УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церква і культура  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 79 відвідувачів

Теги
Президент Віктор Ющенко автокефалія краєзнавство конфлікти Ющенко Доброчинність церква і суспільство Патріарх Алексій II українська християнська культура Вселенський Патріархат іконопис УГКЦ Митрополит Володимир (Сабодан) педагогіка Священний Синод УПЦ вибори церква та політика Католицька Церква секти Мазепа Церква і влада молодь Археологія та реставрація діаспора розкол в Україні Києво-Печерська Лавра милосердя Церква і політика постать у Церкві Предстоятелі Помісних Церков церковна журналістика забобони шляхи єднання Голодомор комуністи та Церква монастирі та храми України Приїзд Патріарха Кирила в Україну УПЦ КП Церква і медицина 1020-річчя Хрещення Русі


Рейтинг@Mail.ru


ЛУЦЬК. З благословення митрополита Нифонта відбулася XIV міжнародна наукова конференція «Волинська ікона: дослідження та реставрація»

  02 листопада 200729 жовтня, на прохання директора краєзнавчого музею керуючий Волинською єпархією митрополит Нифонт розпочав конференцію і поблагословив присутніх. У вітальному слові владика зауважив, що реставратори, які працюють над дослідженням древніх ікон - це лікарі, які рятують Волинські святині. Архіпастир також подарував закладу книги про Єрусалим.

Щороку до музею Волинської ікони православні лучани ідуть хресним ходом, щоб поклонитися древній святині Волинської землі Холмській іконі Божої Матері. В цьому році Волинська єпархія в особі митрополита й за підтримки віруючих людей пожертвувала 11400 гривень для музею ікони.

У XIV міжнародній науковій конференції «Волинська ікона: дослідження та реставрація» взяли участь понад 30 вчених, мистецтвознавців, істориків, музейних працівників та реставраторів з України, Росії, Білорусії та Польщі. Свої здобутки та безцінний досвід у галузі збереження та дослідження пам'яток сакрального мистецтва представили фахівці з музеїв, реставраційних установ, вищих навчальних закладів, академічних інститутів - всіх основних наукових центрів, що працюють над дослідженням та реставрацією волинської ікони.

Це, зокрема, Національна Академія образотворчого мистецтва і архітектури, Інститут українознавства імені І.Крип'якевича НАН України, Підляська Академія в м.Сєдльце та Люблінський католицький університет (Республіка Польща), Національний музей у Львові імені Андрія Шептицького, Волинський та Любомльський краєзнавчі музеї, Харківський художній музей, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник та Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав», Калузький обласний художній музей (Російська Федерація), Музей старожитностей білоруської культури та Національний мистецький музей Республіки Білорусь, Національний науково-дослідний реставраційний центр України та інші.                        

Видано науковий збірник матеріалів конференції, у якому вміщено науковий доробок 32 авторів. Видання ілюстроване фотографіями, більшість з яких публікується вперше, зокрема, представлені кольорові знімки відреставрованих ікон XVI століття «Спаса» та «Богородиці» із церкви на честь Різдва Богородиці, що в Камені-Каширському.

XIV міжнародну наукову конференцію організовано Волинським краєзнавчим музеєм на базі Музею Волинської ікони. Ця установа продовжує традицію щорічних наукових зібрань з питань дослідження і реставрації волинського іконопису.

Основним завданням цього наукового проекту, започаткованого у 1994 році, є узагальнення досвіду провідних науково-дослідницьких профільних організацій, музейних та освітніх установ для вирішення нагальних проблем збереження, дослідження та реставрації пам'яток волинського іконопису, привернути увагу науковців та громадськості до цього унікального явища у мистецькій спадщині України. Волинський краєзнавчий музей нині став справжнім координаційним центром у дослідженні пам'яток сакрального мистецтва Волині, долучив до їх вивчення вітчизняних та зарубіжних вчених, музейних працівників та реставраторів.

Прес-служба Волинської єпархії