СУМИ. Єпископ Євлогій звернувся до голови обласної державної адміністрації Лаврика М.І. з приводу спроб захоплення храму в Охтирці представниками УПЦ КП | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 70 відвідувачів

Теги
Археологія та реставрація шляхи єднання постать у Церкві церква і суспільство УГКЦ Приїзд Патріарха Кирила в Україну секти Мазепа Церква і медицина краєзнавство Церква і влада церква та політика Голодомор конфлікти комуністи та Церква церковна журналістика Києво-Печерська Лавра Ющенко забобони діаспора монастирі та храми України автокефалія українська християнська культура УПЦ КП Доброчинність іконопис вибори Церква і політика педагогіка Предстоятелі Помісних Церков Католицька Церква Митрополит Володимир (Сабодан) милосердя Священний Синод УПЦ Президент Віктор Ющенко Патріарх Алексій II молодь Вселенський Патріархат розкол в Україні 1020-річчя Хрещення Русі


Рейтинг@Mail.ru


СУМИ. Єпископ Євлогій звернувся до голови обласної державної адміністрації Лаврика М.І. з приводу спроб захоплення храму в Охтирці представниками УПЦ КП

  04 December 2009Єпископ Євлогій звернувся до голови обласної державної адміністрації Лаврика М.І. з приводу спроб захоплення храму в Охтирці представниками УПЦ КП. Відповідного листа було надіслано на адресу голови обласної державної адміністрації.

Відповідні копії листа було надіслано: Голові Сумської обласної ради Токарю В.М.; Прокурору Сумської області Горбаню О.П.; Начальнику Головного Управління МВС України в Сумській області Москальчуку О.О.; Начальнику Управління СБУ в Сумській області Ващенку О.М.

«Голові Сумської обласної державної адміністрації

Лаврику М.І.

Шановний Миколо Івановичу!

Останнім часом ситуація щодо нових спроб зазіхання на законні права та інтереси православних віруючих Сумщини викликають наше занепокоєння. Так, 3 грудня 2009 року на моє ім'я надійшли телеграми від благочинного Охтирського церковного окургу прот. Євгена Сопіги, який повідомив мене про те, що представники конфесії, яка зареєстрована як УПЦ КП, вчиняють спробу захопити Архангело-Михайлівський храм м. Охтирки. Напередодні подібна інформація надходила від віруючих та духовенства Охтирки. Люди сприймають таке нехтування їхніх законних інтересів як чергову спробу дестабілізувати суспільний спокій в регіоні, використовуючи релігійний фактор.

Інші факти стосуються подій у Краснопільському районі. Так, 25-26 листопада 2009 року в с. Велика Рибиця Краснопільського району представники тієї ж самої конфесії УПЦ КП збирали підписи серед жителів на підтримку переходу Успенської парафії Сумської єпархії УПЦ цього села до УПЦ КП. Також відбулася спроба схилити старосту до передачі молитовного будинку прихильникам УПЦ КП.

30 грудня 2009 року в с. Миропілля Краснопільського району представник УПЦ КП, прибувши до населеного пункту, зробив спробу агітації місцевих жителів щодо переходу до їхньої конфесії.

Наведені факти були викладені у відповідних рапортах на моє ім'я. У всіх зазначених випадках церковні рейдери УПЦ КП не знайшли підтримки. Православні жителі зазначених населених пунктів висловили своє небажання змінювати свою конфесійну приналежність. Вони вважають, що таке нехтування їхнім правом вирішувати їхню релігійну приналежність є грубим порушенням конституційного права на свободу віросповідання з боку представників УПЦ КП. Православні віруючі також звертаються до мене як до Керуючого Сумською єпархією УПЦ із проханням захистити їх від незаконних дій прихильників УПЦ КП, зупинити злочинні захвати церковного майна парафій нашої єпархії.

Шановний Миколо Івановичу! Під час нашої останньої зустрічі Ви запевнили мене, що на Сумщині більше не буде захватів храмів, що Ви докладете зусиль для створення атмосфери суспільного спокою у міжконфесійних стосунках. Нажаль, наведені факти не дають підстав для оптимістичних висновків. У зв'язку із цим знову звертаюсь до Вас як до представника державної влади із проханням захистити законні конституційні права та інтереси православних громад Сумської єпархії УПЦ та припинити спроби захватів православних храмів з боку прихильників УПЦ КП. Вважаю, що Ви маєте достатньо владних повноважень для налагодження суспільного миру в області. Сумщина повинна перестати бути регіоном церковного рейдерства та систематичного порушення конституційних прав і свобод православних громадян. При цьому, виконуючи свої посадові обов'язки як Керуючого Сумською єпархією, залишаю за собою право звертатися до владних інстанцій та широкої громадськості про допомогу у позитивному вирішенні питання захисту прав і свобод православних віруючих Сумської єпархії.

З глибокою повагою Євлогій, єпископ Сумський і Охтирський»

 

Детальніше читайте на офіційному сайті Сумської єпархії