УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 50 відвідувачів

Теги
Церква і влада Доброчинність українська християнська культура Митрополит Володимир (Сабодан) церква та політика постать у Церкві шляхи єднання 1020-річчя Хрещення Русі церква і суспільство УГКЦ Патріарх Алексій II вибори церковна журналістика краєзнавство комуністи та Церква забобони іконопис УПЦ КП секти Священний Синод УПЦ розкол в Україні Церква і політика Вселенський Патріархат Католицька Церква Приїзд Патріарха Кирила в Україну Києво-Печерська Лавра педагогіка автокефалія молодь Президент Віктор Ющенко Церква і медицина Голодомор Предстоятелі Помісних Церков діаспора милосердя Археологія та реставрація монастирі та храми України Мазепа конфлікти Ющенко


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Побачила світ нова книга про святителя Луку (Войно-Ясенецького), автором якої є відомий практикуючий хірург із Києва

  27 серпня 2009Повна назва нової книги про святителя Луку Кримського - «У кожного своя Голгофа: нарис про три заслання. Хресний шлях професора-хірурга В.Ф. Войно-Ясенецького (архієпископа Луки) серед влади, органів, розкольників та... колег-іуд».

Як зізнався автор - доктор медичних наук, професор Олег Бобров, до написання цієї книги він ішов цілих 10 років, і тільки зараз нарис про відомого святителя-хірурга побачив світ.

Олег Бобров є автором більш як 430 наукових праць, у тому числі 11 монографій, 5 навчальних посібників, 7 методичних рекомендацій, 27 патентів на способи діагностики та лікування. Є відомими та мають великий успіх його монографії «Нариси хірургії перитоніту» (2000), «Гострий післяопераційний панкреатит» (2000), «Рак підшлункової залози та періампулярної зони» (2001), «Релапаротомія» (2001), «Принципи лікування хірургічних хворих на фоні хронічних обструктивних захворювань легенів» (2002), «Медицина (вдачі, долі, безправ'я)» (2003), «Лікування больового синдрому в онкології» (2004), «Нехірургічні думки» (2006) та інших.

Особливість нової книги професора Боброва полягає в емоційності викладу та категоричності, з якою автор дає оцінки подіям і людям того часу, коли свій хресний шлях проходив відомий у церковних колах і незаслужено нині забутий, за словами О. Боброва, у медичному співтоваристві Валентин Феліксович Войно-Ясенецький (архієпископ Лука).

«Свого місця в архангельській субординації засланий професор (архієпископ Лука), на думку чиновників, не зрозумів, - пише автор. - Він найнахабнішим чином переступив через головного лікаря амбулаторії, райздоров, міськздоров і ще десяток міських і крайових чиновників. Якийсь позбавленець пішов, оминаючи їх, до самого товариша Прядченка! Чинуші образилися не на жарт. Зганьблення баламута розпочалося. Масла у вогонь, як завжди, підливали заздрісники, колеги-лікарі, в яких із появою о. Луки поменшало хворих...»

Свій нарис Олег Бобров адресує широкому колу читачів. Про те, чим буде цікава книга людям, знайомим із біографією святителя Луки, його працями та спогадами; про ключове значення продовження відомої фрази архієпископа-хірурга «Я полюбив страждання», а також про те, звідки буде черпати біографічні відомості у своїй подальшій роботі над життєписом Кримського сповідника - Олег Євгенович Бобров розповів «Православію в Україні».

Читайте детальніше >>>

   
Профессор Олег Бобров

Профессор Олег Бобров