УКРАЇНА-РОСІЯ-НІМЕЧЧИНА. Архієпископ Филип узяв участь в VI сесії богословської співбесіди між представниками Руської Православної Церкви та Німецької єпископської конференції | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 610 відвідувачів

Теги
конфлікти Ющенко комуністи та Церква постать у Церкві Католицька Церква Археологія та реставрація Голодомор українська християнська культура забобони милосердя Церква і політика Доброчинність церква і суспільство УПЦ КП церковна журналістика Священний Синод УПЦ молодь іконопис краєзнавство Предстоятелі Помісних Церков 1020-річчя Хрещення Русі секти Мазепа Вселенський Патріархат шляхи єднання Приїзд Патріарха Кирила в Україну Митрополит Володимир (Сабодан) Києво-Печерська Лавра Церква і влада педагогіка церква та політика Церква і медицина УГКЦ автокефалія розкол в Україні вибори діаспора Патріарх Алексій II Президент Віктор Ющенко монастирі та храми України


Рейтинг@Mail.ru


УКРАЇНА-РОСІЯ-НІМЕЧЧИНА. Архієпископ Филип узяв участь в VI сесії богословської співбесіди між представниками Руської Православної Церкви та Німецької єпископської конференції

  16 December 20097-10 грудня у Німеччині відбулася VI сесія богословських співбесід між представниками Німецької єпископської конференції та Руської Православної Церкви. На запрошення керівника німецької делегації - голови Екуменічної комісії Німецької єпископської конференції єпископа Регенсбурзького Герхарда-Людвіга Мюллера зустріч відбувалася в бенедиктинському монастирі Вельтенбург на Дунаї. Перед початком співбесід абат монастиря, член Ордена святого Бенедикта Томас М. Фрайгарт привітав гостей цього найстарішого баварського бенедиктинського абатства та познайомив із історією монастиря, що сягає VII сторіччя . Керівник делегації Московського Патріархату архієпископ Берлінський і Німецький Феофан подякував представникам Римо-Католицької Церкви в Німеччині за запрошення на співбесіди та підкреслив важливість цього діалогу для розвитку православно-католицьких відносин.


Співбесіди в монастирі Вельтенбург стали продовженням ряду богословських зустрічей, розпочатих у середині 1980-х років з ініціативи Московського Патріархату. Перші п'ять зустрічей (Москва, 1986 р.; Мюнхен, 1988 р.; Альтеттінг ,1992 р.; Санк-Оттилієн, 1996 р., Мінськ, 1998 р.) були присвячені розумінню Таїнств і Церкви, обміну досвідом соціального служіння, а також свідченню про миротворчу місію Церкви в розділеному світі. Про це нагадав у своїй вступній доповіді д-р Йоханнес Ельдеманн, директор Інституту імені Йоганна-Адама Меллера з м. Падерборн, Німеччина, що підготував нинішні співбесіди за дорученням Німецької єпископської конференції.

VI богословські співбесіди в монастирі Вельтенбург були присвячені темі «Християнський образ людини в контексті європейського розвитку» та обговоренню питань, що стосуються насамперед антропології та етики. З католицького боку з доповідями виступили єпископ д-р Герхард-Людвіг Мюллер (м. Регенсбург), єпископ д-р Герхард Файге (м. Магдебург), проф. д-р Альберт Петер Ретманн (м. Франкфурт-на-Майні) і д-р Стефан Мейер-Аален (м. Вюрцбург). Окрім того, до католицької делегації входили вікарний єпископ д-р Ніколаус Швердтфегер (м. Хільдесхайм), проф. д-р Йозеф Фрайтаг (м. Ерфурт), апостольський протонотарій д-р Альберт Раух (м. Регенсбург) і д-р Йоханнес Ельдеманн (м. Падерборн).

