ДНІПРОПЕТРОВСЬК. Побачили світ нові видання «Начало» | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 143 відвідувачів

Теги
1020-річчя Хрещення Русі комуністи та Церква Предстоятелі Помісних Церков Приїзд Патріарха Кирила в Україну Президент Віктор Ющенко діаспора Церква і влада Церква і політика автокефалія Києво-Печерська Лавра церква і суспільство секти Церква і медицина Голодомор Священний Синод УПЦ забобони розкол в Україні вибори Ющенко Католицька Церква Доброчинність церква та політика постать у Церкві шляхи єднання педагогіка іконопис Митрополит Володимир (Сабодан) монастирі та храми України краєзнавство конфлікти Патріарх Алексій II милосердя Археологія та реставрація українська християнська культура молодь церковна журналістика Мазепа УГКЦ УПЦ КП Вселенський Патріархат


Рейтинг@Mail.ru


ДНІПРОПЕТРОВСЬК. Побачили світ нові видання «Начало»

  12 серпня 2009Темою восьмого номера щомісячної газети «Начало» став приїзд до України Святішого Патріарха Кирила, Предстоятеля Руської Православної Церкви.

«Він - наш! Ну хто б сумнівався...», - з таким вітанням звертається у своїй колонці до читачів головний редактор видання Юрій Кулібаба.

А «товстушка» «Начало» цього разу присвячена темі «Про Псалтир».

Як відомо, всі 150 псалмів спочатку були написані єврейською мовою. Потім їх переклали грецькою, а ще згодом - слов'янською. Оскільки кожна мова має свою природу, свої особливості, то при перекладах псалмів з однієї мови на іншу справжній зміст висловів піддався значні зміни й неточності у виразах.

Ось чому з найперших століть християнства стали з'являтися спроби пояснити Псалтир. Відомо, що цією справою займалися св. Іполит мученик (II століття), учений християнський письменник Оріген (III століття), а в IV столітті бачимо вже кілька знаменитих тлумачень на псалми: Василія Великого, Григорія Нисського, Іоанна Златоуста, св. Іларія, блаженних Ієроніма, Августина та інших.

На Русі тривалий час найбільш популярним серед простих християн і ченців було «Пояснення священної книги псалмів» протоієрея Григорія Разумовського. Цю книгу він створював протягом 18 років, з 1896 по 1914 рік. Сам Разумовський потім писав: «Єдиним бажанням моїм було самому повчитися й інших менших моїх братів та сестер повчити справжньому розумінню незрозумілого й подекуди незручного для сприйняття тексту слов'янського Псалтиря».

Одна з головних настанов тому, хто приступав до читання Псалтиря, була викладена в такий спосіб:

«Щоб читати або слухати читання псалмів з найкращим розумінням змісту їх, із усією користю для душі й відповідно до наміру першовинуватця їх - Духа Святого, ми повинні за можливістю: а) знати й розуміти інші Писання, особливо Історію Давида, про яку оповідається у двох перших і почасти в Третій книгах Царств й у Першій книзі Параліпоменон; б) зауважувати, які місця із псалмів й як застосовуються до Іісуса Христа і Його Церкви новозавітними письменниками, тобто апостолами і євангелістами; 3) чітко розуміти, що в духовному сенсі Псалтир пророчо зображує Спасителя, а сам Давид-псалмоспівець є чітким і багатобічним прообразом Іісуса Христа».

Усі тлумачення на псалми не тільки Григорія Разумовського, але й інших авторів, у т.ч. святих отців, складаються у значні томи, де роз'яснення кожного псалма, окремих його слів і висловів займає не один десяток сторінок. На жаль, можливості журналу обмежені, тому автори зупинилися на блаженному Феодориті, оскільки його тлумачення на біблійні псалми відрізняються стислістю і чіткістю.

Деякі церковні слова мають у російській мові подвійне написання: Псалтырь і Псалтирь, паремия і паримия, катехизис і катихизис, тому будь-який варіант вважається правильним.

У номері читайте матеріали: «Всім книгам мати», «Душа знемагає без Тебе», «Читання псалтиря за спочилим», «Дивний небіжчик», «Псалтир на всяку потребу», «Ніч у страшному будинку», «Я полюбив страждання», «Канон «для заохочення душі своєї зажуреної за покаянням», «Тлумачення (пояснення) псалмів Псалтиря блаженного Феодорита, єпископа Кирського», деякі псалми, що відбивають відчуття віруючого.

Передплатні індекси:

газета «Начало» - 21758

«Начало» (товстушка) - 90089

дитячий журнал «Богдан» - 01614

«Православний календар настінний і настільний» - 90256