УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 46 відвідувачів

Теги
церковна журналістика автокефалія Голодомор краєзнавство милосердя українська християнська культура забобони Вселенський Патріархат молодь Церква і медицина постать у Церкві Приїзд Патріарха Кирила в Україну Мазепа УПЦ КП Священний Синод УПЦ іконопис секти конфлікти шляхи єднання Києво-Печерська Лавра вибори Церква і політика Католицька Церква Предстоятелі Помісних Церков Археологія та реставрація діаспора Церква і влада комуністи та Церква монастирі та храми України Президент Віктор Ющенко Доброчинність Патріарх Алексій II церква і суспільство педагогіка Ющенко розкол в Україні Митрополит Володимир (Сабодан) УГКЦ церква та політика 1020-річчя Хрещення Русі


Рейтинг@Mail.ru


«Я дякую Богові за можливість жити в такий час, коли люди повертаються до витоків морального спадку Церкви», ― архієпископ Вишгородський Павел

  04 лютого 2010«Я дякую Богові за можливість жити в такий час, коли люди повертаються до витоків морального спадку Церкви, коли приходить усвідомленість того, що у тяжкі часи соціальних випробувань громадянське суспільство повинно звернути власні погляди до церковної кафедри», - сказав архієпископ Вишгородський Павел, коментуючи політичну ситуацію в країні у період президентських виборів.

Напередодні другого туру, основним питанням, з яким звертаються віруючі до священнослужителів, являється кандидатура на пост Голови держави: на кому із кандидатів зупинити свій вибір?

Владика підкреслив, що Церква не може прямо і категорично вказати жодного з претендентів, або підтримувати когось одного, так само як не може ігнорувати і особисті симпатії до того або іншого кандидата.

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври вказав на факт використання прибічниками тих або інших політичних сил неправдивої аргументації, що мають широке розповсюдження у ЗМІ, з метою дискредитації своїх опонентів.

«Хочу звернути увагу на те, що посада Президента одна, а кандидатів на цю посаду буває багато або декілька. У такій ситуації мисляча людина завжди стоїть перед рішучим вибором. Безумовно, є маса сумнівів, які повинні вирішуватися на глибоко особистісному рівні, і в цій ситуації ніхто не має права бути указкою. В психологічному плані – це сугубо індивідуальний процес, однак християнину у будь якому випадку легше вирішити проблему, тому, що він буде спиратися на досвід біблейської історії та на заповіді Христові.  Звідси виходить, що це сфера не тільки політичного, але й духовного вибору.

І тут можна згадати народну мудрість, якою у своєму житті керувалися наші пращури: „Без Бога - ні до порога"», - наголосив архієпископ Павел.

Неприємним фактом архієпископ Павел назвав невміння людей читати пресу, коли з вирваної строки розвивається умогляд у вигідному для  себе світлі.

«Є люди, - не буду називати їхні імена, - котрі говорять: коли вдруге прийдемо до влади, то притиснемо Православну Церкву, не дамо Їй такої свободи, якою Вона сьогодні користується. Я хочу сказати їм: безумні ви, що так гадаєте. Хоч ви і говорите, що у Бога віруєте, але ваша влада сьогодні тимчасова, а є влада, що не вимірюється часом - вічна, і те, що ми гадаємо і припускаємо, у Господа все заздалегідь передбачено і влаштовано. Читайте частіше Євангеліє, в якому сказано: „Созижду Церковь Мою, и врата ада не одолеют Ее"», - сказав архієрей.

Він також висловив особисту думку, як громадянин країни, відносно свого вибору кандидатури Президента. 

Намісник Києво-Печерської Лаври нагадав віруючим про те, що народ Божий завжди був у Церкві, і християни завжди являлися частиною громадянського суспільства, не дивлячись на те, бажає цього влада чи ні. Сповідники віри православної були, є і будуть, не дивлячись на політичний та економічний державний устрій. Тому в сьогоднішніх українських реаліях християнин являється повноправним учасником будівництва майбутнього країни, він має право на власний розсуд і право висловлювати цю думку відкрито.

Для віруючих другий тур виборів голови держави - важлива, але далеко не єдина форма морального і соціального самовизначення, за якої право віддати свій голос за одного із кандидатів свідчить лише про прагнення реалізувати інше право: перебуваючи в лоні Української Православної Церкви, відкрито, вільно та без утисків сповідувати віру у Господа нашого Іісуса Христа.

Повну версію інтерв'ю з архієпископом Павлом читайте на офіційному сайті Києво-Печерської Лаври >>>