До складу делегації Руської Православної Церкви, очолюваної архієпископом Берлінським і Німецьким Феофаном, входили архієпископ Полтавський і Миргородський Филип, єпископ Бобруйський та Биховський Серафим, секретар із міжхристиянських відносин Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату протоієрей Ігор Вижанов, проректор Загальцерковної аспірантури протоієрей Володимир Шмалій, співробітник ВЗЦЗ МП священик Олександр Васютін, доцент Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету С.О. Чурсанов і співробітник ВЗЦЗ МП д-р А.В. Дикарьов. Із православного боку з доповідями виступили єпископ Бобруйський та Биховський Серафим, протоієрей В. Шмалій, священик О. Васютін і С.О. Чурсанов.

У доповідях та у подальших дискусіях виявилася принципова згода між католиками та православними щодо питання антропології. Як Православна, так і Католицька Церква підкреслюють достоїнство людини, що ґрунтується на богоподібності.

Спільним важливим поняттям антропологічних роздумів про людину в православному та католицькому богослов'ї є поняття особистості. Виходячи з розуміння Триєдиного Бога, в Якому три Іпостасі перебувають у взаємному спілкуванні, православна та католицька антропологія підкреслюють, що людська особистість реалізує себе у спілкуванні. Міжособистісне спілкування є суттєвою частиною буття людини, через що індивідуалістичні тенденції сучасної культури глибоко суперечать людській природі.

Із достоїнством людини як образу Божого тісно пов'язана дарована Богом воля, яка, між тим, не повинна привести до егоцентризму й до довільної інтерпретації питань етики та моралі. Навпаки, волі, яка ґрунтується на достоїнстві, відповідає обов'язок людини піклуватися про благо своїх ближніх, наділених Богом тим самим достоїнством. Таким чином, воля людини, із християнської точки зору, є не тільки волею від «гріха, прокляття та смерті» (Рим. 5, 12), але також волею для любові до Бога та ближнього.

Під час дискусії про роль Церкви в плюралістичному суспільстві учасники співбесіди висловили спільне розуміння розходження компетенції Церкви та держави, підкресливши разом із тим необхідність співробітництва між Церквою та державою в ім'я загального добра, а також обов'язок Церкви свідчити суспільству про істину християнської віри. Церква повинна піклуватися про слабких, безправних і піднімати свій голос на їхній захист.

Учасники співбесіди висловили свою переконаність у тому, що окремі розходження в етичних судженнях, які очевидно є у православної та католицької сторін, ґрунтуються не на богословських розбіжностях, а на різних культурно-історичних контекстах минулого та сучасності, в яких православні в Росії та інших країнах пастирської відповідальності Московського Патріархату та католики в Німеччині свідчили й продовжують свідчити про свої християнські переконання.

Учасники співбесіди були присутні на католицькому єпископському богослужінні на честь свята Непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії, що Римо-Католицька Церква відзначає 8 грудня, і молитовних годинах братії бенедиктинського монастиря. Членами православної делегації був відслужений молебень на честь ікони Божої Матері «Знамення», святкування якої відбувається 10 грудня. Все це створило молитовну атмосферу, необхідну для плідного проведення богословської співбесіди.

Також відбулася спільна поїздка учасників зустрічі до Регенсбурга, що дозволило членам православної делегації познайомитися з кафедральним собором місцевої католицької єпархії та із різними церковними установами, а також відвідати концерт хору хлопчиків при соборі святого Петра в Регенсбурзі, відомого під назвою «Регенсбурзьких горобчиків».

На завершення зустрічі учасники підтримали ідею більш інтенсивних контактів і регулярного проведення богословських співбесід між Руською Православною Церквою та Католицькою Церквою в Німеччині. Згідно із домовленістю між Німецькою єпископською конференцією та Московським Патріархатом, досягнутою на початку серії співбесід, про дворічну періодичність проведення зустрічей наступна сесія діалогу повинна відбутися в 2011 році в Росії.

Служба комунікації ВЗЦЗ/Патріархія.ru