УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 118 відвідувачів

Теги
Церква і медицина краєзнавство Мазепа вибори шляхи єднання Києво-Печерська Лавра Доброчинність постать у Церкві педагогіка Ющенко Патріарх Алексій II церква та політика автокефалія діаспора Предстоятелі Помісних Церков українська християнська культура Вселенський Патріархат 1020-річчя Хрещення Русі розкол в Україні милосердя забобони монастирі та храми України Священний Синод УПЦ УГКЦ УПЦ КП конфлікти Церква і політика Приїзд Патріарха Кирила в Україну Археологія та реставрація іконопис Митрополит Володимир (Сабодан) молодь Церква і влада комуністи та Церква Католицька Церква церковна журналістика секти Президент Віктор Ющенко церква і суспільство Голодомор


Рейтинг@Mail.ru


МОСКВА — УЖГОРОД. Ректор УУБА відвідав Московську Патріархію

  26 листопада 2009З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира з 5 по 14 листопада ректор Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія, професор, протоієрей Віктор Бедь відвідав з робочим візитом Московську Патріархію.

5 листопада на запрошення Святійшого Патріарха Московського Кирила, голови Наглядової Ради з видання Православної енциклопедії РПЦ професор, протоієрей Віктор Бедь прийняв участь в презентації 20-го та 21-го алфавітних томів «Православної енциклопедії», що урочисто відбулась під головуванням Святійшого Патріарха в Храмі Христа Спасителя м. Москви.

Під час проведення презентації, ректор академії, професор, протоієрей Віктор Бедь, після короткої бесіди із Святійшим Патріархом Кирилом, отримав від Його Святійшества Патріарше благословіння на подальшу діяльність Ужгородської української богословської академії в ім'я Православної Матері Церкви, розвитку богословської освіти і науки.

В рамках робочого візиту, в подальшому отець-ректор зустрівся із Високопреосвященнійшим Іларіоном (Алфеєв), - головою відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату, ректором загальноцерковної аспірантури і докторантури імені святих Кирила і Мефодія.

В ході зустрічі було обговорено питання щодо напрямків і форм розвитку богословської освіти і науки, та питання щодо співпраці між Ужгородською Українською Богословською Академією і загальноцерковною аспірантурою і докторантурою імені святих Кирила і Мефодія, очолюваної Високопреосвященнійшим Владикою Іларіоном.

Під час перебування в Москві відбулась зустріч та предметна розмова щодо розвитку богословської освіти і науки між професором, протоієреєм Віктором Бедь та професором Московської духовної академії, протоієреєм Владіславом Ципіним. За результатами обговорень професор, протоієрей Владіслав Ципін прийняв запрошення відвідати в першій половині 2010 року Ужгородську українську богословську академію та виступити з оглядовою лекцією з канонічного права перед її студентами.

Не менш живою та вагомою була зустріч отця-ректора із завідувачем кафедрою державно-конфесійних відносин Російської академії державної служби при Президенті Російської Федерації, доктором історичних наук, професором Ольгою Васильєвою. В ході ділової розмови сторони домовились про встановлення довготривалого співпраці на ниві освітнього та наукового дослідження питань розвитку державно-канонічних відносин в Росії і на Україні між двома ВУЗами.

Особливо змістовною та тривалою була зустріч професора, протоієрея Віктора Бедь із керівником Церковно-наукового Центру «Православна енциклопедія» Руської Православної Церкви Сергієм Кравцем, ведучим редактором даного Центру Оленою Кравець та науковим співробітником центру ігуменом Митрофаном (Шкуріним). Обмінявшись думками щодо актуальних питань розвитку богословської освіти і науки, історії Православ'я в Україні та Росії, сторони домовились про подальшу спільну науково-дослідну діяльність.

Професор, протоієрей Віктор Бедь також провів зустрічі з ректором Стрітенської духовної семінарії, настоятелем Стрітенського чоловічого монастиря архімандритом Тихоном, та ознайомився з організацією навчального, наукового та виховного процесу в даній духовній школі. Також ректор УУБА мав зустріч із віце-президентом Російської академії природничих наук академіком, професором, протоієреєм Юрієм Шевченко.

13 листопада ректор УУБА прийняв участь в засіданні Всецерковної наради ректорів духовних навчальних закладів, що проходила під головуванням Святійшого Патріарха Московського Кирила та проходила в Храмі Христа Спасителя м. Москви. Під час наради було обговорено та схвалено подальші шляхи реформування духовних шкіл Руської Православної Церкви. Так, зокрема, за визначенням Святійшого Патріарха Кирила передбачається реформування навчально-наукового процесу духовних шкіл у відповідності до вимог міжнародних стандартів Болонського процесу, що передбачає: підготовку духовно-богословських кадрів за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалаврів богослов'я (4 роки навчання) та магістрів богослов'я (2 роки навчання на базі бакалавратської освіти). Відтак, магістри богослов'я матимуть право проводити підготовку наукових дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора богослов'я або доктора філософії у галузі науки.

Відрадно відзначити, що на сьогодні єдиним вищим духовним навчальним закладом в системі РПЦ, що проводить свою навчально-наукову діяльність (впродовж семи років) з дотриманням вище зазначених міжнародних стандартів, наразі є Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія.

Саме Ужгородська українська богословська академія ще в січні 2002 року отримала Благословіння Блженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви на розвиток богословської освіти і науки за європейськими стандартами з дотриманням міжнародних норм Болонського процесу в освітньо-науковому просторі.

Тож Благословіння Блаженнійшого Митрополита Володимира було далекоглядним і започаткувало подальший шлях розвитку богословської освіти і науки на майбутнє не тільки для Української Православної Церкви, а і всієї повноти Руської Православної Церкви, що знайшло своє закріплення 13 листопада 2009 року на всецерковній нараді ректорів духовних шкіл під головуванням Святійшого Патріарха Московського Кирила.

 

 

Прес-служба Ужгородської української богословської

академії імені святих Кирила і Мефодія