УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
Опитування



Наш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.ua



Зараз на сайті 215 відвідувачів

Теги
шляхи єднання Церква і медицина Києво-Печерська Лавра Церква і влада розкол в Україні Митрополит Володимир (Сабодан) церква та політика Церква і політика секти Вселенський Патріархат забобони українська християнська культура Ющенко комуністи та Церква Доброчинність монастирі та храми України УПЦ КП Президент Віктор Ющенко педагогіка вибори Приїзд Патріарха Кирила в Україну конфлікти Предстоятелі Помісних Церков Голодомор Археологія та реставрація УГКЦ діаспора постать у Церкві молодь Католицька Церква краєзнавство Патріарх Алексій II іконопис милосердя автокефалія 1020-річчя Хрещення Русі Священний Синод УПЦ церковна журналістика Мазепа церква і суспільство






Рейтинг@Mail.ru






ДНІПРОПЕТРОВСЬК. У день солідарності журналістів в обласному центрі обговорювали проблеми розвитку і якості дитячого та молодіжного телебачення

  10 вересня 2009



На сьогоднішній день якість сучасного телебачення у вихованні особистості оцінюють як негативну. А тим часом, доведено пряму залежність між споживанням недоброякісного продукту й погіршенням морального здоров'я телеаудиторії. На хворобливі питання громадськості «хто винуватий?» та «що робити?» експерти з дитячого телебачення намагалися відповісти на прес-конференції «Розвиток дитячого та молодіжного телебачення на Дніпропетровщині», що відбулася 8 вересня з ініціативи обласної організації союзу журналістів України та студії «Чистий екран» у дніпропетровському прес-клубі реформ.

Зустріч була присвячена святкуванню Міжнародного дня солідарності журналістів. Це свято відзначається за рішенням IV конгресу Міжнародної організації журналістів, що відбувся у травні 1958 року в Бухаресті на згадку про чеського журналіста Юліуса Фучика, страченого гітлерівцями 8 вересня 1943 року.

Участь у форумі взяли професійні телевізійники, діячі культури, педагоги, соціологи та представники регіональних ЗМІ. З благословення митрополита Дніпропетровського та Павлоградського Іринея участь в обговоренні брав і представник Дніпропетровської єпархії - керівник Центру православної культури «Лествиця», режисер дитячої програми «В гостях у Дуняши», заслужений працівник культури України протоієрей Ігор Собко. За словами організаторів зустрічі, метою прес-конференції є визначення місця телебачення в системі виховання підростаючого покоління, консолідація зусиль батьків, педагогів і творчих працівників дніпропетровських телекомпаній для протистояння негативному впливу теле- і відеопродукції на формування особистості дітей і молоді.

У ході прес-конференції йшлося про розвиток дитячого та молодіжного телебачення на Дніпропетровщині, про виховну складову в телепрограмах для дітей і юнацтва, про загальний вплив теле-, відеопродукції на свідомість підростаючого покоління, а також про необхідність виховання медіа-грамотності серед підлітків і молоді. Учасники форуму визнали, що в період незалежності дитяче телебачення в Україні не мало систематичного підходу та не підтримувалося відповідним чином на законодавчому рівні, на відміну від часів Радянського Союзу, коли дитячі передачі були якісними, і на їхню трансляцію виділялася велика кількість ефірного часу.

Ще одна проблема - телевізійний продукт, який нині позиціонується як дитячий, дуже часто не відповідає елементарним педагогічним вимогам, а подекуди просто шкодить вихованню морально здорового підростаючого покоління. Це підкреслив у своєму виступі керівник «Лествиці» протоієрей Ігор Собко. «Такі програми поганої змістовної якості необхідно забороняти, адже вони завдають шкоди, руйнуючи дитячу психіку й заражаючи дитину сучасної розв'язаністю та вседозволеністю. Згодом доведеться багато трудитися і батькам, і педагогам для того, щоб відновити те добре і світле моральне начало, що закладено в дитині з народження», - сказав він.

Відповідаючи на запитання про те, чому ж існує проблема з якісними дитячими програмами, священнослужитель сказав: «На перший погляд дитячі програми робити дуже легко й просто, але багато хто забуває про те, що головне в таких передачах - це концепція, яка повинна бути освітньою, виховною та просвітницькою. Великою є відповідальність людей, які створюють дитячі програми, і робити їх повинні професіонали, в яких не просто є журналістська освіта, а які є духовно багатими й морально чистими особистостями. Тільки з таким внутрішнім світлим станом сценарист дитячих програм видасть телепродукт із педагогічним та психологічним підґрунтям».

До відома:

«В гостях у Дуняши» - це цикл пізнавальних дитячих програм, створених на основі глибоких православних традицій слов'янських народів, з любов'ю до дітей, Бога, Батьківщини, художнього слова. З благословення митрополита Іринея вона вже шість років щодня виходить в ефірі міського «34» телеканалу, а дещо пізніше - і на російському супутниковому телеканалі «Спас». Варто зазначити, що за участь своїх дітей у зйомках передач батьки не платять грошей, і їхні малята навчаються азам телебачення цілком безкоштовно. Головна вимога до дітлахів - вони повинні відповідати своїм внутрішнім та зовнішнім якостям. Програма не фінансується ні державними, ні церковними структурами, а створюється за рахунок православних доброчинців, які розуміють важливість і необхідність виховання підростаючого покоління на засадах християнської віри та моралі.

Диякон Георгій Скубак