УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 118 відвідувачів

Теги
Патріарх Алексій II автокефалія Митрополит Володимир (Сабодан) конфлікти Археологія та реставрація Церква і влада діаспора Вселенський Патріархат Голодомор Мазепа вибори розкол в Україні монастирі та храми України Доброчинність 1020-річчя Хрещення Русі Ющенко церква і суспільство секти забобони церква та політика молодь Києво-Печерська Лавра українська християнська культура УГКЦ краєзнавство педагогіка Священний Синод УПЦ УПЦ КП Церква і медицина милосердя церковна журналістика шляхи єднання Президент Віктор Ющенко постать у Церкві Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і політика Предстоятелі Помісних Церков комуністи та Церква Католицька Церква іконопис


Рейтинг@Mail.ru


УЖГОРОД. В Ужгородській Українській богословській академії розпочалися вступні іспити

  11 серпня 2009У п'ятницю, 7 серпня, після молебня в Свято-Миколаївському актовому залі Ужгородської Української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія, який очолив ректор академії професор, протоієрей Віктор Бедь, з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви розпочалися вступні іспити з набору абітурієнтів на навчання в 2009-2010 н.р.

У роботі приймальної комісії, окрім ректора та членів фахових предметних комісій, зокрема, беруть участь: духівник академії, магістр богослов'я, доцент, протоієрей Іоан Моланич, проректор з навчальної та виховної роботи (інспектор), доктор богослов'я, доцент Сергій Урста, проректор з міжнародних відносин, доктор богослов'я, професор, архімандрит Василій (Садварій), доктор богослов'я, доцент, протоієрей Миколай Кабацій, доктор богослов'я, професор, ігумен Євфросин (Білаш), доктор богослов'я, в.о. доцента, протоієрей Сергій Скубченко, магістр богослов'я, старший викладач, протоієрей Іван Моланич, магістр богослов'я, старший викладач, протоієрей Євгеній Шелевій та інші.

Перед початком роботи приймальної комісії до вступників та їх батьків, рідних, духівників із вступним словом звернувся ректор академії професор, протоієрей Віктор Бедь. Отець ректор передав усім присутнім вітання й благословення Блаженнішого Митрополита Володимира та ознайомив абітурієнтів із правилами прийому на навчання. 

Процес вступних випробувань передбачає складання письмового іспиту з української мови (переказ на біблійну тему) та усні іспити: комплексний іспит з богослов'я (біблійна історія, церковна історія, літургіка та молитви напам'ять); спів (прослуховування) та читання церковнослов'янською мовою для абітурієнтів, що вступають на перший курс. Випускники ж духовних училищ, які вступають на 4-й курс бакалаврату,я та духовних семінарій, що вступають на 5-й курс магістратури академії, відповідно проходять комплексну співбесіду, а останні додатково складають перехідний тестовий іспит із філософії та богослов'я.

Прийом вступних іспитів планується проводитись у два потоки: з 7 по 12 серпня та з 20 по 25 серпня ц.р. (зважаючи на заяви абітурієнтів).

Одночасно слід зазначити, що з кожним наступним роком духовно-освітньої діяльності академії зростають кількісні та якісні показники серед бажаючих вступити на навчання до наймолодшого вищого духовного навчального й наукового закладу УПЦ. Значно розширилася географія абітурієнтів: на 1-й курс (бакалаврат) до академії подано документи від кліриків численних православних єпархій України, Росії, Білорусії та на 5-й курс (магістратура) випускниками Київської, Одеської, Харківської, Волинської, Полтавської (місіонерської) і Почаївської духовних семінарій. У числі абітурієнтів є й випускники духовних шкіл Руської Православної Церкви з Російської Федерації та представники православних єпархій Молдови, Угорщини, Словаччини, США. Серед абітурієнтів є значна кількість осіб, які закінчили середні школи та духовні навчальні заклади з високими показниками у навчанні.

Особливо важливим для абітурієнтів є й те, що, окрім вищої духовної освіти (бакалаврів богослов'я (теології) та магістрів богослов'я (теології)), всі випускники через зарахування до духовно-навчально-наукового комплексу «Ужгородська Українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія - Карпатський університет імені Августина Волошина» одночасно здобувають і вищу світську освіту (бакалаврів філософії та магістрів богослов'я, викладачів вищої школи) з отриманням відповідних дипломів церковного і державного зразків.

Наразі конкурс для зарахування на навчання до бакалаврату (1-й курс) складає 2,5, а до магістратури (5-й курс) академії - 2 особи на місце.

Зарахування абітурієнтів до складу студентів на 2009-2010 навчальний рік по академії буде проведено за результатами комплексних співбесід, вступних іспитів та вивчення особових справ наказом ректора УУБА в період з 27 по 29 серпня.

Прес-служба Ужгородської Української богословської академії