КИЇВ-МОСКВА-КИЇВ. Зі столиці Російської Федерації повернулася численна делегація, що представляла Україну на виставці «Православна Русь ― до Дня народної єдності» | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
Опитування



Наш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.ua



Зараз на сайті 181 відвідувачів

Теги
Мазепа комуністи та Церква Приїзд Патріарха Кирила в Україну українська християнська культура іконопис Доброчинність Митрополит Володимир (Сабодан) Голодомор діаспора церква та політика забобони монастирі та храми України конфлікти Патріарх Алексій II Вселенський Патріархат Церква і медицина 1020-річчя Хрещення Русі краєзнавство Церква і політика шляхи єднання Предстоятелі Помісних Церков автокефалія Археологія та реставрація Церква і влада постать у Церкві Президент Віктор Ющенко УГКЦ УПЦ КП Києво-Печерська Лавра розкол в Україні Священний Синод УПЦ Католицька Церква милосердя церковна журналістика педагогіка Ющенко секти вибори церква і суспільство молодь






Рейтинг@Mail.ru






КИЇВ-МОСКВА-КИЇВ. Зі столиці Російської Федерації повернулася численна делегація, що представляла Україну на виставці «Православна Русь ― до Дня народної єдності»

  10 листопада 2009



Із величезним успіхом відбулася в Москві у Центральному виставковому залі «Манеж» VIII Церковно-громадська виставка-форум «Православна Русь - до Дня народної єдності», присвячена 450-річчю принесення чудотворної Почаївської ікони Божої Матері на Русь. У ці дні на форумі знаходилася одна з головних православних святинь - чудотворна Почаївська ікона Божої Матері. 4 листопада образ доставили з України, поки він перебуває в Москві, перед ним щодня відбуваються молебні.

Делегація Української Православної Церкви за основу своєї експозиції взяла банер, що зображує Свято-Успенську Почаївська Лавру, а також Почаївський чудотворний образ Пресвятої Богородиці. Оскільки одне з головних завдань Української Православної Церкви сьогодні - це будівництво в Києві кафедрального собору Воскресіння Христового, то нашу експозицію також прикрашав банер із зображенням майбутнього кафедрального собору.

- На виставці-форумі ми дуже виділялися своєю експозицією, оскільки розташовувалися в центрі «Манежу» і займали велику площу, - розповіла після візиту до Москви член делегації УПЦ Олена Миколаївна Рєзнікова, директор Духовно-просвітницького центру комплексу будівництва кафедрального собору Воскресіння Христового. - Ми самі не очікували, що так вийде: усі банери були на блакитному тлі - жовті арки, а всередині них - блакитне небо. Вся експозиція виявилася виконаною в «державному» кольорі, хоча Церква в нас відділена від держави. Словом, українська експозиція виглядала дуже ефектно.

Поруч із проектом нашого кафедрального собору розташовувалися стенди Києво-Печерської Лаври і ювелірний шедевр «Лавра небесна» киян Ірини Карпової та Ігоря Лобортаса. Тут було особливо багато представників ювелірних будинків Росії. Поруч зі стендами Почаївської Лаври та проектом будівництва кафедрального собору стояли й поповнювалися дві карнавки для пожертвувань, виготовлені прес-службою Донецької єпархії. Весь виторг від продажу іконок, як і всі кошти, зібрані на виставці в «Манежі», підуть на будівництво Воскресенського кафедрального собору в Києві.

Значну увагу на форумі, що відбувається у Рік молоді, було приділено молодіжній проблематиці. Зокрема, 6 листопада відбулася конференція «Православні молодіжні організації та проекти», організована Синодальним відділом у справах молоді і Радою православних молодіжних організацій при єпархіальній Комісії у справах молоді Москви. У цей день зі своїми напрацюваннями учасників форуму ознайомили молоді «іонинці» - члени братства преподобного Іони, організованого при київському Свято-Троїцькому Іонинському монастирі.

Олена Миколаївна Рєзнікова підкреслила, що юнаки та дівчата київського Іонинського братства представили свої молодіжні роботи чудово. Вийшло так, що починалася українська експозиція в Москві Почаївською Лаврою, закінчувалася - Києво-Печерською, а посередині експозиції розташовувався модуль, присвячений головним темам виставки - «Церква та молодь», «Молодь і соціальне служіння Церкви».

- Наші юні парафіяни - члени братства святого Іони, які приїхали в Москву з настоятелем Свято-Троїцького Іонинського монастиря архімандритом Іоною (Черепановим), розмістили на форумі ще одну карнавку для пожертвувань - на допомогу київським онкохворим дітям, - говорить Олена Миколаївна Рєзнікова. - Поруч розташовувалася виставка-продаж робіт, виготовлених онкохворими дітками. Учасники форуму купували вироби, листівки, розуміючи, що так вони жертвують на користь онкохворих дітей у Києві якісь кошти, залишаючи творчі роботи собі на пам'ять. Москвичів також зацікавив новий журнал київського Іонинського братства - «Фамилия», виставлений на стендах експозиції в «Манежі».

У день закриття виставки чудотворну ікону перенесли до Богоявленського кафедрального собору в Єлохово, де вона перебуватиме до 15 листопада.

Тамара Рябкова, sobor.in.ua

 

 

Автор: Тамара Рябкова