УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
Опитування



Наш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.ua



Зараз на сайті 144 відвідувачів

Теги
милосердя вибори Патріарх Алексій II конфлікти УПЦ КП Предстоятелі Помісних Церков Мазепа Археологія та реставрація автокефалія Церква і політика Приїзд Патріарха Кирила в Україну діаспора Митрополит Володимир (Сабодан) церковна журналістика Голодомор УГКЦ шляхи єднання церква та політика церква і суспільство секти педагогіка забобони Києво-Печерська Лавра 1020-річчя Хрещення Русі Вселенський Патріархат іконопис Церква і медицина Президент Віктор Ющенко Католицька Церква комуністи та Церква постать у Церкві Священний Синод УПЦ молодь Доброчинність розкол в Україні Ющенко Церква і влада краєзнавство монастирі та храми України українська християнська культура






Рейтинг@Mail.ru






ДОНЕЦЬК. Священнослужителі схвально відгукнулися про новий закон, прийнятий Верховною Радою України, який обмежує вживання пива і куріння в громадських містах

  22 січня 2010



21 січня Верховна Рада України прийняла закон, відповідно до якого вживання слабоалкогольних напоїв і пива забороняється там само, де заборонено вживання алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Керівник Донбаського православного товариства «Отверезіння» протоієрей Віталій Бакун прокоментував цю подію.

21 січня Верховна Рада України ухвалила законопроект «Про внесення змін до закону України «Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів (в частині обмеження вживання і продажу слабоалкогольних напоїв)», згідно з яким вживання слабоалкогольних напоїв і пива заборонено там само, де заборонено вживання алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Зокрема, вживання слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів забороняється в установах охорони здоров’я і учбових закладах, громадському транспорті, установах культури, в закритих спортивних приміщеннях і місцях проведення масових заходів, ліфтах і таксофонах, на дитячих майданчиках, приміщеннях органів державної влади і місцевого управління, інших держустановах.

На продаж слабоалкогольних напоїв і пива вводяться ті самі обмеження, що поширюються на алкоголь і тютюнові вироби.

Так, забороняється продаж особам і особам, які не досягли 18 років, у дошкільних, учбових закладах і на їх території, в установах охорон здоров’я, у приміщеннях спеціалізованих торгових організацій, які торгують товарами дитячого асортименту і спорттоварами, у місцях проведення змагань та інших масових заходів, в інших місцях, визначених органами місцевого управління, з торгових автоматів, полиць самообслуговування та з рук.

Коментуючи цю новину, клірик Донецької єпархії, голова Донбаського товариства «Отверезіння», протоієрей Віталій Бакун наголосив: «Сьогодні сталася історична подія в новітній історії України, коли народ в особі своїх представників-депутатів нарешті побачив ту велику біду, яка знищує наше суспільство через алкоголь. Прийняттям закону про обмеження продажу і вживання пива держава розпізнала такі в пиві пари алкоголю, якими прирівняла його до алкогольного напою. Той факт, що Україна стоїть на першому місці у світі по алкоголізму серед підлітків говорить про те, що пиво в цій справі зіграло ведучу роль».

Також отець Віталій відмітив, що Церков дуже стурбована проблемою алкоголізму в країнах СНД: «За пропозицією Святішого Патріарха Московського і всєя Русі Кирила і рішенням Священного Синоду Руської Православної Церкви у 2009 році було створено Церковно-громадську раду по захисту від алкогольної загрози. Мета Ради - координація церковних і світських ініціатив, направлених на подолання алкогольної загрози у всіх країнах, що розташовані на канонічній території Московського Патріархату. Сьогодні у багатьох єпархіях відроджуються товариства тверезості, які роблять свій вклад у загальну справу. Безсумнівно, тільки консолідація сил Церкви і держави принесе відчутний результат. Варто відзначити, що, не дивлячись на велику користь від прийняття закону про пиво, цього ще не достатньо. Необхідно виростити нове покоління тверезих молодих людей. Закликаючи Боже благословення на труди по збереженню здоров’я нації на всіх зацікавлених в цій благій справі осіб, сподіваємося, що Господь дасть відродження Святій Русі й у справі тверезіння».

Офіційний сайт Донецької єпархії УПЦ

   
Протоієрей Віталій Бакун

Протоієрей Віталій Бакун