УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 100 відвідувачів

Теги
комуністи та Церква Церква і медицина Ющенко церква та політика Католицька Церква Голодомор Церква і політика Митрополит Володимир (Сабодан) Президент Віктор Ющенко діаспора Мазепа молодь розкол в Україні Священний Синод УПЦ УГКЦ Церква і влада церковна журналістика церква і суспільство вибори Предстоятелі Помісних Церков Вселенський Патріархат Археологія та реставрація УПЦ КП Києво-Печерська Лавра постать у Церкві автокефалія Приїзд Патріарха Кирила в Україну шляхи єднання милосердя 1020-річчя Хрещення Русі педагогіка конфлікти Доброчинність краєзнавство українська християнська культура іконопис монастирі та храми України секти Патріарх Алексій II забобони


Рейтинг@Mail.ru


ДНІПРОПЕТРОВСЬК. Побачили світ нові видання «Начало»

  12 серпня 2009Темою восьмого номера щомісячної газети «Начало» став приїзд до України Святішого Патріарха Кирила, Предстоятеля Руської Православної Церкви.

«Він - наш! Ну хто б сумнівався...», - з таким вітанням звертається у своїй колонці до читачів головний редактор видання Юрій Кулібаба.

А «товстушка» «Начало» цього разу присвячена темі «Про Псалтир».

Як відомо, всі 150 псалмів спочатку були написані єврейською мовою. Потім їх переклали грецькою, а ще згодом - слов'янською. Оскільки кожна мова має свою природу, свої особливості, то при перекладах псалмів з однієї мови на іншу справжній зміст висловів піддався значні зміни й неточності у виразах.

Ось чому з найперших століть християнства стали з'являтися спроби пояснити Псалтир. Відомо, що цією справою займалися св. Іполит мученик (II століття), учений християнський письменник Оріген (III століття), а в IV столітті бачимо вже кілька знаменитих тлумачень на псалми: Василія Великого, Григорія Нисського, Іоанна Златоуста, св. Іларія, блаженних Ієроніма, Августина та інших.

На Русі тривалий час найбільш популярним серед простих християн і ченців було «Пояснення священної книги псалмів» протоієрея Григорія Разумовського. Цю книгу він створював протягом 18 років, з 1896 по 1914 рік. Сам Разумовський потім писав: «Єдиним бажанням моїм було самому повчитися й інших менших моїх братів та сестер повчити справжньому розумінню незрозумілого й подекуди незручного для сприйняття тексту слов'янського Псалтиря».

Одна з головних настанов тому, хто приступав до читання Псалтиря, була викладена в такий спосіб:

«Щоб читати або слухати читання псалмів з найкращим розумінням змісту їх, із усією користю для душі й відповідно до наміру першовинуватця їх - Духа Святого, ми повинні за можливістю: а) знати й розуміти інші Писання, особливо Історію Давида, про яку оповідається у двох перших і почасти в Третій книгах Царств й у Першій книзі Параліпоменон; б) зауважувати, які місця із псалмів й як застосовуються до Іісуса Христа і Його Церкви новозавітними письменниками, тобто апостолами і євангелістами; 3) чітко розуміти, що в духовному сенсі Псалтир пророчо зображує Спасителя, а сам Давид-псалмоспівець є чітким і багатобічним прообразом Іісуса Христа».

Усі тлумачення на псалми не тільки Григорія Разумовського, але й інших авторів, у т.ч. святих отців, складаються у значні томи, де роз'яснення кожного псалма, окремих його слів і висловів займає не один десяток сторінок. На жаль, можливості журналу обмежені, тому автори зупинилися на блаженному Феодориті, оскільки його тлумачення на біблійні псалми відрізняються стислістю і чіткістю.

Деякі церковні слова мають у російській мові подвійне написання: Псалтырь і Псалтирь, паремия і паримия, катехизис і катихизис, тому будь-який варіант вважається правильним.

У номері читайте матеріали: «Всім книгам мати», «Душа знемагає без Тебе», «Читання псалтиря за спочилим», «Дивний небіжчик», «Псалтир на всяку потребу», «Ніч у страшному будинку», «Я полюбив страждання», «Канон «для заохочення душі своєї зажуреної за покаянням», «Тлумачення (пояснення) псалмів Псалтиря блаженного Феодорита, єпископа Кирського», деякі псалми, що відбивають відчуття віруючого.

Передплатні індекси:

газета «Начало» - 21758

«Начало» (товстушка) - 90089

дитячий журнал «Богдан» - 01614

«Православний календар настінний і настільний» - 90256