ВІННИЦЯ. «Буде полкова каплиця, а згодом і капелани»
02 December 2009
1 грудня у Збройних силах України розпочався новий навчальний рік. Цього дня на території вінницького аеропорту «Гавришівка» п'ять священиків Вінницької і Могилів-Подільскої єпархії Української Православної Церкви освятили місце під будівництво майбутньої військової каплиці і встановили поклонний хрест. Це буде перша суто військова релігійна споруда у Вінниці. Дубовий лакований хрест військовій частині А1231 подарував правлячий архієрей єпархії архієпископ Симеон.
- Ініціатива створення каплички виходить від нас, - розповідає заступник командира бригади військового аеродрому «Гавришівка» Леонід Попов. - Запланувавши створити молельню ми мали на меті наближення наших військовослужбовців - солдатів, прапорщиків, офіцерів - до духовних основ.
- Оскільки це не храм, а саме каплиця - молитовний будиночок без вівтаря - то вознести свою молитву до Всевишнього тут зможуть всі бажаючі, - приєднується до розмови священик Віктор Парандюк, який освячував хрест. В недавньому минулому він заступник командира окремої ескадрильї аеродрому «Гавришівка», майор запасу, колишній бойовий льотчик, має 700 годин нальотів. У Вінницькій і Могилів-Подільській єпархії він нещодавно очолив Відділ взаємодії зі Збройними Силами і буде нести духовну опіку над військовослужбовцями частини, де раніше служив.
- У Вінниці поклонний хрест також стоїть на території штабу Повітряних сил, - продовжує отець Віктор. - Кунг із військового автомобіля, який виконує роль тимчасової каплиці поставили у себе і командування вінницького автомобільного батальйону, що по вулиці Чехова, - розповідає священик Сергій Ковтун.
- Повноцінної каплички чи церкви військові Вінниччини не мають. Наприклад, на Західній Україні традиція ставити каплички і хрести на військових територіях більш поширена, - ділиться враженнями офіцер регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Юрій Ігнат.
- 19-20 листопада у Києво-Печерській Лаврі пройшла зустріч священоначалія УПЦ, керівництва Збройних Сил України і силових структур, - додає отець Сергій Ковтун. - Вирішили створити в кожній військовій частині і підрозділах силових органів каплиці.
Також говорили про запровадження інституту полкового священства - капеланів. До сьогодні священики здійснювали духовну опіку військових лише на добровільній основі. Тепер їх служіння має стати складовою армії, як це є у збройних силах країн світу. Вирішили, що майбутні капелани пройдуть навчання на базі одного зі столичних військових вузів, аби краще розуміти специфіку нової сфери діяльності.