква і влада


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Ще вчора було не прийнято говорити, що в духовному єднанні з Патріархом Московським перебуває велика кількість людей — голова Держкомрелігій Юрій Решетніков

  05 серпня 2009Портал «Релігія в Україні» розмістив публікацію голови Державного комітету України у справах національностей і релігій Юрія РЕШЕТНІКОВА, присвячену розгляду та аналізу деяких аспектів візиту в Україну Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Виступаючи з коментарем щодо візиту від імені центрального органу виконавчої влади, на який покладено участь у формуванні і реалізації державно-конфесійної політики, Ю. Решетніков вказує на декілька важливих моментів, що їх засвідчив візит Патріарха Кирила. Усвідомлення цих аспектів, зазначає автор, «має суттєве значення не лише для подальшого розвитку державно-церковних відносин, але й для сталого розвитку України як такої».

Першим головним висновком голова Держкомрелігій вважає те, що «візит яскраво засвідчив наявність в Україні досить суттєвої кількості людей, які перебувають у духовному єднанні з Патріархом Московським, про що ще вчора було, скажімо так, не прийнято говорити». При цьому зауважує, що йдеться про громадян України, які живуть на сході і заході, півдні чи в центрі країни і «які від свого релігійного вибору не стали меншими патріотами України». «Адже приклад Української греко-католицької церкви яскраво засвідчує, що безумовний патріотизм її вірних добре поєднується з духовним єднанням з Папою Римським, - пише Ю. Решетніков. - Мабуть тому, що патріотизм і духовне єднання стосуються дещо різних вимірів людського життя».

Голова Держкомрелігій наголошує, що для дуже значної кількості співгромадян «причетність до Московського Патріарха є питанням їхньої віри і релігійного сумління». Так само, як для віруючої людини надзвичайно важливими є всі елементи її духовного життя. «І те, що цього не розуміють деякі «експерти», свідчить саме про позарелігійність (причому будь-яку) таких коментаторів, а відтак і нездатність зрозуміти почуття віруючої людини, зокрема вірних Української Православної Церкви. А це вже ставить питання про коректність відповідних коментарів», - зауважив він.

Автор зазначає, що точної статистики тих, для кого є важливим їхній духовний зв'язок із Патріархом Московським, немає, а та, що є, у фахівців залишає багато питань. «Адже видається, - пише Ю.Решетніков, - що серед таких є й ті, які визнають свою належність саме до Московської Патріархії, і ті, які заявляють про свою належність до Української церкви, яка в свою чергу перебуває у канонічному єднанні із згаданою Патріархією». Можна припустити, що і частина тих, хто під час опитувань заявляє про свою внутрішню належність до Київської церкви, є вірними не лише нинішнього Київського Патріархату, а цілком можуть належати і до Української Православної Церкви.

«При всьому цьому, - говорить голова Держкомітету, - важливим є наступне: держава, зацікавлена у своїй стабільності, вочевидь не може ігнорувати зазначених своїх громадян, а тим більш зневажати їх і їхній релігійний вибір. А для тих, хто чомусь вважає таких «національно несвідомими», нагадаю, що більшість своїх парафій Українська Православна Церква має не на сході чи півдні, а в центральних областях України».