КИЇВ. Ще вчора було не прийнято говорити, що в духовному єднанні з Патріархом Московським перебуває велика кількість людей — голова Держкомрелігій Юрій Решетніков | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 142 відвідувачів

Теги
церковна журналістика краєзнавство Патріарх Алексій II педагогіка 1020-річчя Хрещення Русі УПЦ КП церква і суспільство Президент Віктор Ющенко шляхи єднання милосердя Священний Синод УПЦ автокефалія Церква і влада Києво-Печерська Лавра Предстоятелі Помісних Церков Церква і медицина вибори Приїзд Патріарха Кирила в Україну комуністи та Церква Ющенко іконопис Митрополит Володимир (Сабодан) Голодомор діаспора Доброчинність Вселенський Патріархат Католицька Церква розкол в Україні Церква і політика українська християнська культура Мазепа Археологія та реставрація монастирі та храми України секти конфлікти УГКЦ церква та політика постать у Церкві молодь забобони


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Ще вчора було не прийнято говорити, що в духовному єднанні з Патріархом Московським перебуває велика кількість людей — голова Держкомрелігій Юрій Решетніков

  05 серпня 2009Портал «Релігія в Україні» розмістив публікацію голови Державного комітету України у справах національностей і релігій Юрія РЕШЕТНІКОВА, присвячену розгляду та аналізу деяких аспектів візиту в Україну Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Виступаючи з коментарем щодо візиту від імені центрального органу виконавчої влади, на який покладено участь у формуванні і реалізації державно-конфесійної політики, Ю. Решетніков вказує на декілька важливих моментів, що їх засвідчив візит Патріарха Кирила. Усвідомлення цих аспектів, зазначає автор, «має суттєве значення не лише для подальшого розвитку державно-церковних відносин, але й для сталого розвитку України як такої».

Першим головним висновком голова Держкомрелігій вважає те, що «візит яскраво засвідчив наявність в Україні досить суттєвої кількості людей, які перебувають у духовному єднанні з Патріархом Московським, про що ще вчора було, скажімо так, не прийнято говорити». При цьому зауважує, що йдеться про громадян України, які живуть на сході і заході, півдні чи в центрі країни і «які від свого релігійного вибору не стали меншими патріотами України». «Адже приклад Української греко-католицької церкви яскраво засвідчує, що безумовний патріотизм її вірних добре поєднується з духовним єднанням з Папою Римським, - пише Ю. Решетніков. - Мабуть тому, що патріотизм і духовне єднання стосуються дещо різних вимірів людського життя».

Голова Держкомрелігій наголошує, що для дуже значної кількості співгромадян «причетність до Московського Патріарха є питанням їхньої віри і релігійного сумління». Так само, як для віруючої людини надзвичайно важливими є всі елементи її духовного життя. «І те, що цього не розуміють деякі «експерти», свідчить саме про позарелігійність (причому будь-яку) таких коментаторів, а відтак і нездатність зрозуміти почуття віруючої людини, зокрема вірних Української Православної Церкви. А це вже ставить питання про коректність відповідних коментарів», - зауважив він.

Автор зазначає, що точної статистики тих, для кого є важливим їхній духовний зв'язок із Патріархом Московським, немає, а та, що є, у фахівців залишає багато питань. «Адже видається, - пише Ю.Решетніков, - що серед таких є й ті, які визнають свою належність саме до Московської Патріархії, і ті, які заявляють про свою належність до Української церкви, яка в свою чергу перебуває у канонічному єднанні із згаданою Патріархією». Можна припустити, що і частина тих, хто під час опитувань заявляє про свою внутрішню належність до Київської церкви, є вірними не лише нинішнього Київського Патріархату, а цілком можуть належати і до Української Православної Церкви.

«При всьому цьому, - говорить голова Держкомітету, - важливим є наступне: держава, зацікавлена у своїй стабільності, вочевидь не може ігнорувати зазначених своїх громадян, а тим більш зневажати їх і їхній релігійний вибір. А для тих, хто чомусь вважає таких «національно несвідомими», нагадаю, що більшість своїх парафій Українська Православна Церква має не на сході чи півдні, а в центральних областях України».