ВІННИЦЯ. «Виховання молоді на принципах християнської моралі» ― завдання Церкви та світських освітніх закладів | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 65 відвідувачів

Теги
Президент Віктор Ющенко іконопис церковна журналістика Голодомор розкол в Україні українська християнська культура УПЦ КП Приїзд Патріарха Кирила в Україну вибори церква і суспільство шляхи єднання педагогіка конфлікти молодь Церква і медицина церква та політика автокефалія Києво-Печерська Лавра 1020-річчя Хрещення Русі Археологія та реставрація Католицька Церква діаспора УГКЦ милосердя Священний Синод УПЦ Доброчинність монастирі та храми України Церква і політика комуністи та Церква забобони Церква і влада Предстоятелі Помісних Церков краєзнавство Митрополит Володимир (Сабодан) постать у Церкві Ющенко Вселенський Патріархат секти Патріарх Алексій II Мазепа


Рейтинг@Mail.ru


ВІННИЦЯ. «Виховання молоді на принципах християнської моралі» ― завдання Церкви та світських освітніх закладів

  10 лютого 20108 лютого на базі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського відбулася наукова конференція «Виховання молоді на принципах християнської моралі», організована керівництвом вузу спільно з Вінницьким єпархіальним управлінням УПЦ.

Архієпископ Вінницький і Могилів-Подільський Симеон розпочав конференцію з молитви і благословення її учасникам - викладачам у студентам університету, а також представникам духовенства Вінницької і Хмельницької єпархій.

З першою доповіддю на конференції виступив тимчасово виконуючий обов'язки ректора педуніверситету О.В. Шестопалюк, котрий закликав до уникання «лінійності» у вирішенні проблем молоді і розробки методів виховання молодого покоління з залученням духовного досвіду українського народу і його релігійних традицій.

Після ректора до аудиторії звернувся архієпископ Симеон. З самого початку владика підкреслив, що молодь - це не лише близьке, а й далеке майбутнє нашої країни, тому її моральне виховання повинно стати стратегічною задачею держави, освіти і, звичайно Церкви. «Від того, які думки і почуття будуть мати молоді люди - зауважив архієрей, - залежатиме те, який світ вони будуть створювати навколо себе: чи світ егоїзму, жорстокості і тотальної байдужості, чи світ взаємоповаги , допомоги і спільного удосконалення».

У своєму виступі владика Симеон торкнувся також багатьох проблем, пов'язаних з життям сучасної молоді, зокрема проблеми алкоголізму і наркоманії, паління і жорстокості у стосунках, підвищення кількості випадків суїциду серед молодих людей тощо. Окремо владика торкнувся питання сімейних стосунків, які повинні бути відповідальними і чистими з самого початку.

З цікавими доповідями на конференції виступили як світські, так і духовні доповідачі. Зокрема всім сподобалось звернення до майбутніх педагогів доцента кафедри музикознавства і інструментальної підготовки В.М. Синиціна. Серед доповідачів-священиків особливо вирізнялася доповідь протоієрея Олега Кожушного - клірика Вінницької єпархії і разом з тим викладача Київської Духовної академії та Київського національного університету імені Т. Шевченка.

Але особливо цікавими виявилися доповіді студентів, які говорили про традиції і принципи формування сімейних стосунків, про зразки для виховання молоді у житіях святих (був взятий приклад житія англійської святої 6 ст. Одрі Елійської), про паломництво, як спосіб морального виховання і згуртування молоді.  Найкращі зі студентських доповідей незабаром будуть розміщені на сайті Вінницької єпархії.

Наприкінці пленарного засідання архієпископ Симеон знову звернувся до присутніх у залі. Владика подякував усім за інтерес, який вони проявили до проблем духовного виховання, а також за високий рівень доповідей, які прозвучали в ході роботи конференції. На знак подяки за плідну співпрацю архієрей нагородив керівництво вузу церковними нагородами. Виконуючий обов'язки ректора Вінницького педуніверситету О.В. Шестопалюк був нагороджений медаллю УПЦ начесть преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських, проректор з науково-педагогічної роботи доцент О.І. Криворучко - грамотою Предстоятеля УПЦ Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира, а методист відділу виховної роботи Л.С. Бровчак - грамотою керуючого Вінницькоюєпархією.

Прес-служба Вінницької єпархії